Jump to content

Proiectoare Golf V


lile
 Share

Postare recomandată

danny_boy242001

Am rezolvat problema! :)A trebuit recodata centrala.Interesant este ca aveam cablajul tras din fabrica desi masina nu a avut pana acum proiectoare.Electricianul a zis ca probabil a fost comandata cu proiectoare si apoi cel care a cumparat-o s-a razgandit.Oricum ar fi am proiectoare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    45

  • F l o r i n

    30

  • 4abc

    18

  • WooZie

    17

Ma bucur ca ai rezolvat-o.....

ma indoiesc - ai avut noroc ca asa a venit.... nu cred ca mai poti renunta la anumite optiuni, dupa ce ai dat comanda.... mai bine zis, cand masina e aproape gata.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Mda nu stiu ce s-a intamplat defapt,oricum eu stiu masina de noua de la fostul proprietar care este prieten de familie si stiu sigur ca nu a avut proiectoare.Deci se mai intampla si minuni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza o serie de caroserie si te ajutam sa-ti spunem cu ce a venit masina din fabrica. Eu banuiesc altceva, dar pana nu sunt sigur....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu banuiesc, ca si Cristi( probabil), ca s-a-ntamplat un mic accident ,dupa care s-a renuntat la proiectoare.

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Am sa postez seria,dar daca ar fi fost accidentata ma gandesc ca centrala ar fi ramas cu functia activa si nici butonul de lumini nu ar fi fost schimbat.Era cam acelasi lucru sa cumperi proiectoare sau sa schimbi butonul.Plus ca masina a avut casco in toti acesti ani si revizii numai la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu functia activata ar fi avut martorul de bec ars aprins in bord.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu banuiesc, ca si Cristi( probabil), ca s-a-ntamplat un mic accident ,dupa care s-a renuntat la proiectoare.

... lasati omul in pace... plus ca nu asta era tema topicului

dar daca ar fi fost accidentata ma gandesc ca centrala ar fi ramas cu functia activa si nici butonul de lumini nu ar fi fost schimbat.

sigur nu inlocuiau si butonul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu astept seria de caroserie..... Asta daca vrea si omul sa se lamureasca.

sigur nu inlocuiau si butonul...

CA sa ramana urma vizibile?

LA cate golfuri ai intalnit cablajul de proiectoare tras?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te referi sa fie masina noua si pocnita ... inainte de vanzare ?

la niciunul nu am intalnit... dar am mai vazut suprize...ciudate - vezi G6 al lui Gabi, cu boxe montate pe spate, dar masina necablata... etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Asta este seria de sasiu : WVWZZZ1KZ8P001924

Modificat de danny_boy242001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa revin putin la titlul topicului. Din toti care și-au montat proiectoare sau ce-i care iau indrumat cu sfaturi poate sa detalieze exact schema electrica pentru proiectoare?

mai exact firele de la proiectoare in ce mufa si ce pini vin trase ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Si eu am exact acelasi caz am cablaj pentru proiectoare ceata insa blocul de lumini e simplu, cu o singura pozitie pentru lampa ceata spate. Acuma nu stiu daca a fost avariata sau nu, masina e adusa din Germania., oricum cablurile au dopuri la mufe. :D Seria mea e WVWZZZ1KZ4W121550, pentru cei interesati. Sa inteleg ca daca pun bloc de lumini cu 2 pozitii si activez centrala pentru proiectoare ceata am rezolvat problema?? Eu am bloc cu AUTO, am senzori de lumina si ploaie. Multumesc!

P.S. Nu stiti unde gasesc un bloc second??

LE Oare mai trebuie tras vreun fir din bloc pana la centrala??

Modificat de elektronu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai cablajul tras, cumperi proiectoare si bloc de lumini si ai rezolvat. E plug and play. Referitor la bloc de lumini, ia legatura cu colegul JAF. Are el de vanzare (noi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

Nu mai trebuie nici un fir,decat bloc lumini si proiectoare.Toata treaba dureaza 5 min,asa a fost la mine.Degeaba pui proiectoare daca centrala nu stie ca ai,asa ca trebuie recodata.Dupa recodare va fi exact ca din fabrica cu eroare de bec ars in bord.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare domnilor,

Am si eu o intrebare ce ma framanta de ceva vreme.

Am vazut intr-un videoclip un MK2 cu interior si motor de MK5 TFSI (pentru curiosi click aici).

Pe la inceputul filmuletului, am observat ceva ce mi-a atras atentia, si anume faptul ca proiectoarele se aprind atunci cand iei curba, pe partea in care ai volanul indreptat.

Optiunea asta (daca o pot numi asa) se gaseste si la Seat Ibiza, si eram curios daca se poate activa si la MKV.

Multumesc si scuze daca nu am postat unde trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, functia se numeste Cornering. Eu nu am putut sa mi-o activez din cauza centralei electrice inferioare. Deci depinde de tipul centralei electrice ( pe cati byti este )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in functie de anul de fabricatie si tipul centralei electrice care echipeaza masina - se poate activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine, masina fiind din 2004 nici nu cred ca incape indoiala faptul ca nu merge  :tuktuk:

Multumesc pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, la tine nu merge. merge doar la cele din 2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

stie cineva cu ce pot sa lipesc sticla unui proiector care s-a deslipit de garnitura de cauciuc?

 

ieri cand am schimbat becurile am observat problema la unul din proiectoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge chiar orice silicon

 

am folosit pana la urma silicon negru folosit si la montarea parbrizelor

 

e foarte important sa reziste la tempereturi inalte deoarece becul de halogem produce o caldura destul de mare

 

pana la urma am folosit silicon de montat parbriz de la Wurth

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut! am fost lovit de curand si a trebuit sa schimb bara fata..si mi-a venit una de la dezmembrari cu proiectoare ( masina nu a avut proiectoare din fabrica ), si tipul mi-a lasat si instalatia de la ele. Nu ma pricep si as vrea sa va intreb daca trebuie schimbat doar blocul de lumini ? Baietii de la service nu prea se pricep din cate am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Atat blocul de lumini cat si centrala electrica daca a ta de pe masina nu suporta proiectoare.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!