Jump to content

Antena Golf 4 - Totul despre ea si schimbarea ei


Shok
 Share

Postare recomandată

Salutare,

as avea rugamintea la voi daca puteti sa ma ajutati si pe mine spunandu-mi ce fel de antena este cea de pe plafonul Golfului IV. Din nefericire a mea disparut :12:

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

codul de antena originala este 1J0 035 849 A

Recomand (daca-ti place) sa o schimbi cu una de tuning (e si mai ieftina). Te astept la mine la munca si-ti alegi una care-ti place (in jurul a 6-10euro/bucata pana la 20euro)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca-mi dai si adresa, vin cu mare placere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

poti sa treci si maine intre orele 10 si 14

Str. Buzesti nr 61-69 - parter (cladirea cu DHL)

Firma = PIT STOP TUNING.

de Luni -> Vineri ma gasesti intre orele 12-20.

Telefon: 0722.764.706

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aduce ceva in plus la receptie antena asta aftermarket, sau e doar un design mai k lumea ? Ceva linkuri sa vedem si noi cum arata ? :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu aduce nimic in plus. Receptia tine si de aparat .. sa se pupe cu amplifcatorul antenei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine niste poze/linkuri cu astfel de antene , sa vad cat de efect e .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca nu merita investitia deoarece romania e o tara de hoti.

cum vede romanul ceva putin altfel sau mai frumos decat are el in loc sa se gandeasca cum sa faca sa-si cumpere el se gandeste pe cine gaseste sa-i fure ceea ce-si doreste, daca nu o face chiar el.

eu am vazut antene in vitan, exact ca cele originale la 200000 lei, in general gasesti la cei ce vand si capace.

sa-mi fie scuzata interventia, dar asta e parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

au si mai scurte decat alea originale ? (de fapt o sa fac un drum pana acolo sa le vad.. e vreau NEAGRA exact ca aia originala dar mai scurta sa nu o mai lovesc de usa de la garaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de masurat nu le-am masurat, dar iti dai seama ca sunt originale ca doar ne imaginam cum au fost procurate.

vezi ca maine e targ si daca vrei sa mai gasesti ceva cand ajungi acolo (inclusiv loc de parcare :) tre sa fi printre primii.

atentie la buzunare, have fun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

he he :) nu as veni cu masina intr-o zi de duminica .... ca fac 3 minute pana acolo. O iau pe jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Voinea, voi trece pe la magazin saptamana asta cand nu stiu exact dar antenuta tot trebuie sa-mi iau! Problema este ca nu stiu ce as putea alege pentru ca asa cum spunea si energizer la noi se cam fura.......(masinuta mea nu are parte de un garaj).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Antenele cele mai tari mi se par cele de la bmw ( serie 7 si 5) in forma de inotatoare de rechin ( ..sper ca nu am zis vreo prostie ) . Asa ceva se gaseste la firmele de tuning ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

se gaseste. Je Desing e un tuner mai renumit care le face pentru grupul VWAG. Chiar saptamana asta aducem una la firma pentru un A6 (maine/poimanie poate fi vazuta pe stoc pana o ridica omul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa o astfel de antena Je Design ? Afecteaza/Imbunatateste calitatea receptiei radio ? In cat timp se livreaza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
eu cred ca nu merita investitia deoarece romania e o tara de hoti.

cum vede romanul ceva putin altfel sau mai frumos decat are el in loc sa se gandeasca cum sa faca sa-si cumpere el se gandeste pe cine gaseste sa-i fure ceea ce-si doreste, daca nu o face chiar el.

Numiti-ma taran, dar din motivele enumerate de colegul energizer, eu nu tin antena pe masina. In plus, tin masina parcata in fata blocului, in cartierul Balta Alba. Am fost avertizat ca antena dispare imediat.

Oricum, prin Bucuresti receptia este in proportie de 70-80% buna si cu antena scoasa. La drum lung montez antena, si uite-asa am gasit un "workaround" romanesc pentru o problema romaneasca, a.i. sa scap de grija disparitiei ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voinea,

imi cer scuze pt faptul ca nu am reusit sa ajung la magazin asa cum am promis. Sper sa reusesc sa ajung cat mai curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu mai avem momentan :D o sa aducem din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Am gasit in targ (Vitan) antena ca cea originala. Pret 150k

Trebuie mers doar duminica? Si pe la cine sa intreb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!