Jump to content

Tapiterie auto


Broscarul amator
 Share

Postare recomandată

Eu zic ca trebuie masina de cusut speciala, de ce :

-masinile normale au pasul mic, ceea ce inseamna ca cusaturile vor fi dese deci acel vinilin va avea tendinta de a se rupe

-masinile speciale au pas mare si pot coase si in alte feluri decat in linie, asa ca .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Broscarul amator

    19

  • MishuL

    8

  • tonic

    8

  • bubu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mashina mea pot da si pasul mare (sa zicem 4 mm.).... ar merita sa facem o incercare. De unde luam atza tzeapana??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste de cumparat in Bucur Obor ata de nylon care este f rezistenta.

Masina de cusut trebuie sa fie de marochinarie pt ca in cazul huselor de scaune, acul trebuie sa treaca prin doua, trei, patru straturi iar o masina de cusut normala isi va da duhul dupa cateva cusaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba de dat duhul, ci de faptul ca nu reusheshte sa traga bine atza cand iese acul, si raman nishte buclishoare pe "dos"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba, fetelor, voi ati facut lucrul manual la sectia de tricotaje de stiti atatea? ca eu dadeam la pila in atelier in clasele 5-8... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai pe mine nevoia m-a invatzat, pe vremea cand blugii erau rarisimi si daca se rupeau in koeur, era nashpa.... pe urma am inceput sa-mi cos si rascos huse de mashina, le mai shtitzi alea cu o culoare incerta, care dupa 1 an-2 se putregaiau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Broscarul amator

Pentru ca a venit timpul sa refac plafonul, am trecut azi pe la un atelier de tapiterie auto de pe langa Timpuri Noi si mi-au cerut 3.000.000 ca sa-l croiasca si monteze... Ziceau ca au mai facut asa ceva la broaste...Dureaza o zi. Ce ziceti, sa apelez mai bine la nea Sima(parca asa il chema)? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 milioane .......Enorm. Eu am dat 3 milioane cu material cu tot pentru tapiterie scaune+ bancheta+ fete usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
3 milioane .......Enorm. Eu am dat 3 milioane cu material cu tot pentru tapiterie scaune+ bancheta+ fete usi

<{POST_SNAPBACK}>

Unde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La bani astia aproape ca itzi iei unul de pe Hofmann! Facut ca lumea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Hai zice-ti atunci unde v-ati facut voi si ati fost multumiti ca miercuri ma duc la Otopeni sa cumpar materialu' si dupa aia vreau sa rezolv problema B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai zice-ti atunci unde v-ati facut voi si ati fost multumiti ca miercuri ma duc la Otopeni sa cumpar materialu' si dupa aia vreau sa rezolv problema B)

<{POST_SNAPBACK}>

ai gasit cumva la otopeni material din acela cu gaurele mici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
ai gasit cumva la otopeni material din acela cu gaurele mici?

<{POST_SNAPBACK}>

Da. Este piele sintetica :banghead: cu gaurele si aveau un gri deschis si un negru. Costa 350 000/m la o latime de 1,5m.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca a venit timpul sa refac plafonul, am trecut azi pe la un atelier de tapiterie auto de pe langa Timpuri Noi si mi-au cerut 3.000.000 ca sa-l croiasca si monteze... Ziceau ca au mai facut asa ceva la broaste...Dureaza o zi. Ce ziceti, sa apelez mai bine la nea Sima(parca asa il chema)?  :banghead:

<{POST_SNAPBACK}>

Nea Sima te trimite la Nea Puiu, despre care s-a mai zis pe topicul asta. Taman acum sunt si eu la tapitat: 2 mil materialele, 2,7 mil manopera: plafon, scaune, canapea, panouri laterale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu la Puiu am fost. Lucreaza ingrijit si destul de repede.

Nu stiu daca se baga la plafoane, dar tapiteria stie sa o faca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Nea Sima te trimite la Nea Puiu, despre care s-a mai zis pe topicul asta. Taman acum sunt si eu la tapitat: 2 mil materialele, 2,7 mil manopera: plafon, scaune, canapea, panouri laterale

<{POST_SNAPBACK}>

Dupa ce iau materialul il sun si eu, daca zici ca se baga si la plafoane...Eu doar plafonul il am de tapitat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu la Puiu am fost. Lucreaza ingrijit si destul de repede.

Nu stiu daca se baga la plafoane, dar tapiteria stie sa o faca.

<{POST_SNAPBACK}>

Se baga, n-auzi ca eu fac tot ? mai putin mocheta, aia n-o schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 Todesengel
Dupa ce iau materialul il sun si eu, daca zici ca se baga si la plafoane...Eu doar plafonul il am de tapitat...

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am facut un plafon la cineva in Dr.taberei.L-a scos tare fain.Nu stiu cit mai cere acum,dar te po pune in leg.cu el.Bineinteles,il si monteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat 1,5 mil la tapitzat scaune si palfon in PIELE, langa pitesti, evident cu pielea mea...nu intelegeti gresit :exclaim: iar panourile laterale le-am facut eu cu manutza mea dupa cele vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eugenro2001
Eu am facut un plafon la cineva in Dr.taberei.L-a scos tare fain.Nu stiu cit mai cere acum,dar te po pune in leg.cu el.Bineinteles,il si monteaza.

<{POST_SNAPBACK}>

Si au am nevoie sa fac plafonul si stalpii dar la mine este tapitat cu plus cu burete pe spate.

Am facut eu o parte de la stalp de proba si nu este chiar asa de simplu, acolo unde am dat adezivul mai gros, acesta a patruns in burete si la sfarsit se vad denivelari pe plus.

Asa ca am nevoie de un tapiter cu adevarat meserias.

Imi poti da detaliile de contact ale persoanei, sa discut cu el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Eu am facut un plafon la cineva in Dr.taberei.L-a scos tare fain.Nu stiu cit mai cere acum,dar te po pune in leg.cu el.Bineinteles,il si monteaza.

<{POST_SNAPBACK}>

OK, da-mi coordonatele.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

ziceti-mi si mie un tapiter care sa poata sa imi schimbe materialul de sus de la sunroof (Faltedach).l..pt. ca tapiterul meu mi-a cerut o caruta de bani...si vreau sa vad si la altul...dar sa lucreze bine.

Ce ma sfatuiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ziceti-mi si mie un tapiter care sa poata sa imi schimbe materialul de sus de la sunroof (Faltedach).l..pt. ca tapiterul meu mi-a cerut o caruta de bani...si vreau sa vad si la altul...dar sa lucreze bine.

Ce ma sfatuiti?

<{POST_SNAPBACK}>

si eu am mare nevoie de asa!!! ceva cat a cerut al tau!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, da-mi coordonatele.....

<{POST_SNAPBACK}>

...hai ca acum am vazut...te mai intereseaza? te duc direct la el,e linga o benzinarie pe Prel.Ghencea....sorry...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
...hai ca acum am vazut...te mai intereseaza?
Modificat de Broscarul amator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!