Jump to content

Antena Golf 4 - Totul despre ea si schimbarea ei


Shok
 Share

Postare recomandată

In orice zi (eu am fost luni). Eu gasit la un magazin cu articole de "tuning" :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tuningul de vitan rulz ! Au baietii tot ce vrei . :salut: :salut: :lol:

Parca era un matiz pe forum preparat la ei ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost in Vitan si am gasit antene dar ultimul pret negociat a fost de 200.000 lei. Eram in costum si ceream antena pentru Octavia; daca ma duceam in trening si ceream pentru Golf II poate o scoteam la 150.000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

... in Iasi aveti idee pe unde pot gasi o antena pentru Golf IV, ca tocmai am constat ca antena de pa masina mea s-a saturat de Romania si cred ca s-a intors in Germania... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la reprezentanta PoRo (Sandra Trading). In cel mult o saptamana vine, daca nu e pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

vreau sa mi schimb antena sa imi pun alta gen "shark",care este de altfel si amplificata.problema e ca acum cateva zile am montat pe un polo o scula iar pe langa firul principal de la antena era un fir care pare a fi o amplificare(foloseste tensiune) ...lucru pe care la golful meu nu l-am vazut!are sau nu amplificare antena de pe golf?cea pe care vreau sa o montez are amplificare si este asa.:

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...:B:EOIBSA:IT:11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina are preechipare pentru car kit si anume microfon si antena pentru telefon incorporata in cea de care vorbesti mai sus. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Antena de Golf are amplificare inclus in ea. Numai ca nu trebuie sa tragi fir de tensiune cum ai facut la Polo. E inutil, poti folosi firul principal de antena prin care primesti semnal radio si pentru alimentarea cu tensiune a amplificatorului. O sa iti trebuiasca un mic dispozitiv care se monteaza la uniturile neoriginale. Casetofoanele originale baga din fabrica tensiune pe antena, de asta nu este necesar acel dispozitiv din fabrica. O sa iti trebuiasca ceva de genul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa ceva are polo pe ea,din fabrica.de asta zic ca asa ceva pe golf nu am vazut.banuiesc ca este amplificarea direct pe firul principal fara acel fir langa cum e la polo(asa cum a scris istef);m-am linistit.ma gandeam ca trebuie sa improvizez ceva..asa ca antena noua va fi binevenita asa cum este,o inlocuiesc si gata. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu as fi interesat de o antena gen shark, in caz ca stie cineva ceva magazin online....astept un PM

mersy anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

umm...daca am pus un head unit aftermarket....imi tre un adaptor din acela pt amplificare antena?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda..concluzia:am montat cu greu antena noua, pe langa care am tras un alt cablu pentru amplificare si vreau sa va spun ca asa radio nu am mai auzit si nu am mai vazut la nimeni(nici macar la tovarasul meu care are audi A6 cu bose)!!!antena pe care aveti de gand sa o cumparati sa aiba AMPLIFICARE neaparat!!se schimba si receptia si calitatea.

pentru cine vrea poze am sa postez.

P.S...tin sa mentionez ca pretul total m-a ajuns la aproximativ 45 euro,asa ca nu va uitati la bani,luati ce e mai bun,nu de design! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut aveti idee unde gasesc acel adaptor sau conector cum ii zice dar cu mufa mama mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
salut aveti idee unde gasesc acel adaptor sau conector cum ii zice dar cu mufa mama mersi mult

In magazinele de piese electronice gasesti si amplificatorul de antena si acel adaptor de la un tip de mufa la celalalt . Cauta si pe net . Sunt o multime de magazine online .

http://www.bbrom.com/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu am luate de la Maris de pe bd Timisoara.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare , am si eu o intrebare....imi puteti da un nume de firma pt o antena !? antena mea originala a fost furata

am cumparat una noua ... am dat vreo 50 lei pe ea , dar cand ajung in fata guvernului pierde semnal , defapt in mai multe zone ale bucurestiului pierde semnal!! :offtopic: antena normala ....gen "shark" nu conteaza ...doar sa fie buna. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut unde e magazinu asta ?

Mi au furat si mie antena si tre sa cumpar alta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bag si eu in seama

asa ceva stiti pe unde pot gasi?

adaptor antena cd delta

post-4366-1175272939_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergand de la Orizont (Dr. Taberii) spre Drumul Sarii (drept nu usor stanga spre Razoare), imediat dupa spalatorie are si antene si amplificatoare (antena e 30 Ron). Succes ! Nu te speria ca sefu' vorbeste cam mult, e bun si stie. Are cam de toate, la pret bun

Modificat de vowa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Mihai Dobrescu

A vazut cineva antena radio tip coada rechin montata pe GIV/Bora ? (Scuze, nu stiu denumirea exacta)

Aceste antene se vad cu precadere pe BMW-uri.

Sunt interesat daca exista asa ceva, care sa se potriveasca in locasul antenei standard la GIV. Daca da, unde gasesti asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Gasesti pe ebay.de .

De ce vrei sa montezi asa ceva pe masina ? Doar de frumusete ? Pentru ca n-are amplificator de semnal .

E doar o carcasa din plastic , goala la interior din care iese un fir . :)

Si in plus de asta n-ai cum s-o fixezi de masina decat lipind-o pe plafon . Daca n-o lipesti ca lumea iti dai seama unde se duce apa de la ploaie sau de la spalatorie prin gaura existenta deja in plafon de la antena originala a masinii ? :biggrin:

post-7729-1181329412_thumb.jpgpost-7729-1181329418_thumb.jpg

Concluziile le tragi singur . :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Dobrescu

Da, cam nasoala antena aceea de pe e-bay.

Ma gandeam la ceva de forma respectiva care s-ar infileta in locul antenei (printr-un surub, fara lipire), oferind aceeasi putere de receptie. Bineinteles ca nu trebuie sa fie de plastic daca vrei sa si receptionezi oleaca de semnal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe Golf V tot o antena tip rechin, dar care arata mult mai bine decat cea de pe ebay sau decat cele care se gasesc in targ. Probabil ca se potriveste si la GIV. Iar ca idee de procurare, poti incerca la dezmembrari.\

http://www.bauten.ro/temp/antena1.jpg

http://www.bauten.ro/temp/antena2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

mayday147 ce ai tu acolo e o antena de Golf V pentru MFD , navigatie si radio . Are doua fire care ies din ea si au cu totul alt tip de mufa decat cele de pe G4 .

Are amplificator si tot ce-i trebuie dar ... preturile urca de la 65 de euro in sus . :rolleyes:

Gasesti si asa ceva pe ebay.de , dar nu stiu daca merita pretul .

Ca sa ti-o aduca cineva de pe ebay.de te ajunge aproape 100 de euro pana acasa la tine , cu pretul curierului intern inclus . :icon_cool:

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de ce ar avea pentru navigatie, daca eu nu am asa ceva? Masina are un RCD300.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!