Jump to content

Numere Inmatriculare


koon
 Share

Postare recomandată

Tipul A si tipul B se pot monta fara probleme. Tipul C la auto nu prea e "iubit" si te cam opresc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • XTI

    10

  • SHARANEL

    9

  • Dudu

    8

  • Executron

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

champion > cu acea fisa de inmatriculare trebuie sa te duci la ditl(directia taxe si impoz) pt a te lua in evidenta si a nu "trece" pe langa plata impozitului pe masina. asa am facut si eu. am fost la ditl am pus stampila am dus fisa la bcr leasing(in 2005 cand am luat cealalta masina prin Porsche leasing nu am fost nevoit sa fac asta pt ca nu se daduse legea care obliga UTILIZATORUL sa inreg masina si nu firma de leasing) si mi-au facut inmatricularea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt ilegale cele distantate, intrucat au toate elementele de siguranta pe ele :lol:

Bafta multa ! :lol:

Deci sunt legale in mod normal nu?Ma bate si pe mine gandul sa le schimb pe astea vechi...ai avut o cunostinta ceva de ai reusit nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de numere

Sora-mea are NT-16-KAT pentru ca:

- o cheama catralina

- e nascuta pe data de 16

- sta intr-o vila care are numarul 16

si ii place sa poarte numere de neamt in bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dany mersi, oricum rezolvasem. dar apreciez ajutorul :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu o cunostiinta la un atelier de confectionare a placutelor de inmatriculare ?

Vreau placuta model "c" (cele pt motociclete).

Astept PM. Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus pe numere stiker cu EU si nu se observa diferenta :lol: mi-am laut cu 40 000 lei din piata de la rusi. cui ii trebuie stikere sa imi trimita un email sa ma duc si ii cumpar cate vrea si i le trimit prin posta ca doar nu mi greu. Apropo... nu am avut nici o problema cu ele ca nu a observat politia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sunt legale in mod normal nu?Ma bate si pe mine gandul sa le schimb pe astea vechi...ai avut o cunostinta ceva de ai reusit nu?
Sa zicem ca am o ruda pe-acolo prin zona :(
Apropo de numereSora-mea are NT-16-KAT pentru ca:- o cheama catralina- e nascuta pe data de 16- sta intr-o vila care are numarul 16si ii place sa poarte numere de neamt in bucuresti
Ce nume ciudat, catralina :icon_thumright:
Eu mi-am pus pe numere stiker cu EU si nu se observa diferenta :icon_thumright: mi-am laut cu 40 000 lei din piata de la rusi. cui ii trebuie stikere sa imi trimita un email sa ma duc si ii cumpar cate vrea si i le trimit prin posta ca doar nu mi greu. Apropo... nu am avut nici o problema cu ele ca nu a observat politia.
Poate deocamdata nu. Nu se stie cand dai peste unu mai zelos cum se zice. Stii tu cum e. Daca ai sapca de ce porti sapca. Daca n-ai de ce n-ai. Merita sa eviti zic eu. Cu banii care-i dai lui spaga iti faci numere si macar ramai cu ele. Plus de asta s-ar putea sa ai probleme la iesirea din tara. Cred ca alti politisti vor observa diferenta de marime a fontului :rolleyes: Bafta !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Mi-am pus si eu pe golf numar mic de tip c,pana acum totul bine si frumos.

Inca nu am fost tras pe drepta cu toate ca am trecut si in fata la 2 radare,daca e sa fiu tras cam ce risc?

post-28477-0-36767100-1335125544_thumb.j

Modificat de choppermaster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Vei primi amenda, iar placuta cu numarul de inmatriculare se retine de politie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci acel model de placuta e bun doar la motociclete?Daca nu e bun la auto de ce se mai da de la politie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ala e de la politie ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irelevant.... e ilegal. Adica, un motiv in plus sa te opreasca in trafic. Dimensiunile si tipul placilor pentru autovehicule sunt specificate clar in legislatie.

In rest, poti face placi de genul asta, in foarte multe locuri prin Bucuresti - contra sumei de 50 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu le inteleg logica la desteptii astia.

E legal pe un motor,in partea din spate... si nu e sufiecinet de vizibil in partea din fata la o masina?.Mari cretini cei ce au facut leginle astea.

Modificat de choppermaster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel numar este ilegal in partea din fata a masinii.

Sent from Al Bundy iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le vedeti pe cele gen B 10SIF sau B 10NUT,eliberate tot de politie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. In urma unui incident nefericit, numarul de inmatriculare s-a indoit si zgariat. Am masina inmatriculata in Teleorman, dar locuiesc in Arges si vreau sa il schimb. Trebuie sa il schimb in Teleorman sau pot si in Arges?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Dau un refres pe aici...

In urma unui mic accident placuta mea de inmatriculare a ajuns asa...

post-14266-0-75157200-1378749222_thumb.j

Intrebarea mea este...ce fac...o las asa sa se ocupe cei care imi vor repara masina sau ma duc eu in pipera banuiesc sa iau alta si cu bonul sa ma duc sa le cer banii 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai tu poti scoate o placuta noua de la politie,te duci personal cu cea uzata si contracost faci alta,cea uzata ramane la ei.La noi in Pitesti le fac pe loc,cel putin asa am facut eu cu vreo 3 ani in urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles...merci frumos...posibil sa difere...dar mai tii minte cat ai platit tu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!