Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

masina este din 07-04-2016 si PR Code sint astea,atasej poza,8N6,8N8 nu sent de la B8?,sau gresesc eu,mersi mult.

20200929_202014.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie si PR Cod-ul, iti trebuie decodarea VIN-ului (eu nu pot filtra dupa VIN), pe carte sunt doar PR-urile mai importante.

 

Repet, unele service-uri nu schimba gelul la inlocuire parbriz si atunci apar probleme cu senzorul de ploaie, pentru ca el functioneaza prin refractia luminii, iar gelul este extrem de important in acest caz.

Sigur la tine n-a fost inlocuit parbrizul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Dolfin,am decodat vin-ul masinii dar acolo imi spune doar datele generale ale masinii,nu spune nimic de accesoriile montate pe masina,dupa o scanare pe care am facut-o anul trecut am gasit doar asta,atasez foto,mersi mult.

20200930_084014.jpg

scuze am gresit poza,asta este cea corecta,mersi mult.

20200930_084605.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In decodarea de VIN trebuie sa fie toate PR Code-urile care au legatura cu masina ta, 4-5-6 pagini de coduri si explicatii, in functie de cat de echipat este fiecare model de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Dolfin,stiu despre ce este vorba  (la b6 il am)  dar acum nu mai gasesc nici un site unde as putea sa il decodez,toate sint cu plata,pe mine ma interesa daca acesti doi senzori sint identici ca functii pe care le face si anume;  senzor de ploaie    (la mine asta nu merge)     ,senzor de umiditate     (interna,a nu se confunda cu senzorul de temperatura)    si senzor de lumina      (asta merge),mersi mult si o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sarit o informatie importanta in incercarea de a explica PR Code-urile, este vorba de data de productie.

 

Masina ta este produsa in 07.04.2016, la aceasta data nu existau variantele de PR de mai sus, in concluzie codul este:

- 8U0955559C - senzor umiditate, lumina si ploaie

 

Codul respectiv nu poate fi inlocuit cu alt cod.

 

 

Codul piesei pe care ai incercat s-o folosesti, 81D955547 se intalneste doar la FAW-VW (FAW-Volkswagen Automobile Co, manufactures Audi and Volkswagen in Changchun, Jilin Province), si SAIC-VW, SAIC-Skoda (SAIC Volkswagen Automotive Co in Anting, Shanghai).

De unde ai obtinut piesa respectiva?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Dolfin,piesa am cumparato de pe eBay,am fost asigurat ca inlocuieste 8U0955559C si face aceleasi functii dar nu este adevarat, intrucit nu functioneaza senzorul de ploaie,ceilalti 2 sint ok,mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare din nou,

 

Va rog eu din suflet sa ma lamuriti...

 

In atasamente aparent e aceeasi piesa cu acelasi cod VDO A2C59511700. 

Una zice ca e clapeta acceleratie/admisie aer si cea de-a doua clapeta control admisie aer

Dar nu arata la fel cele 2 piese....

Eu nu mai inteleg nimic...

 

 

20201001_142851.jpg

20201001_142814.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CipBra

Nelămuririle referitoare la coduri se postează pe acest topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma puteti ajuta cu un cod pentru pompa de apa pentru Golf 7 1.4TSI cu VIN WVWZZZAUZFW264578 ?

 

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog cine ma poate ajuta cu,codurile suruburilor ( 4) de la bara de torsiune 1k0411303As 

wvwzzz1kz8m195710

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! M-am ales de curand cu un carlig de remorcare din UK si ( stiu ca suna prosteste ) dar nu stiu de la ce marca de masina provine!  Am cautat pe net dupa cod si nimic.

 

20201005_194108.jpg

20201005_194204.jpg

20201005_193913.jpg

20201005_194319.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/5/2020 at 2:10 PM, iahimmihai said:

Rog cine ma poate ajuta cu,codurile suruburilor ( 4) de la bara de torsiune 1k0411303As 

wvwzzz1kz8m195710

Multumesc

N91073401    M8X75 bucati 2
N10579702    M10X76 bucati 2

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc dar cred ca doar 401 este pentru bara ....vad ca sunt doua coduri aici si nu stiu de ce 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb antigelul la G7,motor CZDA.As merge pe Hepu dar nu stiu ce anume sa aleg ,G12++ sau G13?seria masinii este WVWZZZAUZGP027831.Multumesc.

Modificat de vali zak
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vali zak, putin prea "catolic" dar de apreciat totusi.

 

Pentru CZDA s-a folosit G13, G013A8JM1, dar codul acesta fost eliminat in 01.04.2020 si inlocuit cu:

- G12E050A2 - Ready-Mix Coolant 1L, -35gr.C - este un produs care se toarna pur si simplu in sistemul de racire motor, nu se mai dilueaza cu apa distilata.

~33Lei la magazinele on-line.

 

Desigur, se mai gaseste si codul de G13, bidon de 1,5L -42Lei, se dilueaza 1:1 pentru -35gr.C.

 

Probabil ai nevoie de ~6L pentru schimb antigel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, 

 

Un cod pentru spira volan la WVWZZZ3CZCP013946 se poate, va rog? 

 

O zi buna, 

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar demontata si luat codul de pe ea sau cu vdcs-ul se poate afla codul corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am primit mai sus un cod pentru pompa de apa pentru masina din semnatura cu VIN WVWZZZAUZFW264578.

Codul primit este 04E 121 600 CB insa nu gasesc la nici un magazin pompa cu acest cod doar cu 04E 121 600 AD.

 

Ati putea sa imi spuneti va rog daca pompa de apa cu AD poate sa inlocuiasca pompa actuala de pe masina?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul 04E121600CB nu se poate inlocui cu alt cod, iar acesta este disponibil de ex. la un magazin online, 785Lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bamwels codul 04E121600CB este cel din echiparea originala a masinii fara nici un fel de inlocuitor... se comercializeaza in ambalajul original atat capacul de pompa cat si corpul ei care include toate accesoriile... daca doresti sa schimbi doar capacul de pompa mergi lejer la un magazin de incredere si comanda PA1218 (Graf) sau echivalenta la original tot marca INA 538 0363 10

pompa apa.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de clarificari.

In cazul meu am observat ca pierde apa si se pare ca problema este la axul pompei care are un mic joc, nu am observat sa piarda pe la capac sau garnituri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!