Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

stiti sa-mi spuneti ce part number au Footwell Lights pentru Octavia 2 FL?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

lampa - 3B0 947 415 B

mufa - 893 971 632

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LAmpa cu carcasa metalica : 6L0947415 si mufa 1J0971972 in care intra pinii 000979131E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine costul total al Footwell Lights pentru Octavia 2 pentru fata respectiv spate(mai ales, cred ca este ideala pentru copii noaptea), piesele necesare ai daca cineva din Bucuresti monteaza contra cost (deh comoditatea asta) !! Va multumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lampa iluminare cu carcasa metalica 6L0947415 4 buc

mufa lampa 1J0971972 4 buc

Pini mufa 000979131E 4 buc

Pin centrala electrica 0.5 mm 000979150E 1 buc sau

Pin centrala electrica 1 mm 000979025E 1 buc

Pin mama mufa scaun lampa spate 000979133E 1 buc

Pin tata mufa scaun spate 000979129 1 buc

Intreaba la reprezentanta de aceste coduri si vezi preturile. LA care se adauga manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !! Mai am o nedumerire, de unde le aprinzi respectiv stingi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LE aprinde si le stinge centrala electrica la deschiderea si inchiderea oricarei usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

buna seara , eu am senzori din fabrica am si navigatie RNS510 dar nu apare nimic pe display , sa fie ceva de activare cu vag??? o seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa afiseze, daca ai montat RNS dupa, atunci trebuie activat din codingul RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa afiseze, daca ai montat RNS dupa, atunci trebuie activat din codingul RNS.

nu, a venit masina pur si simplu nu am umblat la ea ,asa am configurato atuncii ., deci sa nu cumva sa confunzii masina mea e ultima de la rs aia 2008 luata in 2009 nu O2rsFL acum e o2rs cu motor cammon rail ala de pe audi ..asa mi sa zis ca am asteptat inca vreo 4-5 lunii ca mi-a spus ca motorul vechii de la RS2 bate rau ... ,,, dar nu apare de nici o culoaree ..daca potii sa imi spuii de unde ar trebuie so activez ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In codare pe navigatie cu VCDS, chiar daca e din 2008 , erau octavii si in acea vreme care aveau senzori de parcare ce puteau sa afiseze pe Stream.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In codare pe navigatie cu VCDS, chiar daca e din 2008 , erau octavii si in acea vreme care aveau senzori de parcare ce puteau sa afiseze pe Stream.

o sa incerc ... ai idee si la ce bit ?? sau cum se numeste macar ??sa nu fac vreo prostie ...:) ms mult al bundy vad ca estii foarte activ peste tot si de foloss ...succes ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

buna seara, stie cineva daca pe skoda din 2006 cu navigatie nexus se poate monta camera originala? are tipul de pe skoda-parts.cz si m-ar interesa una. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca nexus are intrare video.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are pe RGB, am montat eu NavNGo limousine si mergea. dar nu stiu dc camera are asa ceva sau daca Nexus-ul stie sa comute automat pe marsariere. La NavnGo stia sa inchida ecranul cand se punea masina in miscare. Se monta suplimentar un fir sa mearga tot timpul cand comutam pe AUX - pe asta era intrarea video

poate stie cineva camera ce iesire are

in imagine este schema cum am legat firele de RGB

post-7992-0-75766700-1337602978_thumb.jp

Modificat de sorin_ss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A incercat cineva sa monteze led-uri pentru iluminarea rotitelor de reglaj de la gurile de ventilatie de pe bord ( nu stiu daca zic corect, asa cum are Passat-ul, Bora), sau are cineva idee daca se poate face, adica daca acele rotite permit acest lucru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Primul care a facut asta este http://vwforum.promo...21162-macgyver/ si din cate stiu eu sunt al doilea si ultimul. :)

Rotitele nu au loc special de becuri. Noi am pus LED-uri de 3mm. Rotitele de jos (care directioneaza aerul stanga/drapta) trebuie gaurite si iti recomand sa nu te bagi la ele pentru ca oricum nu castigi mare lucru la aspect. In acestea am bagat un singur LED.

Cele verticale au pe interior un plastic transparent prin care trece sdestul de usor lumina. Inb acestea am bagat cate 3 LED-uri.

Atasez si cateva poze cu ale mele.

post-12745-0-14430200-1353351808_thumb.j

post-12745-0-20934900-1353351818_thumb.j

post-12745-0-48150100-1353351830_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune niste poze cu partea din spate, am vrut sa-mi pun si eu dar am renuntat ca nu stiam cum se vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac zilele urmatoare poze cand le voi demonta ca sa le vopsesc.

Pe scurt am pus cate 3 LED-uri albe de 3mm in fiecare rotita si le-am fixat cu un hot glue gun. Initial pusesem LED-uri de 12v dar intr-un an de zile se arsesera aproape toate. Acum am LED-uri normale cu rezistente.

Nu recomand sa puneti si in rotitele de jos pentru ca e destul de anevoios procesul de gaurire si efectul oricum nu va fi cel scontat. Eu le voi scoate din acestea cand le voi demonta.

Tot ansamblul de LED-uri si rezistente e inchis in fiecare rotita. Daca nu le demontez din spate se vad numai firele care ies din acestea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai pus rezistenta - si de cat - pe fiecare led sau pe ansamblul de 3 led-uri? Si de ce ai pus albe? Eu ma gandeam sa pun verzi, ca cele din restul bordului. Crezi ca lumina este suficent de puternica asa incat sa se vada cum trebuie? Si inca o intrebare: de unde le-ai alimentat? Multumesc de raspunsuri!

Modificat de ot26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus albe pentru ca oricum plasticul prin care se transmite lumina scade intensitatea luminoasa. oricum nuanta vizibila in rotite este ceva gen galben. Nu stiu cum s-ar vedea cu verde.

Le-am alimentat provizoriu de la panoul de sigurante si provizorul s-a transformat in permanent pentru ca n-am mai apucat nici pana in ziua de azi sa le pun pe pozitii. :)

Rezistentele nu stiu de cat sunt. Le-am capatat de la MacGyver pentru ca ii ramasesera lui dupa montaj.

Modificat de sorin_balan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot sa dau jos gurile de ventilatie ca nu reusesc deloc :251: ? Sau un link ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea se poate explica procedeul. :) O sa pun mai pe seara poze cu ele scoase si poate reusesti sa-ti faci o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa poze si la leduri cum le-ai montat ca ma bate si pe mine un gand.

Sent from my  using Tapatalk.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!