Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

As zice ca...

- 1K0965537 - connection cable for coolant pump - ~60Lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare....imi puteti spune codul la garnitura care vine intre corpul clapetei Screenshot_20180906-204959.thumb.png.46e5bbf53a0214ad91cea0497c7fcb1b.pngde acceleratie si galeria de admisie , are un profil patrat si intra intr-un santulet....si un pret...wvwzzz1jz1w500111. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor. Pt un tiguan 2014, 2.0 tdi, 4 motion 5K0941700 - Proiectoare ceata cu halogen si sis.direct. lumina static - un pret pt. dreapta ? multumesc mult.

 

Modificat de pisti19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/4/2018 at 1:27 PM, Dolfin said:

As zice ca...

- 1K0965537 - connection cable for coolant pump - ~60Lei

multumesc! asta era. de-acum iarna asta o sa am caldurica ☺️

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un cod ptr planetara stg passat b8 2.0 tdi, 110kw, DSG ?

wvwzzz3czfe400305 ...... multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Imi puteti spune care ar fi pretul si codul oem pt o bara spate Seat Leon 1P 2009 , vin: VSSZZZ1PZ9R500384 .

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Avand probleme cu alternatorul Valeo  SG9B024  2542282C si VW OEM  037 903 025 T mi s-a recomandat achizitia unui Bosch nou echivalent/compatibil.

Ma ajutati va rog frumos cu acest cod de Bosch sa verific la achizitie ca sa nu am dificultati la montaj?

Mentionez ca masina are are conditionat, alternatoru curent e de 90 A, VIN: WVWZZZ9NZ3D140972

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un sfat nefericit.

Orice altenator nou AM este mai prost fata de unul OE uzat.

Repara la cel OE ce ai de reparat, punte/rulmenti/perii si va fi mult mai bun fata de unul nou Bosch.

Asta este si sfatul celui mai renumit service de electromotoare/alternatoare din Bucuresti.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt fericitul castigator al unui loz necastigator...

Am o dioda dusa si jumatate din diode sunt sertizate in carcasa la acest Valeo, doar jumatatea pozitiva se poate schimba. Eu am ceva curent invers care doar pe alternativ se poate masura de 30v, deci banuiesc ca partea negativa de diode de pe carcasa e dusa, voi mai verifica cu osciloscop... In fine alea nu se pot schimba, doar carpi cu piese ce nu sunt de calitate!

De aceea trebuie sa recurg la alternator nou, mi s-a spus la magazin ca ce aduce sunt noi nu reconditionate, si s-a referit la Bosch. A recomandat si pentru preturile mai bune la componente poate si cel de achizitie.

Eu am nevoie de un cod echivalent pe Bosch sa nu ma plimb aiurea fara masina.

Multumesc pentru intelegere!

WP_20180925_09_16_57_Pro.jpg

Modificat de SergiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa originala este 2.050Lei (codul actual 038903018RX), iar Bosch 500Lei, sa nu crezi ca diferenta nu se reflecta in calitatea produsului.

Poate merita un SH.

Pastreaza alternatorul vechi.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te cred, de la magazin chiar mi-a recomandat 2 colaboratori serviceuri specializati pe asa ceva, si eu la magazin m-am dus prin recomandare.

Imi aduce cica Bosch nou care se pare ca e fara piesa la schimb, si motivul ar fi pentru ca e nou nu reconditionat.

O fi diferenta de calitate nu zic, dar nu cumpar original nou, bosch sau valeo ma multumeste. Daca ar fi diodele duse de pe ramura pozitiva ar fi ok ca imi aduce ce trebuie:

LE - SH o consider loterie, oricum are viata scurtata si iar trebuie reparat. Daca vreau sa tin masina nu stiu daca e o varianta sa schimb schimb rulmenti sau carbuni cand il apuca sa pice pe nu stiu unde...

 

 

WhatsApp Image 2018-09-25 at 14.09.18.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-25 at 14.10.20.jpeg

Modificat de SergiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, 

Ma puteti ajuta cu un cod pentru sticla de la oglinda de la sofer (incalzita, electrica, rabatabila mecanic), Leon 1P 2009, VSSZZZ1PZ9R029848?
Desi masina e fabricata in a doua parte a anului, este modelul pre-facelift si majoritatea imi dau oglinda pt facelift.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,

 

va rog sa ma ajutati cu un pdf care sa contina trager + elementele ce vin prinse pe el si partea de scut.Ma intereseaza codul piesei ce vine de sub masina pe langa radiator in sus si pe stanga si pe dreapta.

VIN wvwzzz3czae508555

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, am si eu o intrebare, trebuie sa schimb antigelul si cu ocazia asta, defapt s au cam nimerit bine pana la urma, G62 defect, cel putin asa zicea la o diagnoza si s a dus si termostatul, a ramas blocat pe deschis, intrebarea este, care trebuie sa le comand, aparent sunt 2 modele de termostat si 2 modele de senzor temp 4 fire..., 1.4 16v, AXP

Multumesc anticipat.

senz temp 2.png

senz temp1.png

termostat1.png

termostat2.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, vad ca ai ales Autokarma, daca le dai VIN-ul cand plasezi comanda, te suna ei si iti spun care e compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, un cod de piese pentru Golf 7 1.4tsi CMBA WVWZZZAUZDP071645 pentru: 

1/ compresor a/c

2/ kit ambreiaj (DSG)

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut,

Ma puteti ajuta va rog cu coduri pentru rulmenti fata spate pentru Jetta 1.2 tsi cbzb (wvwzzz16zcm026345) ?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.Am o rugaminte, cine poate sa-mi spuna ce diferente sunt la astea 2 coduri  ? 7M0071104B si 7M0071104A.Este vorba de un suport de biciclete de Sharan si il gasesc la vanzare pe olx sub 2 coduri.Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 7M0071104B - suport posterior pentru biciclete, nu pentru vehicule cu deflector de aer pe marginea plafonului, nr. maxim de biciclete 3, model LOGO.

codul de mai sus a fost inlocuit din 01.01.2011 cu

- 7M0071104C care a fost scos din productie in 01.12.2012.

 

- 7M0071104A - suport posterior pentru biciclete, scos din productie in 01.07.2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta cineva va rog cu codul si un pret informativ de la EGR la masina TMBJF93T3C9066362.

Trebuie schimbat si sa am idee inainte de-al desface.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, un cod ptr sonda lamnda de la catalizator,   WVWZZZ9CZ1M613964 , Beetle 2.0 i.  Pe site"urile astea cu piese  nu-mi gaseste vinul sau nu-mi arata nici un cod la piesa. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Va rog un cod pt.pompa suplimentara de apa de langa Egr pt un Passat B7 2012 cu 140 cp,2l diesel

wvwzzz3czce072375

accffbx0

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!