Jump to content

Joey Mod


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

:rolleyes: am inteles mersi... o sa vad ce-o sa iasa... daca americanii au facut... :P

Claus, chiar vrei sa faci operatiunea? Daca da, sa ma anunti cum a iesit ca si eu vreau s-o fac. Da' nu vreau sa ma apuc pana nu stiu ca a incercat cineva si a si reusit. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    15

  • rullz

    12

  • virgilutz

    7

  • claus_golf4

    7

Pt cei cu G4: daca aveti faruri Hella, merge... daca aveti Valeo, nu merge, nu se poate da jos sticla... Vedeti ca scrie pe ele, undeva langa urechile superioare. Si eu am vrut sa o fac, dar am realizat ca am Valeo :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: vreau sa fac asta 100%! nu stiu de faza cu cuptorul si am incercat sa folosesc searchul p forum, da nu a functionat... cum folosesc mai precis faza cu cuptorul... adica a incercat cineva??? am o oarecare teama... un bun prieten mi-a zis ca-s dus cu capu... da ma repet... vreau doar sa nu-mi schimb farurile si nu vreau angel eyes(ideea lui) pana nu imi iau BMW...:P se vad super anglel-ii, dar... fiecare cu pasaricile lui... acum intrebarea e... JOEY MODE albastru(culoarea masinii) sau negru??? mai bine sugestii pe topicul cu masina mea si sa pastram aici ideile generale... editez acum in "masina mea"! poate ne strangem cativa la o bere luam un far si neapucam de schitat ce si cat sa vopsim din far... :P numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negru. Se pune la cuptorul incalzit:) eu am pus cuptorul pe 180 de grade parca... si dupa 3 minute l-am scos. vezi si tu sa fie cald in cuptor da nu incins. Pe faruri fk a mers perfect. S-a dezlipit foarte frumos .SI din nou zic negru. Daca le desfaci pune-le si angel. Poza din avatar e cu angeluri. Uita-te la masina mea/ my bora bora si o sa vezi cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Negru zic si eu. Ma rog, eu am si masina neagra si de aceea. Cand vom avea un far de "pus la bataie" ma bag si eu la intalnirea aia, si dau si eu o mana de ajutor. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladpo... m-am hotarat negru cu perle albastre... :P angelii la BMW... dupa cum am mai zis... se vad SUPEEEEER, sunt MORTALE farurile cu angel-eyes, da... nu pe golfuletzu meu... am anumite pasarici... :)

deci... bag farul in cuptor sapoi cade singur geamu???poate ne intalnim... valabil si pentru bestie... :P si discutam mai exact la o bere... sa-mi explici concret cu cuptoru... :D mersi mult oricum... si NEGRU ramane... am facut niste inchipuiri si iese bine in contrast bad-boy-ul... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cool! eu sapt. viitoare ma duc la Sorin (cel care vinde angel eyes) si desfac farul drept din nou in cuptor. O sa iti spun exact cat trebuie sa stea ce si cum. Am avut niste probleme cu farul ala :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: :) am faruri valeo... nu-mi vine sa cred...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) :D am faruri valeo... nu-mi vine sa cred...

Am eu Hella.... :) Le-as pune eu la bataie... Ia zi Claus..."ne bagam"? Crezi ca iese ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am eu un far cu geamul spart si cand o sa-l schimb vreau sa fac aceasta operatiune cap

coada. Va rog spuneti-mi urmatoarele lucruri:

Cum se dezlipeste geamul ( toata operatiunea, pozitia lui in cuptor etc. )

Cu ce se da in interior ca sa adere vopseaua.

Ce vopsea.

Cum se lipeste geamul la loc ( cu silicon altceva ). O sa le pun si inele.

O sa mai dureze putin pana il schimb. Merci, si o sa va spun cum a decurs totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bestieeeeeeeeeee.... esti o bestie rea... :P glumesc frate... ma bucur pentru tine ca ai faruri hella.... :P :P si ne bagam de ce nu... vedem noi ce-o iesi:)) vreau si io hella....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult, am cautat un topic despre asta si n-am gasit...

L-am gasit eu... si le-am si unit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti, spor la treaba! si pls - nu uitati sa dati toate amanuntele despre cum se scoate sticla de la far/ si normal cum se pune la loc. Am si eu de gand sa desfac farurile, dar deocamdata am o "retinere"

poate faceti si poze in timpul "operatiei"

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am gasit eu... si le-am si unit.

mersi mult man! si am citit si postul initial! ai facut treaba buna cu vopsitu! poate fac rost de faruri hella si ma bag la un joey mode full... :blink: "ori la bal ori la spital" :blink:

Modificat de claus_golf4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vrea nimeni sa detalieze ce materiale sunt necesare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma Ice, le-ai vopsit p-ale tale?:icon_redface:

Nope :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pana la urma functioneaza treaba cu scotcj-ul de hartie? Se mai ia cromul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa imi fac si eu la skoda asta dar nu stiu daca afecteaza sau nu lumina, a facut careva asa ceva sau are de gand pe o skoda octavia 2?

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat timp cat vopsiti tot in negru dar nu si oglinda nu afecteaza cu nimic luminozitatea. Problema e cum acoperiti oglinda la vopsit. La un cielo am pus hartie si cu scotch de hartie si s-a rezolvat. A mers perfect. dar nu stiu la astea nemtesti. Oglinda farului e foarte fragila (cum spunea si cineva mai sus) fara apa si carpe ca riscati sa deteriorati oglinda( se ia cromul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept un "meserias" sa zica "eu fac asa ceva" :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am desfacut farurile si maine ma duc cu ele la vosit ( sfat primit de la @Ice_2k :rolleyes: 10xx)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sa incepem.

desfacutul geamului , un cuter 2 surubelnite late si vreo 2-3 linguri de lemn folosind manerul de la ele pe post de pana

img0023fq1.th.jpg

img0025id5.th.jpg

dupa ce sa desfacut geamul se scoate prima oginda

02032007148ny3.th.jpg

se scoate motorasul ( care are ) pt. reglare lumina si se desurubeaza oglinda interioare cu o surubelnita lata sau imbus din locasurile de reglare lumini

02032007150lz2.th.jpg

02032007152dw3.th.jpg

02032007153ll8.th.jpg

se desfac tota surubelele de la becuri din spate

02032007154az4.th.jpg

02032007157tp7.th.jpg

02032007158wy3.th.jpg

si ati ramas cu oglinda

02032007160ql3.th.jpg

acopeirea oglinzilrol o face fie care cum crede

eu am facut un cerc din carton de dimensiunea cercului si l`am aplicat inauntru.

rezultaul vopsiri

13032007168bb3.th.jpg

13032007169od1.th.jpg

asamblarea se face invers cum ati desfacut.

rezultatul final

13032007171by8.th.jpg

13032007173zm9.th.jpg

13032007174xa4.th.jpg

sper sa va placa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!