Jump to content

Instalare Navi MFD


premiumfaraplumb
 Share

Postare recomandată

A mai scazut pretul.... undeva in jurul la 800 lei.

In rest, da foarte bine in bord, se aude bine......si cu interfetele bune, vezi si video,asculti si MP3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mai are cineva cd-ul original de navigatie de la MFD1? Am si eu nevoie de codul de pe el in incercarea de a face unul cu hartile pentru Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e treaba daca reusesti sa faci harti pentru Romania.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma scuzati daca sunt off topic, dar nu am gasit alt topic despre navigatie MCD. Am display-ul spart. As vrea sa il schimb,nu e greu, l-am demontat, dar nu gasesc.Stie cineva de unde pot cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sa se gaseasca separat..... poate sa gasesti un MCD defect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da, e super, numai ca imi trebuie codul de pe cd-ul original si nu gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am trei CD-uri, spune-mi unde să caut codul

Modificat de Victor M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De asa ceva ce spuneti?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Absolut nici o legatura cu B5...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, asa e.

In rest, unitatea e frumusica foc - si se adreseaza posesorilor de VW-uri, generatia dupa 2005.

Se integreaza frumos in bord....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Am si eu Radio Navigation System MCD pe Passat-ul meu, insa nu-mi citeste cd-urile. Cand am cumparat masina, fostul proprietar avea un cd cu ceva muzica in spaniola, insa i l-am inapoiat inainte sa aflu daca cd-ul este unul original si nu unul contrafacut cu Nero ;)

Am un cd TEST pentru curaterea lentilei pe care l-am bagat. Acesta contine un loop dintr-o melodie, iar la un moment dat se opreste, insa tot nu functioneaza cu cd-urile facute de mine, care au fost scrise cu Nero la 8x. Daca stie cineva care ar fi problema, sa-mi spuna. Raman dator.

Apropo, mesajul este CD Error. Please check CD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai incercat si cu un CD original ? daca tot nu merge, trebuie dus la doctor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga un cd audio cumparat din vreo benzinarie, tras de vreun studio, etc. daca ala merge inseamna ca nu ai scris bine cd-urile. Trebuie sa le scrii fara pauza intre track-uri. Nero Startsmart-->Make CD Audio-->No pause between tracks: bifezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat pe masina mea (de mai bine de 5 luni) multimedia DVD playerul din link-ul urmator.

http://www.erisin.com/erisin-es838v-3d-car-stereo-gps-usb-sd-tv-ipod-special-for-vw_p171.html

Este special pentru passat dar firma produce si alte modele pentru diferite tipuri de masini. Chiar daca este facut in China (toate se fac in China :icon_thumleft: ) aparatul este o bijuterie, merge ireprosabil, sunet ireprosabil, imagine ireprosabila, ecran mare cu touch screen, etc, etc. Are tot ce isi doreste cineva de la un astfel de aparat: DVD player cu codecuri de pot vedea atat filme de acum 8-10 ani cat si cele mai recente, TV cu DVB tuner (pacat ca inca nu este transmisie digitala terestra peste tot),

Bluetoth: cand ma apropii de masina automat telefonul se conecteaza pe consola (se deconecteaza si trece pe telefon cand ma departez de masina sau e luat contactul), reduce sunetul la apeluri automat, pot vedea agenda din telefon pe display si selecta sau suna de acolo, etc, apoi, GPS: vine instalat cu IGO8 si harti din 2010 dar eu am pus pe el IGO PRIMO2 cu harti din anul asta, personalizat, voce TTS romana (anunta si strazile) si merge bestial cu antena gps originala a masinii si semnal gps max, apoi pentru ca are doua intrari video auxiliare, din care una este pentru un player sau alta sursa video externa la alegere (eu intentionez sa pun un hard disc in bord si pe el tone de muzica si videoclipuri), cea de-a doua este pentru camera video spate si se cupleaza lautomat la treapta marsarrier si vezi ce e in spatele tau, jocuri video, calculator, wallpaperuri pentru screen, doua sloturi miniSDcard :unul navigatie si unul liber (pt poze sau alte chestii) si un slot mini USB pe care iarasi poti conecta un stik cu muzica sau ce vrei. A costat aprox 350 euro cu transport cu tot in 3 zile prin DHL.

Sa nu uit, radio este si el bestial cu RDS, PTA, etc .Are iesire separata pentru subwoofer, respectiv amplificator.

Un produs ce il recomand fara rezerve. Deja doi amici si-au comandat si instalat asa ceva si ei si sunt incantati.

Comparativ la pret si utilitae/functii bate orice MFD-uri, PCM, BDA si alte chestii de astea expensive "originale" care pe langa faptul ca-s scumpe nu prea au cu ce se lauda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nici nu e scumpa..... sa o satapanesti sanatos !

bluetooth - se conecteaza cu telefonul, dupa ce pui contactul - altfel, unuitatea fiind oprita, nu are cum.

