Jump to content

Modificari De Design (si Nu Numai) La Leon


DanielK
 Share

Postare recomandată

Cea cu margine rosie are codul 1P0061000

Cea cu negru si perforatii rosii are codul 1P1061000

Pentru cei ce vor cotiera impreuna cu mufa AUX codul este 1P1061000A (cu alte cuvinte aceiasi cotiera piele negru cu perforatii rosii dar cu mufa AUX de unde si terminatia A).

Nu gasesc unde ar fi pe gri si nici nu am vazut pe undeva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • matlyxx2

    27

  • TIBI_84

    21

  • alteacupra

    20

  • Matrixu

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am cumparat si eu astazi cotiera de la PBA. A costat 890 RON si este cea cu perforatie rosie si cu auxiliar. Montajul se face extrem de simplu, prin insurubare a 4 suruburi autofiletante. Daca intereseaza pe cineva, mai aveau cateva pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa mi-o comand din afara. Daca te uiti in Uk costa 100 de lire. Comparand cu 890 RON la cursul de azi ar insemna 490 RON. Pret dublu in romania. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 2 modele asa cum si Matrixu a spus:pe rosu,fara gauri si pe negru(sau gri ;) )cu gauri rosii.Am o poza dar nu-i asa mare totusi se poate vedea mica diferenta. post-5905-1204925324_thumb.jpgpost-5905-1204925886_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar este 1P1061000 neagra cu perforatii rosii dupa cum spui tu.Credeam ca e negru cu gri, cealata fiind cu rosu. Acum am prins faza.Ai pe cineva afara? Poate discutam in legatura cu alte accesorii si punem de o comanda.Sau crezi ca daca faci comanda in uk +transport ajungi mai ieftin?Intradevar este 1P1061000 neagra cu perforatii rosii dupa cum spui tu.Credeam ca e negru cu gri, cealata fiind cu rosu. Acum am prins faza.Ai pe cineva afara? Poate discutam in legatura cu alte accesorii si punem de o comanda.Sau crezi ca daca faci comanda in uk +transport ajungi mai ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 4 modele de cotiera.

Diferenta intre cele 2 afisate si alte 2 neafisate este urmatoare:

Au o gaura patrata in partea frontala pentru a avea acces la mufa de aux de pe consola centrala.Unele masini au mufa de aux in partea frontala a consolei ( in fata schimbatorului nu langa frana de mana) si din aceasta cauza cotiera nu mai are decupatura respectiva.Cat despre cotierele pentru Anglia eu stiu ca sunt pentru masini cu volanul pe partea dreapta si o sa cam deranjeze la condus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De comandat o sa le comand din germania dar nu stiu pretul exact. Spuneam doar cat e in UK unde oricum totul e mai scump.

In europa, (exemplu Spania) costa 129,19E. Daca adaugi si costurile de transport va rezulta pe undeva pe la 140E. Mult mult sub aproape 270E ca la hotii de la Porsche.

Daca o sa fac comanda o sa spuns si poate daca luam mai multe face ceva discount. Eu mi le comand printr-un prieten care mi le aduce cand vine in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De comandat o sa le comand din germania dar nu stiu pretul exact. Spuneam doar cat e in UK unde oricum totul e mai scump.

In europa, (exemplu Spania) costa 129,19E. Daca adaugi si costurile de transport va rezulta pe undeva pe la 140E. Mult mult sub aproape 270E ca la hotii de la Porsche.

Daca o sa fac comanda o sa spuns si poate daca luam mai multe face ceva discount. Eu mi le comand printr-un prieten care mi le aduce cand vine in Romania.

Sal matrixu,

Mai comanzi pragurile? Ne anunti si pe noi?

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Matrixu Sa stii ca diferenta de pret nu este atat de mare precum crezi. Pe drumul de intoarcere din Germania, m-am oprit la mai multi dealeri Seat si am intrebat despre cotiera. In afara faptului ca niciuniul nu o avea pe stoc, pretul ei oscila intre 210 - 235 EUR inclusiv taxe. Astfel, daca mai adaugi si transportul, care ar putea costa chiar si peste 100 EUR, nu cred ca vei face nicio afacere. (iti spun ca poate costa chiar si peste 100 EUR, caci asociatul meu, cu care am fost in Germania a vrut sa cumpere o cotiera pentru un Fiat, iar cei de la reprezentanta au spus: OK, nicio problema, o trimitem si in Romania, dar noi folosim UPS-ul si costa 130EUR - si nu vad de ce alt dealer nu ar folosi tot UPS sau DHL ca sa le fie mai usor).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu nu platesc nimic pe transport intrucat mi le aduce un prieten ce locuieste in Germania.

