Jump to content

Joey Mod


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

cam cat a durat toata operatiunea? Daca vin pana la Pitesti (ca am observat de acolo esti) ma ajuti sa mi le fac si eu? Singur mi-e teama sa ma bag pentru ca nu sunt prea indemanatic. Crezi ca incolmodeaza cu ceva faptul ca am angel eyes montati after-market?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    15

  • rullz

    12

  • virgilutz

    7

  • claus_golf4

    7

  • Administrator

Rullz sa inteleg ca farurile sunt Hella de ai reusit sa le dezlipesti geamurile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai desfacutul relativ repede ( faruri valeo) cam 2 ore, dar vopsirea a durat ceva pt. ca le`am vopsit la un prieten ce lucreaza la un service . vopsitul si uscarea iti ia cam o zi . etansarea e o problema bestul de delicata ( eu am incercat si cu mastic de la servis si cu silicon , acum am dat cu mastic de care dau cei ce monteaza parbrize si e foarte ok) uscare care tre sa le lasi de seara pana dimineata sa ai un efect garantat.

eu am 2 perechi de faruri si nu m`am grabit.

de ajutat te ajut cu cea mai mare placere dar nu le poti face intro`zi si trebuie sa avem si unde.

aaa erea sa uit ce fel de inele ai? cel mare este lipit exact pe cantul oglinzi? ( al meu e putin mai mic si m`am chinit sa`l etansez )

aryes13@ nu sunt hella sunt valeo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
nu sunt hella sunt valeo.

Atunci esti primul care a reusit sa desfaca farurile Valeo . Felicitari ! :Driver:

Ai mai incalzit farurile inainte de a le dezlipi sau doar le-ai taiat cu cutterul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da :Driver: :P

aste nu merg incalzite le`am taiat cu cutterul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo, foarte frumos, ma bucur ca mai sunt oameni pasionati pe forum care fac ceva cu mana lor si impartasesc si altora

o singura intrebare am, negru mat nu dadea mai bine? sau ti-a placut asa?

:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vopsit un far mat si unul lucios ( si lac) si mi`a plaut mai mult lucios ( aici tine de gust :P )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo. Buna treaba. Si eu cand ma gandesc ce chinuiala a fost cu angelurile CCFL. Desfa farul, monteaza la loc :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ma bag si eu in weekend la o treaba din asta. vad ca exista o sansa si pentru detinatorii de valeo :rolleyes:

probabil ca o sa plantez si angel eyes. nu stiu daca o sa am poze... clare. poate pot face :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru passat a facut cineva pana akm sau se baga cineva si precizez ca este cu xenon farul si asa vine din fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari :lol:

Pune si tu pls o poza cu toata masina, sunt curios cum da :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10xx@Ice_2k

singura poza din calc. daca vrei mai fac cateva.

dsc02396zn9.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:scratch:

Off-topic :P ce goanga dragutza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o poza

28032007204zi9.th.jpg

si acum surpriza

:P :) :P :P :lol:

28032007203js0.th.jpg

sa ars un angel :) :D

sa nu va mai spun de cate ori am desfacut farurile astea :offtopic: :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt varianta neon? CCFL? Daca da vezi sa nu fie droserul sau cum se scrie (cutiuta aia). Fa schimb intre ele si vezi daca se aprinde. Daca nu ai avut cumva condens si a fost mai frig noaptea. Eu asa am patit. Imi intra intr=un far putina apa si facea condens si pe timp mai friguros (sub 0 grade) se putea arde un inel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu`i droserul (ridicator de tensiune ) pt. ca palpaie la capete, si de condens :P nu a facut condens pt. ca am plecat de acsa si mergea , cand am ajuns ( dupa 30 min.) la destinatie nu mai mergea. :P :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Sau... scotch din ala de hartie... unde gasesc?

La magazinele care vand vopsele auto dar si la cele gen Practiker sau Bricostore .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bine de voi... da' eu, la baba mea, cum naiba fac sa-i refac oglinda matuita de la far? ce angel, ce xenoane, astea-s avioane pt masina mea... pe mine ma doare doar sa vad lumina cum trebuie pe timp de noapte... :lol:

are careva vreo idee ? bineinteles, in afara de inlocuit complet farurile... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti pe aria de tuning, incearca la discutii generale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ lucastn uite citeste aici

si ca vazui ca esti din Piatra uita-te pe viitor si pe la intalniri :o

Oups, acum am vazut ca tu ai probleme cu oglinda si nu cu geamul... :o sorry asta s-a m-ai discutat dar nu s-a gasit o solutie

Modificat de Obsy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!