Jump to content

Norma poluare


danyrazvan
 Share

Postare recomandată

unde scrie data fabricatiei in brief ? la ce pozitie ? este un golf 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin_golf

    23

  • GTI_85

    21

  • MrPigos

    17

  • akileon

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu prea ma pricep la briefuri , si am luat-o asa pe vorbe , zicandu-mi omu ca este masina din 1994 euro 2 , aia este problema , ca am mai multe date in brief cum ar fi :

zugelassen = 11.01.2007

geburtsdatum:= 19.01.1986

erstmalige zulassung = 02.05.1994

datum der genehmigung =06.09.1991

imi explica si mie cineva ? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

trebuie sa ai o carte mare pe care scrie typenschein acolo trebuie sa scrie exact euro 2 , in brieful austriac si in cel german sunt specificate exact normele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa iti scrie exact euro 2 , undeva pe primele pagini , nu stiu exact pentru ca nu am un typenschein la mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B_85_DIZ, trebuia sa dai un search inainte sa deschizi alt topic despre un subiect care s-a mai discutat! Fii mai atent!

Se muta la "norma poluare".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ma interesa cel mai tare . unde este data fabricatiei in brief , si unde scrie euro care i-l are. scuze ca am deschis un topic nou , dar disperarea este mare ;)

Modificat de B_85_DIZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am golf 3 din februarie`94 {ABU} 1.6L am imatriculato azi... taxa poluare 978 RON => 270 euro sau cam asa ceva

Modificat de Mutu_vlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tot auzit ca se va scoate taxa asta de poluare ....asta ar insemna ca topicul va deveni inutil :10[1]: Sper sa voteze deputatii cat de repede !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca se scoate taxa de poluare tot exista o norma euro la masina si multi dintre noi nu stiu ce norma euro au... Deci acest topic nu va fi inutil ci postul tau este inutil si NU ai adus nimic constructiv la acest topic! Te rog sa fii mai atent pe viitor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca majoritatea de aici sunt interesati de norma cu scopul de a plati mai putin la stat. Daca taxa dispare, nu cred ca o sa mai intereseze pe cineva cat de mult polueaza masina X. Spune`mi daca gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca se intereseaza mai putini, aici se discuta despre normele de poluare, nu despe taxe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am urmatoru brief.Stie cineva sa imi spuna la ce norma de poluare se incadreaza masina?As fi recunoscator.

http://img3.imagebanana.com/view/5l58nsza/img012.jpg

http://img3.imagebanana.com/view/w2itr50u/img011.jpg

Modificat de _seby_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina din semnatura a primit euro 2 acum cateva zile ^_^ in brief era Schadstoffarm E2..acu am bagat sa imi calculeze taxa.

:rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt si eu programat la rar pe 7 oct cu un diesel de 1.9 tip 1y fara turbo. in brief schads... E2. o fi euro 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt si eu programat la rar pe 7 oct cu un diesel de 1.9 tip 1y fara turbo. in brief schads... E2. o fi euro 2?

Salut,

Am un prieten care a mers cu un G3, aceeasi motorizare la RAR si a fost incadrat la euro2.Sper sa fie la fel si la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare daca se poate.am fost de curand la rar,si mi-au incadrat golful in 95 desi e din 94.cat ma costa taxa la un motor de 2.0?.am calculat pe mfinante.ro si imi iese 462 daca e din 94,si 726 daca e din 95.totusi e aproape dublu.pot sa ies mai ieftin? :(

Modificat de Nomood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa iasa euro 2, ca altfel tre' sa platesc cam 800 E taxa de mediu...

ca ma 'doare' si cati bani dau la stat!

ca pentru dacia din 94 pe care o trag pe dreapta nu platesc nici o taxa de mediu ca e inmatriculata de mult si taxa asta se plateste doar cand inmatriculezi o masina nu?

iar golful e oricum mult superior daciei...

ps. cati bani trebuie platiti la rar pentru cartea de identitate si itp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!