Jump to content

Goodyear Eagle F1 Gsd3...reloaded


22euu
 Share

Postare recomandată

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • razdan

    18

  • fuscobal

    14

  • 22euu

    5

  • Rapier

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma intereseaza si pe mine 235/45/17.(evident depinde si pretul )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe toti ne intereseaza si pretul :)

Si o intrebare tehnica...E diferenta mare intre 223/45/r17 si 225/45/r17 ? Masina e incaltata cu BBS CV (nu stiu ET si J). Anvelopele de iarna sunt cu 235, dar am inteles ca ar trebui 225 pe ele. Voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf V e recomandat 225/45/17, 235 sunt putin mai inalte dar nu cu mult. 225 au diametrul 63.5 cm iar 235 au 64.3 cm. Oricum diferenta e foarte mica, nu cred ca sunt probleme mari. Folositi un calculator pentru roti, e plin internetul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit preturi f bune pe http://www.cauciucuridirect.ro/, dar este o firma nemteasca si nu au sediu stabil in RO. Plata se face cu avans si nu stiu cat de siguri sunt!

a achizitionat cineva anvelope prin acest site?sa ne zica si noua pt ca la preturi stau f bine si au inclus si transport in banii de anvelope oriunde in tara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, au preturi foarte buna la pe anumite dimensiuni, de ex.18, pe 19 cel mai bun pret il au anvelopejantepromotii.ro. Dreadfull si-a luat gumele de pe cauciucuridirect.ro, da-i pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, au preturi foarte buna la pe anumite dimensiuni, de ex.18, pe 19 cel mai bun pret il au anvelopejantepromotii.ro. Dreadfull si-a luat gumele de pe cauciucuridirect.ro, da-i pm.

ms mult....o sa vb cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit preturi f bune pe http://www.cauciucuridirect.ro/, dar este o firma nemteasca si nu au sediu stabil in RO. Plata se face cu avans si nu stiu cat de siguri sunt!

a achizitionat cineva anvelope prin acest site?sa ne zica si noua pt ca la preturi stau f bine si au inclus si transport in banii de anvelope oriunde in tara!

Am luat de mai multe ori si au fost ok. Timpul de livrare este un pic cam mare (~ 7 zile) dar vine ceea ce ai comandat. Platesti prin banca, deci nu apar probleme cahir daca plata este in avans. Avantajul este pretul bun si gama larga de anvelope oferite.

Am luat luna trecuta de la o firma din Oradea care au preturi putin mai mici decat cauciucuridirect.ro. Firma este anvelopeWeb.ro. Am gasit la pret mai mic decat pe cauciu...ect.ro, livrarea de pe o zi pe alta si plata la primire, ramburs. Dezavantajul este gama de modele mai restransa.

Modificat de r&d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Am si eu pe masina 4 pneuri Eagle F1 de dimensiunea 195/50 R15.Doua dintre ele sunt fabricate in thailanda si au indice de pana la 270km/h iar 2 sunt fabricate in Germania si au indice de 240km/h.Am observat ca cele cu indice de 270 km/h par facute dintr-un cauciuc mult mai lucios(mai slick) decat cele cu indice 240 care par mai "uscate".Inainte aveam pe masina Conti PremiumContact si nu le pot compara.Fluierau aproape la fiecare viraj luat mai in fortza,plus aveau flancurile extrem de moi si in viraje nu era prea placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

legat de aceste anvelope pot spune ca am ceva experienta cu ele in sensul ca aprox 30 000 km au fost facuti de Fabia cu GY F1 GSD3 pe 15" luate de la Autosoft de pe Calea Dudesti la super pret.

Acum insa, nu as vrea sa le mai iau pentru Fabia deoarece fac o galagie enorma, comparativ cu ce am pus de iarna (Vredestein Wintertrack) GY sunt niste galagioase teribile.

Cat despre Delticom AG eu tocmai am facut comanda de 4 anvelope Dunlop SP Fastresponse de la ei acum 10 minute, interesant e ca in Italia e optiune sa alegi sa ti le aduca la "vulcanizare", asadar cand vor veni ma duc direct la service si mi le monteaza, nu mai vin acasa la mine.

Pe viitor, poate cu o masina mai bine antifonata, voi reveni la aceste anvelope deoarece sunt dementiale mai ales pe astfalt umed .. am mers pe autostrada cu viteze mari pe timp de ploaie si o singura data nu au dat semne de nesiguranta, iar pe astfel uscat nu se pot scartai pur si simplu .. prind aderenta din prima.

Modificat de Razvanyke
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit eu Eagle F1 Made in Germany cu Dot 0610 205/55/16 la jantesianvelope.ro ..au sosit prin fan curier a 2 a zi :offtopic: si cel mai mic pret de pe siteurile de profil :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am cumparat 4 anvelope GoodYear Eagle F1 GSD3 pentru dimensiunile 205-55-16 de la www.anvelopejantepromotii.ro (firma se afla in localitatea Cisnadioara, jud. Sibiu). Costul unei anvelope a fost de 318/buc. Mentionez ca sunt fabricate in Germania, in saptama a doua a anului 2010. Totodata am prins o oferta: la achizitionarea a 4 anvelope transportul pana la adresa de destinatie a fost gratis. Pe seara am dat comanda de cauciucuri, a doua zi m-au sunat pentru confirmare si a treia zi am avut cauciucurile. Mai mult, am obs ca au cele mai bune preturi de pe piata - m-am documentat aproape 2 sapt.

o zi buna tuturor!

