Jump to content

Reglajul usilor


baru
 Share

Postare recomandată

dah pacat, cu manerul am rezolvat dar usa tot nu sta lipita bine de masina trebuie sa o reglez cumva din broaste

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari..la mine usa dreapta fata nu se mai închide cum se închidea odată. ..adica se aude așa trântind. .nu mai are sunetul ăla de înfundat frumos cum sunt celelalte. ..care sa fie cauza și ce as putea sa ai fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca la exterior e in linie cu aripa si portiera spate, inlocuieste chederul cu unul nou. Dar nou, nu sh care ar putea fi la fel de obosit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-o sa vezi niciodata diferenta. Dar al tau e suficient de obosit incat sa nu preseze portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 minute si 2 surubelnite (una in cruce si una plata).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt ce șurubelnițe. .ca nu am nici un șurub unde e prins chederul? !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trimuri. Sau cum scoti chederul de ele? Si trebuie puse si la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,  la mine la chedaru dintre geam si ornamentul de crom (deasupra oglinzi ) este putin mai distantat pana sus la terminarea parbrizului...si de la 70-80  km se aude un fasait...am citit prin topic si daca am inteles eu bine avand si joc la boltul de sus as putea sa slabesc surubul la balamaua de sus si sa incerc sa ridic umpic mai sus portiera  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Ar trebui sa fac usa la o octavia 3 sa se inchida mai in interior. E prea mare distanta pe cheder si nu etanseaza. Are idee cineva ce trebuie sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!