Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

@NDR ataseaza fisier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu reusesc sa atasez fisierul. ceasul este 1j5920825c a4 kombiunst-r vdo v04

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NDR, la adresa 1ED, ar trebui sa ai valaorea 10, modifica in 1F.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modificat, functioneaza ms terrabyt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o scurta intalnire cu TURBOCIP am rezolvat problema geamurilor de a se ridica/cobori din telecomanda briceag,cu range nu am reusit nimik, am un ic BOCH si se pare ca pe el nu prea merg activate anumite optiuni :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

salutare...toata lumea vorbeste cum se activeaza...dac cum functioneaza nu zice nimeni?:D

am activat-o si eu d curand cu ajutorul lui florin...da inca nu m-am obisnuit cu ea...

am mers o ora linistit...si mia aratat ca mai am 80km...dupa ce am lasat prietena acasa...am inceput sa merg mai cum imi place mie...mai sportiv...

nu exagerez...dar in 15 d min a ajuns la 40km:))

merge din 10 in 10 km?

si cum afiseaza...

0-9 ararata 0

10-19 arata 10

20-29 arata 20

30-39 arata 30?

am prins ideea?:)

o seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distanta pana la pompa este calculata in functie de motorina ramasa in rezervor si consumul mediu afisat pe IC.

Deci ai mers linistit cu prietena... si ai avut un consum mediu bun! Dupa ce ai inceput sa conduci sportiv ti-a crescut consumul mediu, iar calculatorul a luat in calcul aceasta si ti-a redus distanta ramasa pana la pompa corespunzator noului consum mediu. Daca acesta se reseteaza si pleci de la un consum mediu mai mic, calculatorul iti va indica (cu aceeasi motorina in rezervor) o distanta mai mare pana la pompa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am computer bord mic, din ce am citit vad ca pe tipul asta de computer se poate activa functia range. Este cineva din Hunedoara sau din apropiere care sa imi poata activa si mie functia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Se poate activa doar daca suporta ceasurile. Degeaba ai BC mic si ceasuri MotoMeter ca nu va functiona smecheria. Cel mai bine este sa faci o investitie de 250-300 ron si treci la maxidot+range daca ceasurile tale nu vor suporta activarea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT.....NE ANUNTI SI PE NOI ASTIA OROPSITII CU BOOOO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Celeronu: consulta lista de pe forum - vezi cine face diagnoze pe zona ta si intreaba-i daca te pot ajuta cu activarea functiei.

Flo_p70: inca nu avem solutie pentru BOO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu, dar nu stiu daca investitia intr-unul VDO merita!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Celeronu: consulta lista de pe forum - vezi cine face diagnoze pe zona ta si intreaba-i daca te pot ajuta cu activarea functiei

ce lista turbocip? cea data la inceputul topicului spre exemplu pt pitesti contine numai colegi care ori nu se mai ocupa cu asa ceva ori nu stiu sa activeze o astfel de functie.

eu am incercat si am luat legatura cu aproape toti cei de la pitesti care sunt pe lista si nu am rezolvat nimic.

mai mult luat legatura cu f l o r i n care a fost mai mult decit binevoitor si mi-a dat mai multe instructiuni in speranta ca poate unul din colegii de la pitesti ma poate ajuta si anume : mi-a transmis ce date sa fie citite de pe masina ca sa i le trimit lui la bucuresti sa le modifice el urmand ca noi la pitesti sa introducem noile date , dar degeaba nu am gasit pe cineva care sa stie sa foloseasca aceste informatii .

asa ca daca stii tu ceva mai mult decat acea lista "expirata" pe alocuri te rog ajuta-ma si pe mine!

mersi mult si numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noi te ajutam cu mare placere, doar sa scoti dump-ul si sa il trimiti. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da f l o r i n stiu ca tu esti un dragut, dar ti-am spus din cunostintele mele n-am gasit pe cineva sa stie sau sa poata sa-mi citeasca dump-ul.

o sa fac un drum in bucuresti sa apelez la tine, cred ca este singura solutie pt mine.

apropo da-mi si mie un PM sa-mi spui cam cat ar dura toata treaba si mai ales cat ma costa, ca pe vremurile astea...!

mersi mult si astept PM-ul pt ca s-ar putea ca joi 10 martie sa cuplez treaba asta cu o alta problema sa sa ajung totusi in capitala !

PS: LA MULTI ANI si SANATATE multa de ziua ta (pe 01 martie daca nu gresesc)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe VDO v13 merge activat range?Din cate am citit am vazut ca se poate.Intrebarea mea este daca se poate activa din Vag com,iar daca nu printr-un cablu obd2 pot citi si rescrie epromul ca m-am tot chinuit si nu mi-a iesit pana acum.Cu Vag-com am vazut ca pot schimba limba,activa incuierea usilor la 15Km/h,sa schimb iluminarea bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e IMMO 3 merge, dar nu cu vag-com sau vcds ci cu K+can sau eeprom reader.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La scanul pe Instruments imi arata ce immo este sau trebui sa caut in alta parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, daca la extra apar 2 coduri unul de 14 si unul de 17 caractere, atunci este immo 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca la cel de 17 te referi la VIN si dupa el apare unul mai scurt asemanator cu VIN-ul atunci asa imi apare.

In cazul asta pe o interfata OBD2 ce program sa folosesc pentru a citi eprom-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe vdo V1.3 ca al tau merge activat range-ul .

Vino si ti-l fac eu gratis ! (doar maine)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Generoasa oferta,dar nu stiu daca pot ajunge, am un job la care vii cand vrei da in timpul programului si pleci cand poti,iar acum daca tot am interfata pe mana stii ce se zice,ce face omul cu mana lui se cheama...

Daca e o informatie sensibila si incalcam vreo regula a forumului referitor la programul care sa foloseasca interfata pentru citirea epromului imi poti da un PM.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ci cu K+can sau eeprom reader.

Eu ce am scris mai sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cineva la Cluj care poate activa functia range?

Am maine drum pe acolo si tare m-as bucura daca se ofera cineva sa ma ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna-l pe Iulian( userul tzaga)

0740146883

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!