Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Pitesti- Valcea vi se pare BUN? s-a stricat destul de rau! intr-adevar e mai bun ca altele..dar era mult mai bun inainte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e BUN, are doua zone praf dar acolo oricum trebuie sa reduci viteza ca sint curbe in ac de par :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am venit pe 1 Ian si am gasit multe gropi (lasand alea 2 locuri), asfaltu are urme de camioane...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A mai fost cineva recent Lugoj Timisoara??Se mai lucreaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are rost sa incerc sa ajung la Balea pe partea sibiana ca sa zic asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe DN7 in Deva, pe centura orasului, au aparut cratere. se incearca o peticire a lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai fost cineva recent Lugoj Timisoara??Se mai lucreaza?

Se mai lucreaza si o sa se mai lucreze inca mult timp de acum in colo :D

Din pacate si varianta pe Buzias este aproape dezastru ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e... Am sa aleg varianta Buzias. Multumesc! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are rost sa incerc sa ajung la Balea pe partea sibiana ca sa zic asa?

Pe partea sibiana e okie drumul, sau cel putin era in august cand am fost eu, din cate stiu eu acum e inchis Transfagarasanul, depinde pana unde vrei sa ajungi, de ocolit nu ocolesti mult, numai sa nu te duci de la Brasov-Fagaras-Sibiu, drumul e inca in lucru, alege mai bine Valea Oltului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost cineva recent pe tg mures - lacu rosu - piatra neamt - suceava? sau pe alta ruta de la mures la suceava?

in 20 trebuie sa merg si probabil acela e traseul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la Lacul Rosu pana la Piatra Neamt e destul de bun drumul, exceptand unele mici portiuni chiar dupa iesirea din Lacul Rosu. De la Piatra Neamt iti recomand drumul spre Roman care e cam de nota 9 (chiar daca ocolesti putin), iar de la Roman spre Suceava e celebrul E85, care de asemenea se prezinta in conditii foarte bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de info .. vroiam sa pun gumele de vara (sunt mai late deci si mai stabile) dupa cum vad vremea, cred ca raman pe cele de iarna, e mai sigur in caz de vreme rea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

duminica seara m'am intors din Suceava...am ales o ruta nu prea fericita pentru telescoape si bucse ...am fost pe la Reghin - Toplita - Borsec - Targu Neamt - Suceava . O gramada de gropi pe la toplita , macar nu am adormit, se puteau evita la 60-70/kmh ( jalon style :) ) , o bucata de drum total aiurea inainte de borsec, zici ca era dupa razboi...in rest ok. inapoi am ales aceeasi ruta, pe alte trasee fiind anuntata multa zapada (nu vroiam sa raman cu soacra inzapezit pe undeva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evitati drumul Pitesti - Campulung (jud Arges). Este groaznic. Mai ales portiunea din apropierea Pitestiului.

Duminica seara cand am trecut eu am vazut 10 masini cu avariile puse, cu rotile pe cric sau abandonate, cu familiile pe langa masinai si cu bagajele jos din portbagaj.

Feriti-va de el!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Drum: Brasov -> Bran -> Zarnesti -> Campulung -> Pitesti

Observatii:

- pe sectorul Brasov - Rasnov: drumul este destul de bun, asfaltul este ok, catega cratere pe marginea drumului dar care pot fii evitate

- pe sectorul Rasnov - Bran: inarmati-va cu MULTA rabdare sa parcurgeti drumu cu maxim 40 km la ora si cu ochi in 12 ca sa evitati gropile, denivelarile formate datorita PROASTEI idei a unor edili care toara un strat de 2 - 3 cm de asfalt peste un drum format din placi de beton :D

- pe sectorul Bran - Zarnesti: la fel, acelasi DRUM prost !!!

:( safe

Riddler

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseaman ca tu ai mers bine pe sectorul Campulung-Pitesti... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e... Am sa aleg varianta Buzias. Multumesc! :(

Ceau!

Am dat eu o raita pana in tg mures cu niste treburi (Timisoara - Tg. Mures) si drumul din timis e dezastru. Am plecat pe calea Buziasului ca am mai fost pe ruta aia si era cat de cat buna.. acum a fost jalnica.. iar la intoarcere in tm am venit pe calea lugojului.. si e mai mult decat jalnica starea drumului.. :scratch: ..pe calea lugojului se lucra de ANI de zile si NIMIC! groapa e mare cat toate 4 benzi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AU!

Eu Duminica plec in Timisoara si nu stiu pe ce drum sa o iau de la Lugoj spre Timisoara, astfel:

1.Lugoj - Recas - Timisoara

2.Lugoj - Buzias - Timisoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseaman ca tu ai mers bine pe sectorul Campulung-Pitesti... :D

n-am fost pana la Pitesti, m-am oprit la ~20km dupa localitatea Zarnesti... deci nu ma pot pronunta (inca)

pe la sfarsitul lui martie am drum in Pitesti si cred ca atunci o sa parcurg si respectivu' sector sa vad si eu cum sta treaba :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Stie cineva in ce hal mai arata cei aproximativ 40 de km dintre Adjud si Onesti ?

Acum 2 ani drumul era ca dupa bombardament ...

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ianuarie, anul asta, era ok. Nu se mai compara cu ce era acum 2 ani :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E in stare buna drumul dintre Adjud si Onesti. A fost refacut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Care dintre colegi stiu cum se prezinta asfaltu' pe portiunea Cheia - Valeni de Munte - Ploiesti ?! :blah_:

Ceva zone mai proaste cu cratere/denivelari ?! :Driver:

:D safe

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca se poate ajunge la barajul de la Vidraru dinspre Curtea de Arges? Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

riddler, anul trecut drumul era f ok. cam aglomerat in ultima parte...dar e bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!