Jump to content

Modificari De Design (si Nu Numai) La Leon


DanielK
 Share

Postare recomandată

pai pana la urma cred ca aia voi face si eu ca ma tot chinui dar nu reusesc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • matlyxx2

    27

  • TIBI_84

    21

  • alteacupra

    20

  • Matrixu

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@DanielK: nu imi dau seama din poza, ce culoare au iesit geamurile?

Te intreb pentru ca am facut odata gemurile la GIP si au iesit maronii :icon_thumright: si in partea din spate cu efect puternic de oglinda.

dupa parerea mea folia autorizata este cea mai buna alegere.ai garantie 5 ani daca se decoloreaza, daca se dezlipeste sun daca apar bule in ea, iar avantajul este ca daca te saturi de ea, o dai usor jos, plus ca geamurile ies negru mat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

eu am facut chestiile astea:

ornamente praguri interioare si exterioare

kit ornamente manere usi

inele bord

am colat plafonul cu negru

am montat detector de radar in bara , beltronics 975

am pus un subwoofer de mici dimensiuni

urmeaza

am comandat deja un set de arcuri de la eibach

si un set de jante de la proline

in primavara soft ABT

ca si planuri

un dvd

si un short-shift

si un set de praguri seat

revin cu poze dupa ce montez jantele si arcurile

sal

cu ce se prind acele inele de bord? lipici? le ai pus tu sau la servuce?

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipici. In cutia cu inele se gaseste si un lipici cu care se prind de bord. Eu le-am pus in service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am comandat ornamente ceasuri, ornamente ventilatie, pedale + footrest si praguri interioare si schimbator nou. Pot fi montate usor ? Vreau sa stiu daca trebuie sa ma programez la service pt. ele (necesita demontarea bordului sau a tapitariei) sau ma descurc si eu (sunt desul de indemanatic dar fara experienta de mecanic)?

Pentru schimbator am gasit ceva "tutoriale" in care se demonta un pic partea aia de plastic pe care sta, dar cu aia ma descurc. La bord in schimb nu vreau sa ma ating de suruburi :))

Merci.

Sal.

am citit ca vrei sa iti iei alt skimbator viteze

daca la noul kit iti vine cu acea margine cromata din jurul burdufului, sunt interesant sa o cumpar, pt ca tu oricum o ai din fabrica

ms....

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat detector de radar in bara , beltronics 975

@roret - ma intereseaza si pe mine detectorul din bara. poti sa-mi dai niste detalii: cat a costat, unde l-ai montat si mai ales, poti sa pui o poza cu dispozitivul de atentionare care se afla in interior. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grozy, Grila fagure se monteaza extrem de usor, daca nu ai fost la service poti incerca singur linistit.

Singur am montat si pedalele, si se monteaza destul de usor.

Ce recomand sa NU incercati singuri este montarea ornamentului cromat de la gurile de aerisire laterale. Pt. alea trebuie scoasa prin fortare toata piesa aia mare cu membrana de inchidere a aerisirii etc.., si se scoate foarte greu. Cei de la service (alto) aveau 2 de de rezerva si au zis ca la una din cateva masini la care incearca sa scoata piesa aia reusesc sa o rupa, de asemenea au zis ca au reusit sa rupa si scula cu care se scot alea si sa nu incerc singur. I-am lasat pe ei si masina mea a fost fix aia la care au reusit sa rupa una ( yeah.. :icon_thumleft: ) si au pus repede fara sa vada nimeni una din cele de schimb.

Restul ornamentelor cromate de bord (indicatoare + aerisire) se monteaza prin lipire foarte usor si cu grija.

Accesoriul cromat de la toba de esapament trebuie montat la service pt. ca se taie o bucata din toba si e nevoie de rampa pt. operatiunea asta.

Regards,

Tudor G.

Modificat de TudorG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi.......am montat-o deja dar am reusit sa rup una din cleme dar am lipit-o si acuma arata bine.........oricum grila aceea o tin numa de rezerva ca nu cred ca o sa o mai montez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

01mp2.th.jpg Poza asta ar trebui sa va ajute;eu mi-am montat-o singur:am pus cricul sub masina spate-stanga am ridicat-o cat am putut si am taiat tevile cu flexul si cu un bonfire mai mic,acolo unde nu am putut intra cu flexul.Merge totul OK cu conditia sa dati jos cele 2 cauciucuri de sustinere a tobei.Clar ca se recomanda sa faceti lucrul asta pe o rampa dar daca nu sunt conditii si vreti sa economisiti niste bani atunci merge si asa.Succes!

PS:In poza sunt trecute si nr. de comanda pt. fiecare tip de motor. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este detectorul de radar

si au sosit si jantele

sorry , nu pot atasa poze , sunt in format mai mare decat cel permis

Modificat de roret
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol:

Folositi va rog flickr sau orice altceva in afara de imageshak. Viteza este de-a dreptul penibila la imageshack.

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

img0741zp6.th.jpg

img0742nv3.th.jpg

am reusit

multumesc tudorg

Modificat de roret
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul nu vad pozele.

Am eu o problema sau chiar nu se vad?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fenomen jantele alea. Sunt curbate direct spre interior sau poti atinge borduri cu ele daca nu esti atent ?

ps.. Cat au costat ?

Offtopic: La mine imageshack se incarca excelent, la fel de repede ca si flicker sau poate un pic mai repede. Tine de conexiunea la internet a fiecaruia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Matrixu - poti sa pui, te rog o poza cu ornamentele cromate. Am reusit sa gasesc numai poze in care se vad doar inelele de la ceasuri nu si gurile de ventilatie.

Sper ca in aia 200 ron de pe site-ul Metrotehnica intra si aceste ornamente de la ventilatie!?

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doua seturi complet diferite.

Inelele cromate pentru ceasurile de bord un set, un alt set fiind cel cu gurile de ventilatie.

Voi incerca sa fac niste poze cu aceste elemente cromate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cam scump ...

Am si eu o curiozitate: banuiesc ca se deschide ... inauntru cum este ? Sunt in continuare cele doua spatii pentru sticle sau e doar o cutie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cam scump ...

Am si eu o curiozitate: banuiesc ca se deschide ... inauntru cum este ? Sunt in continuare cele doua spatii pentru sticle sau e doar o cutie ?

Spatiile exista in continuare. Ideea e ca acea cotiera nu poate fi folosita ca si spati de depozitate pentru ca nu acopera cele 2 spatii. Este practic un capac peste suportul de pahare?sticle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera acopera acele spatii si nu cred ca vor mai putea fi folosite, decat in cazul in care se rabateaza cu totul, dar se creeaza totodata spatiul din interiorul ei.

Nu cred sa fie prea mare dar macar cheile de la casa si detectorul ar trebui sa intre acolo.

O sa revin cu impresii dupa ce o montez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cotiera originala

Intr-adevar in acele spatii nu vei mai putea pune sticla de suc de 0,5 dar incape o cutie de suc si poti pune detectoru si alte prostii

SOP - te rog sa imi spui ce culoare au perforatiile. Ai vazut ce ai comandat???

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am vazut la dealer decat ceea ce vazusem si acasa pe seat.com. O sa vina in varianta negru si gri ca si tapiteria. Daca vine cea cu rosu nu cred ca o accept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce stiu eu exista numai cea cu rosu...

sper sa ai macar tu bafta si sa fie pe gri

oricum e ffff folositoare (chiar daca e pe rosu)...:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!