Jump to content

Despre roti


Mihaita
 Share

Postare recomandată

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaduI

    22

  • MikeRG

    20

  • bubu

    20

  • MishuL

    14

Top Posters In This Topic

pickhammer, ceva?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu, ideea e ca trebuie ceva ascutit ca sa poti razui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Nu inca... Astept sa vina vremea nasoala :lol:  :offtopic:

Cred ca am sa fac cite una, de indata ce ma mai potolesc, la mine in balcon, adica a  m sa prepar pentru vopsire: slefuit, grunduit, iar slefuit, sa fie boboc.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu vrei sa facem chestia asta impreuna in cateva sedinte? Ca si eu trebuie sa fac operatiunea asta....Pun la bataie balcon, flex, bormasina, smirghel grosier si mana de lucru gratis... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca tre sa facem o claca pentru ca si eu tre sa fac treaba aia urata cu jantele :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Cred ca tre sa facem o claca pentru ca si eu tre sa fac treaba aia urata cu jantele :offtopic:

<{POST_SNAPBACK}>

Gata....facem......cand ne apucam?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bay, pe mine, vorba aia a lu Vlahuta, nu curatatul jantelor ma sperie, ci vesnicia operatiunii! :offtopic:

Cea mai tare rezerva o am cu vopsitu', n-am mina formata nici pentru dat cu spray, nici pentru pistol. Si n-am nici compresor si pistol de vopsit...

B.A. Cind facem claca? I'm in.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Bay, pe mine, vorba aia a lu Vlahuta, nu curatatul jantelor ma sperie, ci vesnicia operatiunii! :offtopic:

Cea mai tare rezerva o am cu vopsitu', n-am mina formata nici pentru dat cu spray, nici pentru pistol. Si n-am nici compresor si pistol de vopsit...

B.A. Cind facem claca? I'm in.

<{POST_SNAPBACK}>

De vinerea viitoare eu pot oricand....Facem un necesar de materiale(eu mai am ceva vopsea-spray- alba, smirghel) si w/e celalalt ne putem apuca de treaba...Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, cred ca pina la vopsit, se poate merge si cu jantele doar grunduite, asta ca sa mergem la vopsit cu toate 4 odata.

Am mai vorbit cu cineva si mi-a recomandat sa dau cu 2-3 straturi de vopsea si apoi cu lac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bay, pe mine, vorba aia a lu Vlahuta, nu curatatul jantelor ma sperie, ci vesnicia operatiunii! :lol:

Cea mai tare rezerva o am cu vopsitu', n-am mina formata nici pentru dat cu spray, nici pentru pistol. Si n-am nici compresor si pistol de vopsit...

B.A. Cind facem claca? I'm in.

<{POST_SNAPBACK}>

Asta cu spray-ul e cea mai usoara parte. Dai pur si simplu. Taman am spreiat prima roata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei doritori, pun la dispozitzie cazan, apa, soda, pirostrie si lemne pentru fiert jantele in soda. MOCA.

Avantaje:

- in 5 minute se duce TOT ce este vopsea, chit, grund etc

Dezavantaje:

- nu se curatza rugina

- se curatza TOT, inclusiv vopseaua din interiorul anvelopei unde deseori arata bobok si poate vrei sa pastrezi

- localizarea cazanului: sat Fantana Doamnei, comuna Nicolae Balcescu (sau Preasna), jud. CL, 60 km. de la Cora Pantelimon

- nu se asigura decat baza materiala- transportul jantelor, pusul lemnelor pe foc, spalatul cu furtunul dupa fierbere revine proprietarilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Pentru cei doritori, pun la dispozitzie cazan, apa, soda, pirostrie si lemne pentru fiert jantele in soda. MOCA.

Avantaje:

- in 5 minute se duce TOT ce este vopsea, chit, grund etc

Dezavantaje:

- nu se curatza rugina

- se curatza TOT, inclusiv vopseaua din interiorul anvelopei unde deseori arata bobok si poate vrei sa pastrezi

- localizarea cazanului: sat Fantana Doamnei, comuna Nicolae Balcescu (sau Preasna), jud. CL, 60 km. de la Cora Pantelimon

- nu se asigura decat baza materiala- transportul jantelor, pusul lemnelor pe foc, spalatul cu furtunul dupa fierbere revine proprietarilor.

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru mine e super, mai ales ca am acolo 2 jante deja :D Aduc si :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se asigura decat baza materiala- transportul jantelor, pusul lemnelor pe foc, spalatul cu furtunul dupa fierbere revine proprietarilor.

<{POST_SNAPBACK}>

Hmm... Zici ca asiguri si transportul jantelor? :nono:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte activitatzi cum ar fi transportul pieselor de la Buc. la moshie le fac numai pt. "provincie", bucureshtenii sunt rugatzi sa faca self-service pt. ca eu am acolo f. multta treaba.

Se pot fierbe si alte piese cu conditzia sa incapa (cel putzin partzial) in cazan si sa fie din fier/fonta- soda ataca neferoasele, mai ales aluminiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

JURNAL DE FRONT

2 roti complet facute + roata de rezerva doar grunduita.

P.Ssssss. n-as mai face asta nici pe bani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi plac pozele tale, toate de sus :D

<{POST_SNAPBACK}>

Pai, de la fereastra, ca n-am luat aparatu' dupa mine la garaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata super bine, felicitari.

aaaa si felicitari pentru vopsea. arata super tare.

Apropos de roti: ar trebui sa-mi schimb caucioacele. spuneti-mi si mie ce fel de cauciucuri trebuie sa caut ca pe ele nu prea se mai vede ce scrie.

Modificat de guvydu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba gasesti la APCO TRADE, la ROMEXPO, 165 SR 15 VREDESTEIN, cam in jur de 2 bulioane bucata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 185/60 R15

<{POST_SNAPBACK}>

io am la 302 fatza 165/15, spate vara 195/15 cu 70(pt jante de 5,5 si iarna 165/15 cu 70(jante 4,5) si la JEGHI am 165/15(dunlop) toate cauciucele de la harap luate cu 500 bucata!

da tata 2 bilioane pe bucata dar merita leiii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum voi instala pe jante de 4,5 toli latime anvelope de 185/65/15, profil mixt, Goodyear, s/h, 4 bucati - 3 bulioane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!