Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma puteti ajuta, va rog cu un cod pentru volanul de pe Passat R-Line 2020? Daca aveti si un pret, ar fi ok. 

Atasez poza pentru exemplificare.

Multumesc frumos!

full.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, se pare ca mi-a cazut diferentialul pe un golf 5 R32.

Cei de la service mi-au dat codul de mai jos si zic ei, e direct de pe piesa dar nu reusesc sa gasesc nimic pe net cu acest cod.
Codul lor este  ZSBCAV525010B. 

Poate cineva verifica ce cod are diful in ETKA?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E masina de europa  ,state,tarile arabe ?

Sa postezi vin -ul .

Codul nu este corect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ai dreptate, imi cer scuze, eram ceva mai panicat mai devreme.

Vinul este:. WVWZZZ1KZ7W085336

Masina e de uk, aici locuiesc.

Ma gande ca nu e corect codul ca nu l-am gasit la nicio cautare insa sper ca cineva sa manajute cu un cod corect.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, medley said:

Codul lor este  ZSBCAV525010B.

Ștergi ZSB, în loc de C pui 0 și îți rezultă codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0AV525010K complet


0AV525554F  ambreiajul  HALDEX
Le gasesti pe Golf BLX,BUB,BVX / Passat B6 AXZ,BLX,BVX
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

După cum am zis asta nou măsoară cu 110-120 mg mai puțin decât ăla vechi. Ce cod are debitmetrul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nou, are codul 7.22684.15.0

Cel vechi, este F 00C 2G2 055

Modificat de florin71_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, nu-mi explic. Am vrut să verific într-un program de piese, dar este mai vechi şi codul respectiv nu figurează, probabil că l-au înlocuit cum se mai întâmplă. Totuşi pe site-urile de piese este dat ca echivalent al codului corect oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, lupo_bv said:

... codul respectiv nu figurează, probabil că l-au înlocuit cum se mai întâmplă. ...

Din căutările mele pe net, am aflat că acum se găsesc 2 modele, asta cu 15 la coada și altul cu 16 la coada. Nu am reușit să-mi dau seama care ar fi diferența dintre ele și nu am găsit niciunde un catalog Pierburg că să mă lămuresc. Pe un singur site romanesc de piese, am citit că unul ar fi pentru motoarele de pina in 130CP și altul pina la 150Cp. ( Cam aiurea că în alte locuri este dat și pentru motoare mai mari ) Cum al meu este de 110CP am zis că merge oricare. Așa că l-am comandat pe cel ce ajungea cel mai repede.

Este oare posibil că asta nou să măsoare totuși bine (iar bosch-ul sa fi măsurat aiurea) și să fie nevoie de alte reglaje la turbina ?

Eu am avut găurile din chiuloasă (admisia aer) aproape 50% înfundate și înainte nu avea pe unde să-și tragă motorul aer. O fi avind și rabla mea o auto adaptare și acum trebuie resetat la valorile de fabrica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Trebuie sa inlocuiesc tija de la senzorul de reglare faruri xenon punte spate.

Ma puteti ajuta cu un cod daca se gaseste separat sau cod de la senzor.

VIN:  WVGZZZ1TZ8W111967

Multumesc.

1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 9 ore, florin71_skoda a scris:

 

Daca este vorba de motorul ASZ din semnatura, codul original de MAF este 074906461BX (mai exista doar cu piesa veche la schimb), iar codul pentru Pierburg pentru acel cod original este 7.22684.18.0 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea nevoie de reperul nr 9 de aici, insa dupa cod 575 837 085 pe site'urile obisnuite de piese de schimb nu imi gaseste reperul.

Are cineva acces la furnizorii mari pentru a imi confirma codul si eventual da un pret? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe aut0karma la secţiunea de piese originale îl văd disponibil, costă 145 de lei.

Pe stoaut0 e 106 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 minute în urmă, andrei0241 a scris:

As avea nevoie de reperul nr 9 de aici, insa dupa cod 575 837 085 pe site'urile obisnuite de piese de schimb nu imi gaseste reperul.

Codul 575837085 a fost eliminat in 01.07.2019 si inlocuit cu 575837085B, la dealer costa 130Lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, Dolfin said:

Daca este vorba de motorul ASZ din semnatura, codul original de MAF este 074906461BX (mai exista doar cu piesa veche la schimb), iar codul pentru Pierburg pentru acel cod original este 7.22684.18.0 .

Nu am ASZ, că am ASV.

Am văzut pe un site cu desene in explozie  cu coduri, că au existat și motoare ALH/ASV echipate cu MAF cu BX la coada, însă citind pe net aiurea, am dedus că la ASV-ul meu ar fi ăla cu B la coada. Firește, nu știu dacă am dedus bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut o confuzie.

Pentru ASV codul depinde de un PR-Code, sunt 2, 

"PRCode: 0GE = Emission standard EU3
PRCode: 0GZ = Emission standard EU3 diesel with EOBD"

 

Pe care din ele le ai din decodarea de VIN?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu ce cod PR am. O să mă uit în portbagaj sa vad daca este trecut unul din astea 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai 0GE, mi-ai dat VIN-ul pentru amortizoare cândva. :) 

Codul de debitmetru original e 038906461C, iar echivalent Pierburg este 7.22684.08.0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pierburg cu codul ăla am vrut să cumpăr, însă se pare că Pierburg cu 08 la coada, nu se mai fabrica

Modificat de florin71_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cum spune @MyKe, daca acela este codul tau de PR, iar codul pentru Pierburg 7.22684.18.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In portbagaj nu se mai disting codurile PR și doar cînd ajung acasă pot sa verific in cartea mașini. Însă dacă MyKe zice că după vin am 0GE, înseamnă că așa este.

Deci am ales un cod de Pierburg greșit, că m-am luat după toate siteurile vinzatorilor de piese (inclusiv străine)

Cînd ajung in Ro, oi lua altul cu 18 la coada și cu asta cu 15 vad eu ce fac. Poate că reușesc să-l vind cuiva la jumătate de preț.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel OE este 920Lei la dealer cu 20% discount masina mai veche de 4 ani (sau 1.150Lei fara discount), iar Pierburg 7.22684.18.0 ~300Lei, diferenta este prea mare pentru a fi doar o diferenta de brand, poate ar fi bine sa incerci un SH, poate ai noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!