Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

3 hours ago, 75NOR said:

 

@kpk1: un sfat te rog: cum se prezinta Drobeta - Motru - Tg Jiu

 

Si eu sunt interesat de bucata asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.08.2016 at 3:04 PM, 75NOR said:

Sunt lucrari intre Ploiesti si Paralela 45. Se pune criblura si se da cu bitum :( Mult bitum.

Deja mi-am curatat de 2 ori vara asta jantele si pragurile dupa ce am mers pe acolo, e un jeg de lucrare. Atentie si la criblura in parbrize, am 2 prieteni cu parbrize sparte pe zona aia, trec baietii cu dube si camioane ca ultimii nesimtiti pe acolo, am scapat doar cu 2 ciupituri in parbriz :( 

As incerca sa evit nebunia de vineri si in plus partea asta de lucrari as incerca DN1A. Asta daca nu e jale si acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce stare se mai prezinta drumul Borsa - Pojorata?

1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi_eftimie

Luna trecuta era rupt in doua drumul pana la Borsa,plin de denivelari si gropi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, The_Ego said:

As incerca sa evit nebunia de vineri si in plus partea asta de lucrari as incerca DN1A. Asta daca nu e jale si acolo.

DN1A e ok.

Trebuie grija la radare in zona Valeni si imediat adiacenta.

Asfaltul e foarte ok pana la Cheia. Dupa Cheia cum urci ai 2 portiuni de vreo 100m cu niste denivelari - s-a lasat putin asfaltul, dar nu sunt gropi. E bine semnalizat.

Pe serpentine cum urci catre BV sunt cateva (3-4 ace de par) unde e usor macinat asfaltul de la tiruri - again, nu sunt gropi, nimic dramatic

In rest foarte ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sebava  Am fost eu in iarna pe acolo.. Pana la Iacobeni drumul e ca in palma, de acolo horror pana in Borsa, plin de gropi si denivelari. Cu suspensie sport am reusit sa merg cu maxim 40 km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/10/2016 at 3:22 PM, b23840 said:

Si eu sunt interesat de bucata asta.

Tg-Jiu - Motru este foarte bun.

Motru - Severin avea portiuni cariate si pe alocuri denivelari de asfalt. Nu am mai trecut de cateva luni dar nu ma astept sa-l fi asfaltat.

In general e practicabil tronsonul. Daca e varianta scurta chiar nu e de ocolit.

Nu stiu pe Herculane cum se mai prezinta. A fost asfaltat acum ceva vreme dar nu stiu cat din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curtea de Argeș-Campulung este dezastru, poți merge cu 50km/h într-adevăr dar ajungi cu capul pătrat la destinație și cu suspensia în pioneze. Efectiv e mâncat tot, plus câteva zone unde e rupt efectiv pe câțiva metri și mergi offroad. Iar în rest, dacă nu ești cu ochii mari ai mari șanse sa te alegi cu anvelope stricate (mai ales dacă mergi noaptea). Și zona de drum de unde se iese din Râmnicu Vâlcea - Pitești pana la Curtea de Argeș e proasta, dar nu asa de rău. Experienta de weekendul asta.

Apoi, DN1A, e foarte bun, mai puțin vreo 4 zone aproape de cheia unde e terenul fugit și zonele spre Maneciu în care se lucrează și sunt 2 semafoare. Acolo se sta mult la coada, aproape ca și pe DN1, doar ca sunt mai putini km de mers în ritmul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza vremii care va fi total nefavorabila plimbarilor pe Dunare, ma vad nevoit sa ma intorc acasa mai devreme. De aceea va rog sa ma ajutati cu o parere legata de drumul de la Timisoara la Targu Jiu, prin Caransebes - Petrosani si apoi bucata Targu Jiu - Valcea.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b23840: exceptand bucata Petrosani- TgJiu, adica Valea Jiului, restul traseului e ok, chiar bun as spune.

Ar trebui sa te interesezi daca mai sunt restrictii de circulatie pe Valea Jiului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa ajung din Cluj in Viseul de Sus. Are cinevea informatii de drumul Nasaud-Moisei in ce stare ii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sebip mergi pe Cj- Bistrita - Nasaud - Moisei. E ok drumul, vreo 4-5 km de serpentine usor valurite spre coborarea in Moisei, dar nimic dramatic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, 75NOR said:

@b23840: exceptand bucata Petrosani- TgJiu, adica Valea Jiului, restul traseului e ok, chiar bun as spune.

Ar trebui sa te interesezi daca mai sunt restrictii de circulatie pe Valea Jiului.

Saptamana trecuta intre orele 9-18 era inchisa circulatiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Duduba said:

Saptamana trecuta intre orele 9-18 era inchisa circulatiei.

Nu mai era fereastra de la 12 la 14 deschis?

Acum au lucrări de ramforsare, defrisare si toaletare pe marginea drumurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sebi numa sa te aștepți de la Beclean-Salva la un drum ca si in Afganistan dupa bombardament.   E rau de numa. Mergi cu grija ca sunt gropi capcana. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , pe ruta Roman- Spataresti-Gura Humorului are cineva idee cum se prezinta drumul ?Multumesc :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E85 e ok. De la intersecție iar... Aglomerat,  câteva radare și cam atât... 

Până la Vatra Dornei e super asfaltul... 

Și mai departe spre Bistrița cine se duce încolo... Tocmai m-am întors de la Cluj... Mai puțin parcările... Pe unele au uitat idioții sa le asfalteze sau măcar sa astupe craterele... Mi-am luat-o maxim pe Mestecanis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc , de la Gura Humorului o iau spre Sucevita .

De obicei la Spataresti o luam spre Suceava  in directia Sucevita .Dar am vazut ca e mai scurt asa prin Gura Humorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din câte îmi aduc aminte e bun pana la Sucevița... Ca mai toate drumurile "bisericești"... Se au bine cu" ai de sus" ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/18/2016 at 10:49 PM, lucaflo26 said:

Sebi numa sa te aștepți de la Beclean-Salva la un drum ca si in Afganistan dupa bombardament.   E rau de numa. Mergi cu grija ca sunt gropi capcana. 

Intr-adevar ii singura bucata...rupta in gura. Cel putin acuma in week-end era decapat "doar" stratul de uzura si erau mai mici gropile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta și pe mine cineva cu starea drumului dintre Gherla și Târgu Mureș. Plec de la Satu Mare și google map  pe acolo ma duce, parca ma bate gândul sa ma iau după el, celelalte rute le știu și  pare buna alternativa.

Modificat de Beres Cristi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Beres Cristi Eu cand plec din Satu Mare cu directia Bucuresti o iau pe Zalau, ocolesc Clujul pe varianta de tir-uri si ies la Gilau. fac autostrada si ies la Luna. de acolo tot inainte pana la Tg-Mures. Tot drumul este bun, mai putin partea ocolitoare a CLujului care e asa si asa.Drumul este semi-aglomerat. Radare in Zalau, sunt si camere la semoafoarea, pe A3 cateodata si la Luna sigur e radar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sibiu - Paltinis imi spune si mie cineva cum se prezinta ? 

Dupa Rasinari n-am mai fost de ceva ani si nu stiu cum mai e urcarea pe Paltinis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca s-a refacut drumul spre Sarmisegetusa Regia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi_eftimie

Acum doua luni era ok drumul pana in Paltinis,cu cateva portiuni cu denivelari si cam atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!