Jump to content

Proiectoare Golf V


lile
 Share

Postare recomandată

razvan nu ai incercat sa-i anulezi cu vag comul verificarea proiectoarelor in centrala electrica sa vezi ce se-ntampla!? cred ca stii ce vreau sa spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    45

  • F l o r i n

    30

  • 4abc

    18

  • WooZie

    17

referitor la rezistente: trebuie sa scazi rezistenta ca sa "pacalesti" centrala electrica si nu sa cresti puterea asa ca dupa parerea mea trebuie rezistente de cca 20 de ohmi si putere de disipatie de maxim 15 - 20 de watti ,asteptam si alte pareri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la 66 de ohmi si 40 de w nu am eroare si nici nu se incinge, daca va ajuta cu ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezistenta o scazi ca valoare dar o cresti ca putere sa poate disi[pa caldura, trebuie sa fie egala sau mai mare cu a becului.

Chiar daca dezactivezi functia de check, o dezactivezi doar la rece, la aprinderea proiectoarelor tot o sa dea eroare,.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@07021972 nu cred ca merge sa dezactivez diagnoza pe centrala electrica, dar o sa ma uit maine in long coding. Ar fi super sa mearga. Cat despre rezistente o sa incerc cu ceva de 10ohmi 100W sa vad ce zice. :-).

Daca nu merge cred ca le cumpar tot magazinu de rezistori pana merge ceva :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAsoara curentii cum ti-am spus si iti calculez rezistentele. Sau , daca nu ai cu ce, treci maine pe la mine si masuram.

10ohmi mi se pare mica. Eu as merge pe 17 ohmi.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. Am pus rezistori 100W 10ohmi si nu mai da eroare. Am dezactivat si diagnoza la rece ca sa nu mai palpaie la contact... Rezistorii i-am pus doar asa de forma sa vad daca mai da eroare.

Dilema acum este unde sa ii pun, in ce loc pt ca sunt dublu ca dimensiune fata de aia de 50w si se incing foarte tare...

Ms.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai se incinge la 10 ohmi normal, pune mai mare rezistenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu i-am spus eu de 17, dar el nu si nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy de 10 ohmi am gasit pe stoc, mai sunt variante de 15 sau 22 de ohmi, dar le aduceau in 2 sapt. Asa ca o sa le las pe astea pana una-alta pana crapa. Or sa fie probleme altundeva daca le las pe astea?!? Si cand crapa care varianta ar fi cea mai buna? 22ohmi?!?

Multumesc

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms frumos colegii ptr raspunsuri si indicatii. Nu afecteaza cu nimic ca le las pe astea de 10 ohmi?

Multumesc

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu 66 stau aproape reci si nici eroare nu ai, testat de mine, am scris mai sus, legi 2 rezistori in serie de cate 20w fiecare si 33 ohmi.Puterea se aduna indiferent cum le legi, iar impedanta scade la parael si se aduna la inseriere, bafta

le: intra-adevar eu am testat pe circuitul de pozitie unde e consum de 5w, posibil cum zice Cristi la tine sa trebuiasca un 27 sau 33 de ohmi

Modificat de WooZie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cat de tare se incing, sa nu ia foc ceva pe acolo. Nu au radiatorul lor in exterior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvane pune si o poza sa vedem cum arata proiectoarele cu led poate punem sui noi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa pun o poza maine. Defapt sunt dayline legate pe instalatia de proiectoare.proiectoare nu am.

Ca sa am un termen de comparatie se incing ca un bec normal aprins sa zic. Deci destul de mult. O sa incerc si cu altele cum a zis Al Bundy.

Va salut

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite cam asa arata...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

post-50343-13511807667327_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da sunt valabile ,nici eu nu am proiectoare oem ,s-ar putea sa pun si eu ca centrala electrica suporta si am si swich cu functia de priectoaRE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
danny_boy242001

Revin cu niste poze cu masina mea.Nu am proiectoare din fabrica,dar dupa cum vedeti se pare ca firele sunt trase.Credeti ca mai este nevoie de alte legaturi in afara de proiectoare,grile si bloc lumini cu proiectoare?

C:\Users\user\Desktop\IMG_0936.JPG

C:\Users\user\Desktop\IMG_0935.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, nu vedem nimic.... incarca pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Credeam ca se vad asa.Ai idee cum pun pozele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, alege More Reply Options, Attach files, browse, attach this file - si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Gata am pus poze.Azi am alimentat proiectoarele la mufe,am pus blocul de lumini cu aceasta functie si nu se aprinde nimic :( .

post-97597-0-25204600-1357565216_thumb.j

post-97597-0-55153700-1357565233_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza centrala electrica - cu proiectoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Mai pe seara ma intalnesc cu un electrician .Sper sa rezolv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!