MFD 1 - nu stie el prea multe, dar alea erau vremurile, cand s-a lansat. Oricum, e de calitate, iar la receptia radioului, rupe multe jucarii after market.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Florin.

Apropo am vazut ca pretul jucariei a scazut la vreo 260 USD adica vreo 200 euro. ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! tu esti sigur ca modelul de care vorbesti :

View Larger Image

Erisin ES838V 3D Car Stereo GPS USB SD TV iPod special for VW

are receptor de tv digitala? pentru eu vad in pagina lor ca are decit tv analogica iar unde locuiesc eu nu mai exista de ani buni analogica, iar daca imi confirmi ca are tv digitala m ar interesa sa imi cumpar....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

megaderam, ai dreptate :icon_confused: . Prima data am optat si purtat discutii cu furnizorul despre modelul ES838V dar la final m-am hotarat pentru ES848V care de fapt are tunerul tv digital. Diferenta intre 838 si 848 este doar asta: primul are tuner analogic iar cel de-al doilea digital, in rest sunt identice. De asta am eu, 848v dar din paginile salvate despre produs am pus link-ul de la 838 si nu mi-am dat seama. :dry: Deci daca vrei cu tuner digital atunci e modelul ES848v...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut, am un riten care un passat combi din 2005 cu ecran pt gps, dar nu gasim nicaieri cd sau dvd cu harti care sa se potriveasca!? Uni zic ca nu se mai gasesc, un sfat ceva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vb de un Passat B5,5 - 2005 - cu MDF - nu exista harti cu Romania, pentru el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiam eu existau cd-uri cu harta Germaniei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat pe masina mea (de mai bine de 5 luni) multimedia DVD playerul din link-ul urmator.

http://www.erisin.com/erisin-es838v-3d-car-stereo-gps-usb-sd-tv-ipod-special-for-vw_p171.html

Este special pentru passat dar firma produce si alte modele pentru diferite tipuri de masini. Chiar daca este facut in China (toate se fac in China :icon_thumleft: ) aparatul este o bijuterie, merge ireprosabil, sunet ireprosabil, imagine ireprosabila, ecran mare cu touch screen, etc, etc. Are tot ce isi doreste cineva de la un astfel de aparat: DVD player cu codecuri de pot vedea atat filme de acum 8-10 ani cat si cele mai recente, TV cu DVB tuner (pacat ca inca nu este transmisie digitala terestra peste tot),

Bluetoth: cand ma apropii de masina automat telefonul se conecteaza pe consola (se deconecteaza si trece pe telefon cand ma departez de masina sau e luat contactul), reduce sunetul la apeluri automat, pot vedea agenda din telefon pe display si selecta sau suna de acolo, etc, apoi, GPS: vine instalat cu IGO8 si harti din 2010 dar eu am pus pe el IGO PRIMO2 cu harti din anul asta, personalizat, voce TTS romana (anunta si strazile) si merge bestial cu antena gps originala a masinii si semnal gps max, apoi pentru ca are doua intrari video auxiliare, din care una este pentru un player sau alta sursa video externa la alegere (eu intentionez sa pun un hard disc in bord si pe el tone de muzica si videoclipuri), cea de-a doua este pentru camera video spate si se cupleaza lautomat la treapta marsarrier si vezi ce e in spatele tau, jocuri video, calculator, wallpaperuri pentru screen, doua sloturi miniSDcard :unul navigatie si unul liber (pt poze sau alte chestii) si un slot mini USB pe care iarasi poti conecta un stik cu muzica sau ce vrei. A costat aprox 350 euro cu transport cu tot in 3 zile prin DHL.

Sa nu uit, radio este si el bestial cu RDS, PTA, etc .Are iesire separata pentru subwoofer, respectiv amplificator.

Un produs ce il recomand fara rezerve. Deja doi amici si-au comandat si instalat asa ceva si ei si sunt incantati.

Comparativ la pret si utilitae/functii bate orice MFD-uri, PCM, BDA si alte chestii de astea expensive "originale" care pe langa faptul ca-s scumpe nu prea au cu ce se lauda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu Radio Navigation System MCD pe Passat-ul meu, insa nu-mi citeste cd-urile. Cand am cumparat masina, fostul proprietar avea un cd cu ceva muzica in spaniola, insa i l-am inapoiat inainte sa aflu daca cd-ul este unul original si nu unul contrafacut cu Nero ;)

Am un cd TEST pentru curaterea lentilei pe care l-am bagat. Acesta contine un loop dintr-o melodie, iar la un moment dat se opreste, insa tot nu functioneaza cu cd-urile facute de mine, care au fost scrise cu Nero la 8x. Daca stie cineva care ar fi problema, sa-mi spuna. Raman dator.

Apropo, mesajul este CD Error. Please check CD

La 8x nu o sa citeasca in veci! Scrie la 4 sau chiar 2x si o sa iti mearga!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!