Jump to content

Black Pearl GTI


fuscobal

Postare recomandată

Azi masina aprimit si un set de cauciucuri de iarna Nokian WR g2 pe 225/45/17 (multumiri colegului Vlad MHL) cu indice de viteza V. Cu turbina de serie, treapta V se oprea la 6400RPM si aproximativ 235kmh. Acum am reusit sa ajung cu treapta V la 7000RPM si 260-265Kmh...pe urma mi-am dat seama ca mai aveam o treapta :)

PS : Bogdan, maine vin cu Nadir cu tot peste tine !

Link către comentariu

Sa ne tii la curent cum se comporta anvelopele. Pe astea le vroiam si eu, aceeasi dimensiune dar nu le-am gasit pe nicaieri :) Am luat Nokian W in schimb.

Link către comentariu

fusco & nadir..va asteptam cu mare drag!! noi suntem gata! daca mai aveti oameni...e cat mai bine...!

Voinea, daca dyno ala e si pentru 4x4 crede-ma ca s-a facut o investitie majora!! bravo..! ma inscriu deja pe lista de clienti..

dar si pe dyno se poate pacali puterea destul de mult. nu stiu exact marca..(pana acum cam la toate din RO am vazut date cat de cat eronate) dar stiu ca se poate. acum, nu vreau sa fiu carcotas...dar nadir are dreptate. cel mai bine masori timpii in diferite trepte!

oricum, avand in vedere situatia data, inca o data il felicit pe fusco pentru acest proiect major... unde a facut totul excelent pe toate capitolele, muzica, performante...tot! bravo... si ma bucur ca am avut un aport mic...stresandu-l sa ia jantele alea superbe :lol:

singura parere de rau e ca nu a fost ED30 de la inceput... dar nu aparuse atunci !

d-abia astept sa vad cum merge masina!

Link către comentariu
il las pe anorgazmix sa va zica ce orgasm a avut aseara in masina lui fusco aaa sa nu uita mai era o treapta!

Ooo da.

Ce pot sa mai zic... masina e senzationala, complet schimbata fata de intalnirea de la Danes.

Ceea ce ma bucura enorm este ca modificarile sunt studiate, gandite, facute cu cap.

Cuvantul cheie care il caracterizeaza pe Fusco este echilibrul, si asa este si masina sa - echilibrata.

Fenomenal, mai ales ca am fost in zona cand era in "operatie". :offtopic:

Succes in continuare dude! Keep up the good work!

Link către comentariu

stim ca e un om calculat... :icon_cheesygrin: stim si cat de calculat :icon_thumright:

Link către comentariu
Azi masina aprimit si un set de cauciucuri de iarna Nokian WR g2 pe 225/45/17 (multumiri colegului Vlad MHL) cu indice de viteza V. Cu turbina de serie, treapta V se oprea la 6400RPM si aproximativ 235kmh. Acum am reusit sa ajung cu treapta V la 7000RPM si 260-265Kmh...pe urma mi-am dat seama ca mai aveam o treapta :icon_thumright:

PS : Bogdan, maine vin cu Nadir cu tot peste tine !

Pai si ce sa inteleg Domnu' Fuscobal, ca atingi cu a 6-a 310 km/h sau p-acolo?

Link către comentariu

Buna ziulica domnu fuscobal ... m-am gandit sa-ti urez primul : "spor la treaba" in viitorul tau proiect !

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

cam grea intrebarea cu cati bani ai investit ... pt ca masina lui a suferit multe investiti

@ motor

@ sound

@ look

toate adunate sare de 15k euro pentru ca doar in muzica a bagat 10k euro

:))

stiu ca nu se va oprii aici acum nu doar ca suna excelent ci si fuge :flower:

mai avem de umblat si speram ca in 2009 sa castige locul I @ Europe!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pt masina, este extraordinara. Din punctul meu de vedere este un proiect complet(motor, look si audio) si este una dintre cele mai frumoase masini de pe forum.Cand exista pasiune si un buget pe masura rezultatele nu au cum sa nu fie impresionante.Felicitari inca o data!

Drive safe!

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da dar la el oricum e irelevant ca el este foarte greu si il tine greutate pe loc :)

oricum scopul lui nu este sa ajunga aici http://402m.3x.ro scopul lui este sa fie putin mai fajnet mai ales la o depasire pe o serpentina :) si alte placeri inafara de muzica aia grea de suna bine

Link către comentariu

Nadir, teoretic cu turbina de S3 si celelalte componente ar trebui sa se tina bine de tine? Din mers ma refer.

Cu asa muzica si niste serpentine adecvate... e o adevarata placere cred :)

Link către comentariu

Sunt putin in spatele lui Nadir pentru ca am 100kg in plus din muzica, cutie mai lunga decat S3 si compresie mai mare in cilindri !

LSD si bielele sunt aici, le voi monta insa dupa anul nou !

post-73-1229593488_thumb.jpg

post-73-1229594889_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Sunt putin in spatele lui Nadir pentru ca am 100kg in plus din muzica, cutie mai lunga decat S3 si compresie mai mare in cilindri !

LSD si bielele sunt aici, le voi monta insa dupa anul nou !

pai si pistoanele si restul unde sunt?felicitari pt masina ai facut c

eva f frumos.cat teau costat franele de s3 si de unde leai luat?sunt indentice cu cele de r32?

Link către comentariu

De pistoane nu este nevoie pentru nivelul asta de putere, cele stock fiind bune pentru peste 500CP si 5-600NM. In topicul cu franele am precizat ca franele sunt de R32 si sunt identice si cu cele de S3 si Cupra 2. Nu stiu exact la ce te referi prin restul de compenente !

Link către comentariu

ms mult ca miai spus eu aveam de gand sa iau si pistoane.daps sunt indentice cele de pe fatza pe spate s3 parca le are mai mari si vroiam sa te intreb la ce pretz leai achizitionat pt ca am gasit si eu cam la 900 de dolari

Modificat de hbogdan
Quote inutil, foloseste AddReply sau FastReply. Atentie, de asemenea, si la cum scrii, ca sa fii usor de inteles. Multumesc.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!