Jump to content

PROTEJARE CAROSERIE


alexserb2000
 Share

Postare recomandată

o sa ma duc sa ma interesez....ca trebuie sa imi calculez bugetul...tre sa iau si antifon...care din antifoane e mai recomandat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alexserb2000

    26

  • tipatescu

    18

  • RaduI

    13

  • guvydu

    13

mai ce antifon recomandati?...ca pina acum ce am pus pe masina se lua imediat dupa juma de an

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircione spunea ceva de un produs antirust de la den braven, ceva la 80 000 spray-ul , care cica face minuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau mai multe inf despre antifonul ala Den Braven...de unde cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex, nici eu nu stiu mai multe. mircione a aruncat vorba dar nu stiu de unde , cred ca tre sa ne interesam la reprezentanta den braven

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate am vb la reprezentanta...au avut Teroson sprayabil dar nu mai au :-(

altcineva mai are idee? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat in targ la Vitan? Acolo sunt cam 100 de magazine cu tot felul de accesorii si vopsele.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite acolo nu am fost....antigon gasesti peste tot dar e fff prost...dupa 6-7 luni se ia fisii fisii...de aia intrebam de unul care sa tina macar 2 ani...ca s-o antifonez in fiecare primavara e cam crima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni am vazut pe toate site-urile ca dupa sablare astia dau cu un grund pe baza de zinc: poate cineva sa imi zica ce este acest grund? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)

revin cu intrebarea cine stie de unde se poate cumpara un grund pe baza de Zinc?....se pare ca acest grund asigura o protectie anticiroziva mult mai puternica....e folosit la vapoare :geek: :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am vb kla Chimtitan care fac grunduri cu continut 90% in ZN:

butoaie de 40 kg, consum 0.6 kg/mpatrat, in 2 straturi la interval de 4 ore...cost 3.52euro/kg, fata TVA...asta face 167.5 euro pe butoi

Antiofon diluabil cu apa: folosit la locomotive, foarte elastic se gaseste la 6 kg si costa 1.1 euro/kg....NE BAGAM? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar 1,1 euro/Kg nui mult deloc. ginditziva ca are zinc :scratch: iar butoiul de pe la policolor este 50 sau 1 si ceva si este numai smitcu ala dar nu cred ca are zinc in el. asha ca sai dam bice ca e misto faza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai stai asa: grundul are Zn si costa 3 si ceva euro pe kg....Antifonul este separat si costa 1.1 euro :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu estimez ca e nevoie de 8 kg grund pt sasiu si aripi si 4 antifon....alte pareri? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati Domni,

Va rog fiti amabili si dati o sansa unei nestiutoare sa invete.

Cat grund si cat antifon este necesar pt o broscuta.

Multumesc

Carmen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitaT sa zic ca densitatea grundului este de 200 % adica 1 litru de grund cintareste 2 kg....ca sa vedeti cit de dens este...se dilueaza si au si diluant :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu tare mi-as lua ca la cit costa o aripa sau sa schimbi o bucatica de sasiu merita sa o protejezi calumea...nu am degind sa o antifonez in fiecare primavara ca grundurile de pe piata sint asa de proaste ca se exfoliaza in 6 luni...defapt asa se lucreaza pe afara numai la noi te minaresc astia....macar grundul si tot l-as lua....ar iesi cam 1208000 de caciula....numai o aripa costa 100 euro :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da mai ai dreptate cu chestia aia ''grundu de pe piatza'' ca doar trebuie si ei sa faca vinzare la grun, nu ? si daca eu miam dat deja sasiu cu grund dala ''' magazin'' ce fac acu ? Il dau pe ala vechi jos , si pun pe asta nou ? sau merge pe deasupra ?

Dar parca ala cu zinc opreste oxidarea nu ?Inseamna ca tre sa stea pe metal ca sa aiba efect, ca asha potzi sa-ti pui foarte bine un strat de cauciuc ( antifon de ala nogru si gros )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ala de zn opreste oxidarea....daca ai dat deja trebuie dat jos....peste asta de zn poti venii chiar cu vopsea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai intreb odata: vrea careva grund din asta?.... :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!