Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Farurile zici ca sunt de la BMW seria 5 din anii 2000 :))

Modificat de yeeeeman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru persoanele pasionate de Hybrid-Power, avem de 2 zile disponibil la comanda si Passatul electrificat ! Traznet !

Probabil ca urmeaza in curand si Superbia PHEV, mai ales ca sunt facute in aceiasi fabrica.

https://configurator.volkswagen.ro/cc-ro/ro_RO_VW/V/drive/200?GrossNetSwitch=GROSS

image.thumb.png.7546ba1d6d0c12fda5ab1091e34c9214.png

 

 

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o masina interesanta, insa pretul o face neatractiva. Speram ca odata cu facelift-ul sa mai scada pretul pentru Passat GTE, nu a fost cazul. Probabil nu isi doresc sa faca volume cu modelul asta, bazandu-se pe I.D. 3 si e-UP.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seamana si cu Superb. Asta nu imi place la noile modele de la majoritatea producatorilor. Supradimensionarea elementelor: grila, faruri, capota. Mai greu iti dai seama care e Seria 3, 5. La Seria 7 e mai usor ca e mare. La fel si la Mercedes. Mai nou, si la Skoda. Totusi, prefer Skoda mea cu blocuri optice duble, desi, la inceput, cand aparuse, nu mi se parea cine stie ce. Acum, ca o am, e ok :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Toate discutiile despre GOLF8 merg aici -> 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca este cazul sa deschidem si Topic / Subforum dedicat  pentru Octavia 4. Incep sa apara si detaliile tehnice, si avem mai putin de 2 saptamani pana la lansare:

https://www.motor1.com/news/379053/2020-skoda-octavia-technical-specifications/?utm_source=RSS&utm_medium=referral&utm_campaign=RSS-all-

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare promitor...deocamdata. O avea si asta bat la capota ? :))

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi ridicati capota non-stop?

Eu as prefera ca pretul unui amortizor sa fie adaugat la alta solutie tehnica. Pe care sa o simt, sa ajute siguranta sau performantele.

Modificat de IRONICK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe alde' VW probabil ca nu ii costa nici 50 EUR acel sistem. 

1. Tu crezi ca au scos amortizorul ala ca sa iti puna tie altceva in contul acelor bani ?? ?

2. Ce "solutie tehnica" minunata crezi ca poti primi din acel maruntis ? 

Si da, capota o deschizi "destul de des" cat sa te bucuri daca il ai. Acel amortizor era util si, mai important, reprezenta unul din diferentiatorii VW fata de concurenta (in primul rand in cadrul grupului , vezi Skoda, Seat) in ce priveste (cel putin) perceptia de "calitate", "lucrul bine facut".  Sunt mici detalii care de-a lungul timpului au facut ca Golf-ul, sa fie considerat castigator in fata concurentei si care au justificat cumva si pretul mai mare fata de aceasta. De aceea spun ca este o miscare dezamagitoare a noului Golf 8. Nu ca nu ai putea sa traiesti fara ea. Dar deja lupta intre producatori este destul de stransa, aproape ca nu mai exista masini proaste, drept urmare s-ar putea sa ma gandesc de 2 ori inainte de a achizitiona un Golf, daca mai mult ca niciodata, acum diferenta fata de concurenta va fi mai mica, dar la un pret poate nejustificat de mare? 

Totusi, imi mentin sperenta ca G8 va fi ok per ansamblu. Asteptam sa il vedem live si de asemenea sa vedem si noile preturi (care mai mult ca sigur iar vor creste cu cateva sute de EUR...).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Va recomand sa cititi articolul despre VW GOLF8 din AutoBILD nr 22 din 31 octombrie 2019. Interesant cum vorbeste dl.inginer Frank Welsch despre viziunea asupra GOLFului, ce reprezinta el pentru marca si inovatiile pe care le-au adus.

PS: Hai cu id buzz va rog :)). Ca familist cu el mi-ar placea sa ma dau prin oras si inprejurimi din 2020

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 minute în urmă, CristiALF a scris:

Si da, capota o deschizi "destul de des" cat sa te bucuri daca il ai. Acel amortizor era util si, mai important, reprezenta unul din diferentiatorii VW fata de concurenta (in primul rand in cadrul grupului , vezi Skoda, Seat) in ce priveste (cel putin) perceptia de "calitate", "lucrul bine facut".  Sunt mici detalii care de-a lungul timpului au facut ca Golf-ul, sa fie considerat castigator in fata concurentei si care au justificat cumva si pretul mai mare fata de aceasta.

Pe bune? Tu chiar crezi ce ai scris aici? Masina o cumperi ca sa te folosesti de ea, nu sa stergi motorul de praf. Daca se poate sa nu-i ridici capota niciodata, este perfect. Vrei masina sa ii ridici capota, iti cumperi si restaurezi una de zeci de ani.

Cu ce ma ajuta pe mine amortizorul, daca nu exista garnitura la parbriz in partea superioara la G7? Daca mergi la viteze de autostrada, acolo se strange multa mizerie + insecte pentru ca parbrizul nu-i la nivel cu caroseria.

50e se pot muta intr-un otel mai bun sau doua traverse sub scaunul pasagerilor din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare vede masina intr-un mod foarte personal, este cat se poate de clar. Deci pentru fiecare dintre noi anumite dotari au insemnatate/prioritate diferita. Daca pe mine nu ma deranjaza sa sprijin capota intr-o tija, altii doresc amortizoare pentru acest lucru.

Singura problema pe care o simtim cu totii la fel pentru toate modelele noi este scaderea calitatii materialelor si a asamblarii. Nu prea e evolutie aici, iar cand citesti ca vor sa mai reduca din costuri de productie te cam ia cu diverse :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AMR 2 zile, mai jos si linkul de Youtube pentru premiera:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va atrag atentia tuturor ca acest topic este deschis in aria STIRI.

Conform titlului, se pot posta informatii legate de noile modele lansate sau in testari. NU PENTRU COMENTARII OFF TOPIC!

Am facut putina curatenie si unii dintre membri au fost sanctionati. Va rog sa va abtineti de la comentarii off topic.

Multumim pentru intelegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!