Jump to content

Tapiterie auto


Broscarul amator
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Broscarul amator

    19

  • MishuL

    8

  • tonic

    8

  • bubu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Broscarul amator

Ia uitati ce raspuns am primit de la astia :shock: Poate ca am rezolvat problema cu vinilinul pentru plafon... :ok:

ne cerem scuze ptr intirzierea raspunsului

societatea noastra importa si comecializeaza

vinilin ptr plafon original mercedes, bmw,vw,

ford,opel ,skoda (de exemplu pielea gaurita).

relatii la 2360532 ,0744640914,0722206235

cu respect

autotex srl

m. adel kurdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cumva magazinul din Otopeni, cu patron un arab?

Daca este acela, are materiale OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Nu stiu, i-am gasit pe net. Pe mine ma intereseaza plafonul ala cu gaurele. Au asa ceva la Otopeni? Vad ca pe cel care mi-a raspuns il cheama Aadel Kurdi. S-ar putea sa fie acelasi! Unde anume in Otopeni ca joi am drum inspre aeroport?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum intri in Otopeni undeva la parterul blocurilor pe partea dreapta cum mergi spre aeroport. Parca si pe ala il chema tot Adel. Aduce din Germania materiale. Nu stiu daca are scaiul acela cu gaurele. daca te duci si il are poate imi dai si mie un beep. as vrea si eu pt. o masina sau 2.

Merci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

El asa zice ca-l are. Joi o sa trec pe acolo si-ti spun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El asa zice ca-l are. Joi o sa trec pe acolo si-ti spun...

ai ajuns pe la otopeni sa vezi ce are acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trimis si eu un mail la firma respectiva intreband si ce inseamna "caserat". Iata raspunsul primit:

"buna ziua

dle eugen ne bucuram ca va intereseaza oferta noastra,caserat adica tesatura cu suport de burete,iar gama noastra se ridica la peste 400 de modele si culori va asteptam la sediul nostru va multimim"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Da trebuie sa ajunga cineva acolo ca sa vada si sa aflam cu totii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Da trebuie sa ajunga cineva acolo ca sa vada si sa aflam cu totii...

Am fost ieri acolo dar era inchis pana pe 3 ianuarie. :-( Din ce am reusit sa vad prin vitrina sunt o gramada de materiale de toate culorile si combinatiile de culori, chiar si huse gata croite...Pareau de calitate asa ca deabia astept sa ajung acolo dupa 3 ianuarie poate gasesc ce vreau eu, adica vinilinul cu gaurele pentru plafon :ok: Sper ca si preturile sa fie :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Am reusit sa ajung la Auto Tex in Otopeni si am gasit material pentru plafon. :ok: Este piele sintetica :)) cu gaurele si au un gri deschis si un negru. Costa 350 000/m la o latime de 1,5m. Am inteles ca 2m ajung pentru tot plafonul pentru cei care isi tapiteaza si stalpii.

Acum mai am o intrebare...S-a mai discutat pe aici pe undeva dar nu mai stiu unde de niste tapiteri buni care au lucrat la masinile voastre. :)) Dati-mi si mie numele si nr. lor de tel. Daca sunt ieftini si buni ma bate gandul sa-mi fac plafonul... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

moshu puiu din felentaru :)) ... 424.16.19... da' mai bine te duci direct sa vb cu el.... neclar daca te intelegi la tel cu el... :)) daca iti iei material ia si 1 bucatica din celalalta culoare ...sa vad si eu cum arata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce se intimpla? Cineva ar putea dona o tapitzerie originala facuta oarecum muci, pe care altcineva, foarte dibaci si cu rabdare de chinez, sa o desfaca. O data desfacuta, poate fi un excelent model pentru tipare pe carton. Altcineva la fel de iscusit poate debita din material, iar altcineva extrem de dibaci poate coase la masina intreaga tapitzerie. Zic asta pentru ca am vazut tapitzerii din tot soiul de materiale, aplicate unele ca porcul. N-am nimica cu mosul vostru meseriash din Ferentari, dar parca tot ce-si face omul cu mina lui e mai micshto. Ma gindesc sa jupoi tapitzeria de pe broasca verde care zace la moshie la Mishu si sa ma dedic acestei operatziuni. Ce zici dom' Mishu? O tapitzerie de schimb facuta klumea costa de zici ca te-a lovit tsunami. Parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
moshu puiu din felentaru :)) ... 424.16.19... da' mai bine te duci direct sa vb cu el.... neclar daca te intelegi la tel cu el... :)) daca iti iei material ia si 1 bucatica din celalalta culoare ...sa vad si eu cum arata...

