Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Navinagnd pe youtube, am descoperit ceva f interesant.. Priviti BC-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant... :P o fi un grafic ce reflecta utilizarea puterii newton-metru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sau ... nu.

Este graficul pentru boost si asta este "scula" care-l produce. :)

Crezi ca merita 400 euro + transport si taxe + montajul ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca face si de mancare/... merita :banghead: .. Am auzit de tot felul de astfel de interfete care fac diverse lucruri.. dar probabil nu sunt functionale in paralel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...99% nu merge activata functia.

Am computerul de bord mic...dar imi afiseaza toate informatiile - MFA 1 si 2 (temp, consum instantaneu doar l/100km, consum mediu, viteza medie, km parcursi, timp) in afara de RANGE...chiar nu se poate activa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maniacu nu mi-a raspuns si istef din pacate nu ma poate ajuta :icon_thumright: altcineva ... ? sau prin bacau ? ca mai am drumuri pe acolo ;)) sau suceava ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cuiuda @

pai pe piatra neamt e o singura persoana, iar nr de telefon nu mai e valabil si nici pe el nu l-am mai vazut pe site. imi e destul de greu sa ajung in botosani, dar daca o fi cumva un drum pe acolo te anunt. daca vei avea si tu prin piatra neamt, sper ca nu sunt impertinent, poate dai un semn? multumesc anticipat! din pacate nu am vag-com sa vad ce tip de bord am, altfel nu se poate identifica?

Modificat de dumping
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Am activat-o de 3 zile cu "laszlo" la Buzau... :D va multumesc si pe aceasta cale MAESTRE :Driver:

De atunci conduc mai fericit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... altcineva ... ? sau prin bacau ? ca mai am drumuri pe acolo :Driver:) sau suceava ? :D

Poate ajungi si prin BT si te ajut eu cu activarea functiei. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca vad cum fac poate ajung oricum daca e sa vin ajung intr-o sambata nu e foarte departe doar 125 km adik oke ... :) daca asa te anunt ca sa stii ca vin oke ? merci mult pentru raspuns :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"RANGE" adica imi spune cati km o sa ma tina benzina din rezervor ?

La masina din semnatura se poate activa functia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

blackstar:

in primul rand imi cer scuze daca nu am postat in topicul care trebuia!!

atunci cand pun contactul pentru 5 secunde imi apare pe computerul de bord mesajul "service fur 3000 Km". ce sa insemne??

mentionez ca distributia are 5000Km de cand e schimbata iar uleiul+consumabilele au 8000Km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Trebuia sa postezi aici:

Resetare service interval

Mesajul despre care vorbesti, te avertizeaza ca dupa parcurgerea celor 3000km trebuie sa faci revizia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionut_ionescu@

Ce bine era daca scriai si anul masini...aproape ca puteam sa iti raspundem :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum ai reusit? doresc si eu,cum pot lua legatura cu tine?

Scrie nr.asta de telefon si suna...te va rezolva sigur LASZLO

0766658781

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

DZI'S in semnatura! :(

Golf IV Variant 2002, 1600 cm3, 105CP, climatronic, full electric.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura se poate activa functia asta?
Uita-te cu un vag-com si vezi de cine e facut instrument clusterul. Si atunci vei putea sti sigur, daca se poate ori nu. Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...La masina din semnatura se poate activa functia asta?

Da se poate. Ca sa fii sigur posteaza tipul instrumentului dupa o scanare cu vagcomul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La el nu se poate, are bord bosch. Sau cel putin nu am putut eu, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce interfata (software) ai incercat si nu a mers activata functia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dumping

Imi pare rau dar cred ca trebuie sa-ti dau o veste proasta...Nu cred ca merge activata functia Range la masinile fabricate in 2001. Sa corecteze cineva daca gresesc. :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@laszlo ce tip era bordul (RB8 sau BPV) ?

Ce adresa ai inceract sa modifici?

problema de activare sau nu, nu depinde de interfata, daca ea poate sa citeasca/scrie bordul totul depinde de modificat bin-ul :D

banuiesc ca vagtacho 2.x a folosit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bordul este RB8, l-am citit cu vag tacho. Problema este ca fisierul are alta dimensiune decat cel de la bordul VDO, adresa aceea nici nu exista macar. Daca vrei, iti pot trimite bin-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am bord 1j0 920 826 c si mai scrie ceva "BPV V08" in vag-com. Ma ajuta cineva sa "ma lumineze" cu tipul si fabricantul bordului si daca se poate activa "range" pe acesta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bordurile Motometer/Bosch sunt diferite de cele facute de VDO. Dimensinuea fisierului e mai mica deoarece si eeprom e mai mic(la vdo e 2kb iar la bosch 1kb). Si organizarea difera fata de VDO(alta configuratie hardware, alta ganditura :icon_thumright:) , de aceea nu ai adresa 416 . Uitate in fisier si spune-mi ce valoare ai la adresa 0x381, daca ai 00 atunci modifica in 02(haxeazecimal)si vezi daca se activeaza "range".

Eu am incercat la cateva dar nu am reusit. Daca pui 0B o sa lumineze bordul la punerea contactului, dar nu e asa spectaculos ca la VDO :icon_thumright: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!