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauciucuri revolutionare, concept 2009, Good Year Optigrip.

Urmariti notele acordate pe tyretest.com sau ce zic pe cauciucuridirect.ro despre ele.

Nu stiu cat rezista in timp dar dupa note sunt OKe.

Si aici : http://www.anvelopeweb.ro/show/turismevara...205-55-R-16.htm

Modificat de teko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salutare ma poate ajuta cineva p mine unde pot gasii cauciucuri Goodyear Eagle Touring 205-55-16 91W !?!? ms Astept raspuns!O zi buna in continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Deci dupa cum urmeaza , cauciucurile au fost o editie limitata la GoodYear , cei cu masini sport ,cunosc modelu.

245/45/ZR17 indice 91Y , profil V . pomana curata la 8 milioane. 4 bucati .

1 dintre ele a avut un cui infipt dar , nimic grav , a muscat din carne , n-a patruns .

Folosite un sezon de vara , schimbate pt ca dimensiunea este mult prea mare pt masina, stric suspensia.

Daca doresti aderenta si siguranta....le recomand !

Bafta

Poza informativa , 6 mm carne

post-50655-0-97151900-1299587326_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu modificari , am gresit dimensiunea si adaug DOT

:rolleyes: 225/45/ZR17 DOT 7L7R 2T4R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cum sti ca sunt fabricate in Germania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am cumparat si eu de pe jantesianvelope.ro acum doua zile. Mi-au spus la telefon ca au DOT 1311 si sunt Made in Germany si asa e. Le-am primit a doua zi dimineata de la comanda prin Fan Courier.

post-27283-0-84069600-1305490777_thumb.j post-27283-0-78764000-1305490803_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu i-a raspuns nimeni lui DArtagnan ... "Scrie pe ele !!!..."

Modificat de Shymano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe anvelopeweb mi-am luat si eu GoodYear eagle F1 Asymmetric ... ce scrie pe site si ce mi-au spus la telefonul primit pentru confirmare, aia am primit; super multumit.

Modificat de Shymano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Poate ca sunt putin in afara topicului, dar eu unul am fost total nemultumit de anvelopele GoodYear Eagle F1.

ca si minusuri: foarte grele,zgomotoase, neechilibrate, uzura rapida, aderenta normala

singurul plus: design-ul gumei

le-am schimbat si am luat Toyo Proxes (plus: usoare,super rezistente in timp...aderenta slaba pe ud, design interesant, echilibrate excent)

acum am trecut la Dunlop Sport Maxx, de care sunt super multumit ( greutate ok,nu produc mult zgomot al rulare,aderenta excelenta, echilibrate acceptabil)

Ca idee, la Toyo..au fost pusi 1-2 plumbi pt echilibrare.La GoodYer aveam 7-8 plumbi pe roata iar la Dunlop am 3-4 plumbi.

Goodyear Eagle F1 - Made in Germany

Toyo Proxes si Dunlop Sport Maxx- Made in Japan.

Dunlop si Toyo sunt versiunea ZR. la F1 nu mai stiu daca erau ZR.

Personal recomand Dunlop atat ca anvelopa de vara cat si de iarna..mi se par foarte echilibrate din toate punctele de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am achizitionat si eu ieri anvelopele GoodYear Eagle F1 205/55/16 de pe site-ul anvelopejantepromotii ... Au fost exact cum au spus acestia, DOT 1811, made in Germany ... 333RON/buc. Inainte de a le monta, la vulcanizare mi-au pus jantele goale la echilibrat, si cereau plumbi intre 5-15, (am vrut sa vad daca sunt strambe sau ovalizate) iar dupa ce mi-am montat anvelopele, surpriza unele cereau si 80 .... deci anvelopele sunt total neechilbrate .... inainte am avut Michelin Primacy Hp si aveam plumbi maxim de 25. Acum am pe jante niste benzi de plumb care sper sa nu zboare la prima spalare a masinii .... Astept sa fac cateva drumuri ca sa pot sa-mi fac o impresie ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
aurelian.paratu

si eu mi am achizitionat 2 anvelope goodyear f 1 de care sunt f multumit

plumbi la echilibrare max 10grame

pana acum sunt f multumit de ele

masina e mai stabila

inainte am avut dunlop sport maxx de care sincer am o parere f proasta, s au tocit neuniform(adica un dinte mai mult altul mai putin) mai mult faceau un zgomot infernal la rulaj,ziceai ca ai rulmenti sparti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ptr a nu deschide un nou topic ptr o intrebare, prefer sa reinnoiesc acest topic: Va rog, care stie, care este diferenta intre GoodYear Ultra grip 6 si cel Ultra grip 7 ??? :scratch: Modelul este acelasi pe calea de rulare dar nu vad diferenta intre ele, decat cel de anii de fabricatie !!! Ms anticipat si :Driver: safe all !!!

Modificat de rata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!