Sper sa ajung saptamana asta sa cumpar 2m si iau si o mostra din materialul negru :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bubu, da' aia verde are tapitzeria originala? Ca nu mai shtiu.... De cusut, putem sa le coasem la atel. de tapitzerie de la mine de la uzina, la pretzuri promotzionale- pe mine o sha de Mobra m-a costat o ciocolata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E orijinala, da' arata destul de prost, adica e murdara si pe alocuri sfisiata. Totusi poate fi jupuita si desfacuta pentru tipare. Baaay, dar mai stiu eu o tapitzerie bunutza! O stii si tu! :) E cam ingalbenita de vreme, cei drept... Io ma gindeam, daca tot ne obosim, sa punem de o mica industrie, investim citeva ciocolatzi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Bubu, da' aia verde are tapitzeria originala? Ca nu mai shtiu.... De cusut, putem sa le coasem la atel. de tapitzerie de la mine de la uzina, la pretzuri promotzionale- pe mine o sha de Mobra m-a costat o ciocolata....

si cam cat ar costa o tapiterie pentru plafonul de broasca??? :) Hai Mihai nu ma lasa sa ma duc tocmai in Ferentari ! :-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O suta.... doua.... nu aia e problema, ci shabloanele...

Bubu, la ce tapitzerie faci aluzie? eu pe ale mele nu le scot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O suta.... doua.... nu aia e problema, ci shabloanele...

Bubu, la ce tapitzerie faci aluzie? eu pe ale mele nu le scot!

Cine a zis, monsher, sa le scotzi pe ale tale? O scoatem pe a lu' ala deja eviscerat de bisturiu lu' matale. Daca nu mai availabila, o scoatem pe a mea.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A lu' Connie? Aia nu mai e originala, nu shtii ca e din vinilin negru? cred totushi ca putem rezolva problema, DAR nu vor fi universale- 1200 difera de 1300 care difera de 1302/3.... in special in zona lunetei, care e din ce in ce mai mare.... la fel, parbrizul.... Daca ash avea o mashina de cusut puternica, m-ash baga, chiar si la huse de scaune, din pacate Neumann-ul meu de la bunica, fabricat pe la 1900 vara (pe bune!) nu poa' sa coasa material gros.... cred ca nici astea mai recente nu pot, trebuie mashina pt. marochinarie... Ma apuc sa caut o astfel de mashina, daca gasesc pana in 2-3 milioane, iau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bay, cum sa nu stii? Ai uitat de locurile pe unde, in tineretze, te-a prins mama lu' gagika ta in desu-uri (ale tale, nu ale ei, sper :salut: ). Tu mi-a povestit amintirile tale placute legate de frumoasele locuri ale tineretzii tale zbuciumate! :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

trebuie mashina pt. marochinarie... Ma apuc sa caut o astfel de mashina, daca gasesc pana in 2-3 milioane, iau....

Ma bag si eu daca trebuie la masina aia de marochinarie daca o gasesti si facem o mica manufactura privata pentru broscari mai intai si daca merge o dezvoltam.... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vinilinul original nu e chiar asa de gros, tocmai de asta se muleaza atit de mishto pe stilpii masinii. Cred ca ar putea fi cusut cu succes pe o masina care, de pilda, coase denim de blugi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Vinilinul original nu e chiar asa de gros, tocmai de asta se muleaza atit de mishto pe stilpii masinii. Cred ca ar putea fi cusut cu succes pe o masina care, de pilda, coase denim de blugi.

Asa e, vinilinul ala de la Otopeni caruia arabul ii zicea piele sintetica :shock: e moale si subtirel asa ca se poate coase cu o masina mai putin performanta :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!