Jump to content

Tapiterie auto


Broscarul amator
 Share

Postare recomandată

nu am fost. imi aduc aminte ca s-a mai vorbit despre depozitul asta; inainte sa pun intrebarea am cautat, dar cred ca era pe la discutia despre masina cuiva... mai multe detalii unde este depozitul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Broscarul amator

    19

  • MishuL

    8

  • tonic

    8

  • bubu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

este pe dreapta cum incep blocurile in otopeni directia spre ploiesti, la parterul primului sau celui de al 2 lea bloc. pe arab il cheama adel ...parca si spune-i ca este pt o broscuta si ca esti prieten cu cel care aluat acum 5 ani material pt o broscuta portocalie de la el si acum 2 ani material tot pt broscuta din ala pt decapotabile....stiu ca si el (sau fratele lui) a fost broscar in tinerete si mi-a facut si ceva reducere (sau poate a fost vrajala lui, dar oricum a fost simpatic). Oricum materialul pt scaune care l-am cumparat este din germania si mi-a facut demonstratie cum a stins tigara in el si nu a lasat nici o urma in material, este super

Modificat de tonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! saptamana asta ma si duc sa iau. vreo idee cam cati metri patrati sunt necesari pentru tot (scaune, bancheta, plafon, panouri)? are si mocheta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai tin minte exact cati mp. parca 6?????insa nu stiu, nu o lua de buna... mocheta????parca avea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai poti sa incerci in drumul taberei la MUNPLAST. Sunt pe strada cu BILA. CUm vi de la Moghoros faci stanga la Bila si apoi la 2-300 de ma pe dreapta este MUNPLAST.

Eu de acolo am luat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La MUNPLAST au si mocheta ? Sau doar imitatie de piele ? Ca si eu sunt in cautare de ceva mocheta de calitate care sa nu aiba mizerii pe spate gen burete sau albitura sfaramicioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un mic amanunt. polo si-a laut mocheta de la Diego (cred ca au magazine in taote orasele mai mari). partea cea mai buna e ac dupa ce le-a taiat dupa tipare a mers inapoi la ei si a surfilat marginile (tivul acela de margine de mocheta). pretul pt surfilat? 1 leu metrul liniar (pretul de acum un an). faptul ca oamenii si surfileaza marginile pt mocheta care o iei de la ei e de mare ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautind material de tapiterie pentru Westfalia mea am gasit, dar alt model, respectiv cel in carouri bej cu negru si maron.

Daca sunt doritori se poate trimite.

Totodata daca careva vede material de tapiterie in carouri verde/galben/negru, va rog anuntati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautind material de tapiterie pentru Westfalia mea am gasit, dar alt model, respectiv cel in carouri bej cu negru si maron.

Daca sunt doritori se poate trimite.

Totodata daca careva vede material de tapiterie in carouri verde/galben/negru, va rog anuntati.

eu sunt interesat, mai ales ca nu gasesc astfel de material.poti pune o poza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa merg luni pe la depozitul respectiv si am sa fac o poza la "sula" :) de material

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Am sa merg luni pe la depozitul respectiv si am sa fac o poza la "sula" :) de material

ce se aude cu materialu'?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

material de westy la justkampers.com

Nu va speriati de preturile britzilor, lira bate pe langa euroi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, timpul e de vina, incerc sa trec maine pe acolo si te tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa ajung la depozitul de materiale si am facut poza , dar doamna de acolo zicea ca materialul este prea subtire pentru tapitat scaune (Mi-a aratat alt material de tapiterie si intr-adevar era mult mai gros). Pretul este foarte bun (18 lei/m) dar mai departe nu stiu daca se potriveste. S-a oferit sa-mi dea o mostra de material....eventual daca asta ajuta.

post-32618-1240546107_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

Am fost la Autotex in Otopeni si am gasit material pentru plafon (din acela cu gaurele), un crem deschis, chiar frumos.

E 60 RON/mp.

Au si multe variante de materiale pentru scaune si banchete.

Si bineinteles fac si huse separate (nu tapiseaza ci doar fac huse).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea sa pui o poza cu materialul cu gaurele?

Pe siteul lor nu l-am gasit.

Modificat de asterics
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Complicat ca e deja la masina (prin adunatii-copaceni).

Dar iti recomand sa dai o fuga pana acolo ca au materiale frumoase. (am vazut ca esti din Bucuresti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:biggrin: Şi cum ai văzut asta?

Acuma pe bune, ar fi interesantă o poză, c

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:))

nu stiu unde am vazut, scuze

o sa fac o poza cand ajung la broasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da probabil asta e, nu mai e nevoie de poza.

Merci Osi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Complicat ca e deja la masina (prin adunatii-copaceni).

Dar iti recomand sa dai o fuga pana acolo ca au materiale frumoase. (am vazut ca esti din Bucuresti).

Cam greu din BM. Fa o pozna cand e gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

E cineva din braila care executa reparatii tapiterie??? Urgent Help!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!