Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Salutari ! Este cineva din Sibiu care ma poate ajuta cu activarea acestei functii? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca exista o lista cu cei ce fac diagnoze pe localitati ... unii dintre ei fac si activarea acestei functii.

Posibil sa gasesti si pentru Sibiu colegi care te pot ajuta.

Citeste topicul si gasesti lista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru o bora din 2002 1.6 16v merge activat?.bordul este VDO 1j5920826A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un golf4 coupe din 2002, am consum instant, am trip, am consum mixt dar nu am range...se poate activa? Sunt din constanta

si mai am o intrebare...se poate activa ca geamurile sau trapa (ambele electrice) sa pot fi inchise automat la incuierea masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista undeva o lista cu toate functiile ce exista pe diferite borduri, adica pe masina din semnatura sa stiu exact ce functii se pot activa?!?

Eu sunt tare curios de ce daca exista o anumita functie, din fabrica, de ce nu este activa din fabrica si tu daca nu o vrei sa o dezactivezi :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un golf4 coupe din 2002, am consum instant, am trip, am consum mixt dar nu am range...se poate activa? Sunt din constanta

si mai am o intrebare...se poate activa ca geamurile sau trapa (ambele electrice) sa pot fi inchise automat la incuierea masinii?

Ca sa vedem daca merge activat Range, trebuie sa stim ce tip de cluster ai pe masina. Asta o poti afla cu ajutorul Vag-ului.

Treaba cu geamurile si trapa se numeste - roll up/roll down - se poate activa, daca ai modulul confort cu cheie briceag OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca masina e din seria confort line si da, am cheie cu briceag dar nush daca e OEM ...cum aflu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@torqqqe: vezi ce cluster ai pe masina, daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM si te rezolv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

neagu alexandru

deci uin constanta face cineva operatiunea (range)asta astept si eu pm ms mult baieti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pui un tester pe masina/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua

In pitesti este cineva care activeaza functiile range.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

si eu sunt tot din pitesti si as dori sa activez si eu functia range . daca este cineva din pitesti care poate sa ne ajute si pe noi am fi recunoscatori . multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca lista aia are adaugiri recente, iar cei mai vechi nu cred ca au emigrat/murit/trecut la Porche/Lambo toti :)

Este o idee buna ca un admin sa trimita PM/Mail de confirmare la cei de pe lista odata pe an...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca au emigrat/murit/trecut la Porche/Lambo toti :)

Moog, belea remarca. Sunt sigur exista colegi priceputi si prin Pitesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

moog eu am spus ca lista este expirata pe alocuri referindu-ma la pitesti de exemplu unde toti colegii de aici au confirmarea facuta cu foarte mult timp in urma si ori nu se mai ocupa cu asa ceva ori nu au ce le trebuie sa poata sa ne ajute.

am mai spus-o si cu alta ocazie sunt in bucuresti destui baieti priceputi care sunt dornici sa ne ajute dar trebuie sa ajungem la ei.

un exemplu este F l o r i n care pt mine a fost un baiat de nota 10, oferindu-se sa ma ajute si sub o alta forma dar daca in pitesti n-are cine sa puna in practica indicatiile lui asta este asteptam, ca oricum pe moment nu cred ca este o alta solutie pt mine sau pt tine costyserbanescu!

poate nu vom astepta prea mult!

bafta si numai bine!

Modificat de adu20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

o sa vorbesc zilele astea cu un prieten care stiu ca se ocupa cu asa ceva sa vad daca poate sa ne ajute . o sa te anunt si pe tine dupa ce vb cu el . numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sa ma anuntati si pe mine va rog sunt tot din pitesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau cand vine cineva la 8ucuresti, aduce clusterele in portbagaj...hahahah

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sotto :icon_thumright: Da ce, crezi ca glumeam. :blah: ...eu nici nu am prins clusterul meu cu suruburi, ca toata ziua le schimb, probez, schimb dump-uri, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

poti sa imi trimitzi si mie pasii pentru activarea functiei range

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am reusit sa-mi activez acum aproximativ 2 luni functia range si vreau sa va spun ca pana la urma toata treaba cu activarea a fost un moft al meu. Primele zile am stat tot timpul cu ochii in bord sa vad ce indica. Acum dupa aproape 3 luni, nu mai bag in seama afisajul. Pe mine nu m-a ajutat cu absolut nimic faptul ca am activat aceasta functie. Poate daca as circula mult pe autostrada sau in afara orasului, m-ar ajuta sa estimez mai bine unde sa alimentez. Probabil ca nici in cazul asta nu m-as baza 100% pe calculator. Daca mi-ar indica pe bord ca mai pot parcurge 100 km si as sti ca urmeaza o statie de benzina undeva peste 80 km, nu m-as baza pe informatia asta si as alimenta mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!