Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Aşa este dat în Etka

1460934608_jettaoring.thumb.JPG.3c2d66490d6685025000f99daa85afd0.JPG

Şi uite am căutat într-un program pe after market după codul ăla şi mi-a ieşit că Topran face şi tot 43,95 are

714278362_11-2-20199-06-13PM.thumb.jpg.e2524704c1e09ec6b88ec9b851df5ddb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Epurator/separator de ulei cod 036103464AJ de unde pot cumpara ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În ordinea preţurilor. reprezentanţă, magazin piese auto, dezmembrări

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu ordinea, pana la reprezentanta vietii nu gasesc la magazine, nici macar la cele mari. Sunt unele care arata identic pentru motoare de putere mai mica, difera codul cu o litera, dar nu stiu merg normal pe 100 cp. De la dezmembrari m-as abtine, mai bine-il inlocuiesc cu "oil catch tank" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tine nimeni in stoc asa ceva, vine doar reper OE ~525 ron pe comanda externa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret la dealer cu discount 20% pentru masina mai veche de 4 ani ~496Lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut băieți și îmi cer scuze daca postez unde nu trebuie dar daca puteți să mă ajutați .....are cineva vreun programel care sa ii arate dimensiunile și codurile unor seturi de oringuri de la injectoare de BKD și BMN ?? Mi se par exagerat de scumpe oringurile de la BMN și practic BKD BLB au aceeași chiulasa ca la BMN și același scaun la injectoare... doar injectoarele diferă unele sunt Conti celalalte Bosch și as incerca un set de oringuri Bosch pe injectoare Continental .Nu se găsesc oringuri Bosch pentru BMN decât originale elring și Victor Reinz.Va multumesc

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,  eu am un BMN si m am documentat pt ca as vrea sa le schimb si eu iar codurile si preturile sunt urmatoarele 

1417010996-oringuri 160 lei Bosch (4seturi)

03G103385A suruburi injectoare (8 bucati) 96 lei pe original 

si 

WHT000530 - suruburi de reglaj injector 80 lei - 4 bucati

Tu ce coduri/preturi ai găsit?

Modificat de aysmen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut aysmen ești sigur că se potrivesc cele Bosch pe injectoarele noastre?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dolfin 166 pentru un singur injector nu pentru un set de 4 ...este enorm pentru două inelușe de cauciucurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit-ul cuprinde mult mai mult, de aceea am si atasat respectiva fotografie din ETKA, cuprinde absolut toate saibele, garniturile si surubul care trebuie schimbate, si sunt OE!

Un Victor Reinz este 106Lei, merita 66Lei/cilindru diferenta cu prisosinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok am înțeles asta dar acum codul ăla de oringuri Bosch  pus de aysmen merge oare pe injectoare Siemens? Practic pe aceeași chiulasa sunt puse doua tipuri de injectoare Bosch și siemens 

Știu ce conține un set dar pe mine mă interesează doar inelele de cauciuc

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat in catalogul Bosch, nu au piese pentru injectorul de BMN.

Pe de alta parte in ELSA se precizeaza ca toate piesele din kit se schimba la demontarea injectorului, deci nu poti avea nevoie doar de garniturile de cauciuc.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mă interesează celalalte piese din kit pentru că le am.

Știu ce spun cataloagele dar având în vedere că toate chiuloasele de 2.0 tdi PD doua axe  nu contează codurile de motor sunt la fel și cu aceleași scaune la injectoare nu vad de ce nu s-ar potrivi oringurile de la injectoarele Bkd-ului la cele Bmn-ului fizic sunt aproape identice o sa pun mana pe un injector de BKD sa masor grosimea lui unde.se.aseaza oringurile că injector de BMN am 

injector-03g130073g-audi-volkswagen-seat-6d2b5eec15d60640de-0-0-0-0-0.jpg

pompowtryskiwacz_01.jpg

Bosch vs Continental

Era bine dacă știa cineva dimensiunile oringurilor

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BKD are 140Cp, iar BMN - 170CP.

Crezi ca nu e nici o diferenta intre oring-uri?

Atat timp cat codul pieselor este diferit inseamna ca exista un motiv pentru asta.

 

Alege solutia civilizata, schimba cu ce trebuie, timpul pierdut in caz de functionare defectuoasa si banii de asemenea pierduti fac reparatia mai scumpa fata de situatia in care faci ce trebuie de prima data.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știu că diferă dar știi prin ce diferă că unele au 140 cp și altele 170 cp? soft, turbo ,ecu și injectoare in rest e același motor  ... chiulasa de BKD poți să pui pe BMN și invers deci injectoarele de BMN intra  in chiulasa de BKD pentru că sunt identice chiuloasele...o să încerc să văd totuși dacă se potrivesc ..

Oricum mulțumesc de parere

Modificat de iahimmihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ETKA nu ofera detalii despre dimensiuni.

Faptul ca sunt injectoare diferite nu este suficient in cazul saibelor si garniturilor?

Mai difera si intercooler-ul si multe altele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar codurile oringurilor de la BKD și BMN sunt aceleași ce diferă e litera din capătul lor

Ok da ...dar in principiu e același motor nu vorbesc de anexe etc..

Faptul că sunt injectoare diferite da dar înțelege că au același scaun găurile la injectoare și nu vad de ce nu ar merge 

Nu are cum sa fie  mai lungi mai scurte sau mai groase etanșează la fel 

Eu cred că e vorba doar de marketing și doar o chestie de companii intre Bosch și vechiul siemens ...dar cum ți-am mai spus o să iau doua seturi unul Bosch și unul siemens și o sa le compar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa-ti furnizez codurile pentru inele pentru ca nu se mai vand ca piesa separata OE, acum este disponibil tot kit-ul.

Informatia o ai, tu raspunzi pentru deciziile pe care le iei.

Modificat de Dolfin
Referire eronata la saibe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am văzut că ai spus șaibe injectoarele astea nu au șaibe și nici cele de BKD au doar două inele de cauciuc pe partea de etansare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,  nu am schimbat inca si nu sunt 100%sigur ca se potrivesc, asa am gasit pe internet.Sunt destul de multe persoane de pe vag club care au schimbat pe BMN dar nu stiu ce coduri au folosit. Dacă aflu o sa trec aici codurile corecte, la fel si tu.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stie cineva care o fi diferenta dintre epuratoarele VAG 036103464AF, VAG 036103464AH si VAG 036103464AJ, toate sunt indicate pt motorul BBZ Fabia sau Seat Ibiza/Cordoba...

Modificat de bluetux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 036103464AF - separator ulei, cod motor BBZ - piesa eliminata la 01.04.2004 si inlocuita cu

- 036103464AE - separator ulei, cod motor BBZ - piesa eliminata la 01.10.2005 si inlocuita cu

036103464AJ - separator ulei, cod motor BBZ

Practic fiecare revizie a adus o imbunatatire a piesei.

 

- 036103464AD - separator ulei, cod motor BCA - piesa eliminata la 01.04.2006 si inlocuita cu

- 036103464AH - separator ulei, cod motor BCA

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, 036103464AH este indicat si pentru SEAT IBIZA III (6L1) 1.4 16V BENZINA 100 CAI, BBZ

https://www.epiesa.ro/separator-ulei-ventilatie-bloc-motor-seat-ibiza-iii-6l1-1-4-16v-benzina-100-cai-jc-premium-bsw002pr/16524/105862/prodid-662312853/

Ma gandesc ca ar functiona si pe Fabia cu acelasi motor BBZ, nu pare diferit de AJ, AE, AF... 

Multumesc pentru raspuns !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!