Inca nu a intrat pe yahoo sa il pun sa sune la Seat la ei si sa ceara o cotatie de pret pentru cotiera. Sa vedem cum e :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci sigur iesi considerabil mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am si eu o intrebare :Vreau sa-mi schimb jantele de la Leonul meu Stylance(jante Vega de 16") cu jantele Aquila de pe varianta Sport-up.Se potrivesc?(Cred ca nu este niciun fel de problema, dar am nevoie de confirmare:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate le vinzi pe celelalte. M-ar interesa niste jante de aliaj pe 16" pentru leonul meu. Si ca sa nu fie off-topic prea mare azi imi vine cotiera, revin cu impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am si eu o intrebare :Vreau sa-mi schimb jantele de la Leonul meu Stylance(jante Vega de 16") cu jantele Aquila de pe varianta Sport-up.Se potrivesc?(Cred ca nu este niciun fel de problema, dar am nevoie de confirmare:))

Nu ar avea de ce sa nu mearga. Nu gasesc care sunt exact jantele dar poti vizita acest thread

Ai acolo link catre toate dimensiunile standard pentru Leon 1p. Verifici dimensiunile jantelor Aquila cu cele din tabel et voila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur ca se vor potrivi. Banuiesc ca sunt si aceeasi dimensiune, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic anunt: Am access la toata lista de accesorii originale SEAT pentru absolut toate modelele.

Preturi si valabilitate in stocuri. Inclusiv stocul din Austria.

Deci , daca aveti nevoie de ceva..just ask.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa o cutie pentru portbagaj , cod produs 1P0061200 si o protectie pentru praguri, cod produs: 1P0071500.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic anunt: Am access la toata lista de accesorii originale SEAT pentru absolut toate modelele.Preturi si valabilitate in stocuri. Inclusiv stocul din Austria.Deci , daca aveti nevoie de ceva..just ask.
salvreau si eu lista asta cu preturi de la accesoriile originalematlyxx2 e adr mea de mess,,,,,poate intri si mi o trimitims
Va salut,Am si eu o intrebare :Vreau sa-mi schimb jantele de la Leonul meu Stylance(jante Vega de 16") cu jantele Aquila de pe varianta Sport-up.Se potrivesc?(Cred ca nu este niciun fel de problema, dar am nevoie de confirmare:))
saldaca tot skimbi jantele si treci de la 16 la 17 inches de ce nu pui jante de FR care sunt superbe?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@LoRaN

Se potrivesc de minune :D uite si dovada:post-5905-1205508956_thumb.jpgpost-5905-1205509005_thumb.jpgasa arata Aquila 7X17"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alteacupra Stiu cum arata jantele Aquila.Imi plac mult pentru ca sunt simple, si-n 5 spite.In post ma refeream la dimensiuni(ET,etc..).

@matlyxx2 Jantele de FR nu prea sunt pe gustul meu.Le prefer pe cele de pe Sport-up.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dimensiuni?OK: 7Jx17" ET 54,5/112 iar pneuri:225/45 R17 91W,multumit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am schimbat si eu rotile :rolleyes:

imag0043pq3.th.jpgimag0044nu0.th.jpgimag0045qc4.th.jpgimag0046no4.th.jpg

Modificat de laoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoase jante, dau bine pe masina. Sa le stapanesti sanatos, fara borduri!

Profilul anvelopei este demential. Ce dimensiuni, marca? Sunt cumva Eagle F1?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multzam pt urari!

intr-adevar, anvelopele sunt Goodyear Eagle F1 dimensiuni 225/45 R17... si eu pot sa zic ca parca-s mai incantat de anvelope decat de jante...

oricum, mi se pare ca aluneca mai bine masinuta acum sau poate e doar in capu meu, dar sunt f multumit de ce a iesit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!