Jump to content

Baie de ulei crapata


SPARTANU
 Share

Postare recomandată

Eu am rezut ca este ceva "kit mini-scut" restrans numai pe baie, ceva gen "bolt-on" fara modificari mari. Tot la scut metalic raman! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • PiltZu

    9

  • bogdan2

    8

  • SPARTANU

    8

  • flo_tiesto

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am motor 1.9 Tdi AXR si cand mi-am schimbat baia am fost de fata. NU a trebuit demontata cutia de viteze. Adevarat ca e putina chinuiala si iti trebuie sculele adecavate. Un meserias statea pozitionat sub gauri pt a vedea cand se centreaza si altul invartea arborele cotit cu o cheie. Mai greu a fost la montat decat la demontat dar in 30 min au terminat. Manopera 100 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si un scut de metal e max 600 ron cu tot cu montaj,

Unde ai gasit scut metalic asa ieftin? Si te referi 600 ron cu tot cu montaj (dar si cu inaltatoare &etc)??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti si citesti tot acest topic vei vedea ca sunt si mai eftine (in jurul sumei de 400 Ron - 420, 430, 450..transport inclus sau nu...), motajul e foarte usor, daca nu vrei sa te murdaresti cred ca la un service nu iti ia mai mult de 50 ron ca in 15 min si daca e mecanic neindemanatic ti-l monteaza. Inaltatoare si ce mai zici tu, asta e separat daca vrei sa iti iei (desi nu le vad sensu daca nu ai garda sport si amortizoarele/arcurile bune) si totusi cu tot ce zici tu eu nu cred ca depasesti suma de 600 Ron. :D

Modificat de PiltZu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de baia de ulei la 150 ron si cea de 300 ron va spun ca e o MARE diferenta. Cea mai ieftina este foarte foarte subtire... la prima lovitura m-am ales cu o gaura cu diametru de aprox. 6 cm... retineti GAURA si nu fisura. Baia mai scumpa am pocnit-o de "n" ori si dupa 3 ani a aparut o fisura. Parerea mea este da fiti atenti ce cumparati. Multa Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdinamita imi cer scuze colegu', nu am atasat linkul la TOPICUL CU SCUTURI (CLICK PE TEXT).

Aici vei gasi totul despre scutul de metal! :Driver:

Modificat de PiltZu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

As vrea sa stiu daca la motorul meu 1.9 tdi ASV 110cp non PD se potriveste o baie de ulei de la un motor 1.9 tdi ATD 101cp PD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am un golf 5 1.9 tdi , 105 cp , model din 2008 , cand am venit cu el din oras am observat ca ies aburi de sub capota , pe la stergatoare am asteptat un timp si m-am trezit si cu o pata sub masina, dar nu am avut timp sa verific daca era ulei. Poate sa fie sparta baia de ulei? e normal sa scoata si aburi atunci? sau s-o fi rupt un furtun de la antigel sau solutia pt parbriz?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!