Jump to content

Cum se crapa?


MishuL
 Share

Postare recomandată

nevoie de ajutor...ce inseamna chestia asta de pe motor??seria...bine...altceva?Tip3??sau...??

post-1207-1254599176_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MishuL

    54

  • chirostar

    21

  • jan

    20

  • KRAKEN

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu pare de typ3 blocul asta. n-am vazut bloc de typ3 cu picior de dinam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiam...dar: tip? an? model? cilindree??1,2? 1,3? 1,6???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macar i-ai spus ca e seria, tot e ceva ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice parere sau sfat corect este un pas inainte :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nevoie de ajutor...ce inseamna chestia asta de pe motor??seria...bine...altceva?Tip3??sau...??

:D reatb, mai naspa cu seriile alea .... cu poansonarile alea =)))) :) cam greu sa mai pui un alt motor pe brosc/bus :icon_thumright: decat cel din acte :)) :)) :lol: si ma gandesc doar la itp, identificare la rar sau rar-u mobil ... ce te faci atuncea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

seria e de la un motor de bus t1 din Noiembrie 1963 de 1500 cc....mai cauta si tu pe theSamba cs nu e asa de greu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ma bag si eu in seama :) . Seria de motor la typ 3 se afla deasupra pe bloc, spre cutia de viteze pe marginea unuia din semicartere . Am vazut un destept care imperechease semicarter-ul cu seria cu un altul de la alt motor culmea care avea si o alta cota de reparatie :) evident masina a ajuns la REMAT :( .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

seria e de la un motor de bus t1 din Noiembrie 1963 de 1500 cc....mai cauta si tu pe theSamba cs nu e asa de greu ...

aaaai, sar'mana nenea!! :) !!m'ai salvat!

ps..ce e samba asta? :blink: legatura cu netu'???brrrr, ptiu! vade retro! :angry: cah, netu' asta! :(

ps-2, lat. edit. da'..da'mi totushi, licu' ala, terogmersi...

Bogdan- sanc iu! :P vazusem ca asha era la mot. aleia din 65, pe care am dat-o...dar nu eram sigur cum e la astea mai nouile.. :icon_cool:

Modificat de LIVIU/RATB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zuper! :) mersi mult...moaaama, iar ma ia boala.. :) .tot deschid pagini, mai e si aia..si aia... :screwy: ma culc, panamea, iar la doishpe! :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zuper! :icon_cool: mersi mult...moaaama, iar ma ia boala.. :blah_: .tot deschid pagini, mai e si aia..si aia... :blink: ma culc, panamea, iar la doishpe! :blink:

munceste daca vrei satisfactie :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bleah :eek: !prefer sa trag de fiare la bus, :eek: imi place mai mult sa repar decat sa ,,serciuiesc''.. :eek: .io fug de ,,munca la birou''.. :blink: .de birou... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bleah :biggrin: !prefer sa trag de fiare la bus, :Driver: imi place mai mult sa repar decat sa ,,serciuiesc''.. :D .io fug de ,,munca la birou''.. :blink: .de birou... :screwy:

Dau meditatii,pe gratis :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aiiiiii, ma leshi??? :Driver: aaaa, ai calcu' bun iar?? :icon_thumright: ?ai pus topicu' ala??? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

care e diferenta intr-e Long Block si unul normal cum il identific si ce difera la ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

longblock e exprimarea de la americani: bloc motor cu cilindri si chiulase dar fara table anexe etc. un motor chel daca vrei

shortbock e doar blocul cu arbore si biele, dar fara cilindri chiulase etc.. deci longblock fara cilindri si chiulase

nu e vb de carter lung sau scurt aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

:icon_thumright: :) :tomato: :blush: uuuuups... ma gandeam ca se refera la altceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

sa mai zic una... am de unde sa aflu si eu fortele cu care se strange motorul pt cheia dinamometrica??? cele mai importante suruburi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi zic unii mereu sa dau cu gogul... :vaidecapulmeu: ma gandesc, pana la noi, ashtia. :vaidecapulmeu: ..atatea mii-lioane de broscari, au stiut totzi cat sa stranga?? :vaidecapulmeu: ?sau aveau chei dinamom. totzi?? :vaidecapulmeu: ?si care sa fie si reglate??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

:blah_: fraaate broscar eu cel in perosana am strans injectoare la raposatul meu golf diesel cu simtul mainii si am rupt fusta la 2 injectoare :vaidecapulmeu: asa ca... daca tot e de dat cu capu... barim intreb sa nu zic ca am stricat motorul fara sa intreb :vaidecapulmeu: :vaidecapulmeu: :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in afara de surubul de la volant,piulite bloc si chiulase cu 3,5n :vaidecapulmeu:

pt a avea o garantie a montajului orice piulita sau surub se stringe cu un cuplu recomandat de fabricant. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io-te cine shtie!!! :vaidecapulmeu: !! cred ca e din domeniu... :vaidecapulmeu: nu ca noi... :vaidecapulmeu:

pe cand incepem sa facem un ,, do it yourself''? :vaidecapulmeu: ? sau cum se zice in germana??? :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!