Jump to content

Cum instalam cruise control


Xtream_Spirit
 Share

Postare recomandată

Pai sa nu ma duc dupa fiecare schimbare. Deci unde trebuie sa ma uit sa vad daca are codarea de la automata pe manuala?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • neavand tester nu te uiti tu ci cel la care te duci.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, Florin24FLX said:

Pai sa nu ma duc dupa fiecare schimbare. Deci unde trebuie sa ma uit sa vad daca are codarea de la automata pe manuala?

 

 

No, in mod normal nu trebuia...dar daca problema ta e incalcita....bine ca o scoatem la capat cu ea....

 

Ti-am facut si atasat doua poze...una de la manuala, alta automata.

La coding.... manuala are 00002, automata are 00001

Problema este ca, dupa codarea de manuala pe motor, o sa se aprinda martor ESP...etc...deoarece o sa ai codare incorecta pe ABS.

Abs ul trebuie codat manual....cod de logic, conding compus, etc. Mai complicat un pic, dar cine are testerul, trebuie sa știe.  Asta daca nu e doar un posesor de.... cablu...

20211202_180702.jpg

20211202_180849.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Caut și eu pe cineva să îmi monteze un CC la un Passat b5 2.8 automat. De preferat totul sa fie deținut de cine executa lucrarea ! 

P.S  am erorile abs + spira în bord . Cineva a dat un zvon că nu poate fi codat CC din cauza erorilor ! 

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Legat de tempomat. Am facut conversie din automat in manual la al meu B5.5 AVB ,am taiat firele vreo 50:) )de la calculatorul din partea pasagerului, intrebarea e il pot conecta sa mearga si pe cutia manuala ? Cum pot face operatiunea asta? Din Constanta sunt daca e careva ce se ocupa . Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar trebuie sa tragi si cablaj pt switch pedala ambreiaj la ecu, sa codezi toate modulele pe manuala, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

 Nu il pot folosi pe cel care il avea? Cand am pus pedalierul nu am mai montat si switch-ul la pedala de ambreiaj . Ma gandesc sa nu fie doar de la lipsa acelui switch. In final as vrea sa il fac sa mearga ,daca imi lasi un nr de contact si sa te ocupi tu sau daca cunosti pe cibeva din constanta. Pe mine ma depaseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea înțeleg ce mi-ai scris... am si in Cta persoana care te poate ajuta,  in București eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, F l o r i n said:

Nu prea înțeleg ce mi-ai scris... am si in Cta persoana care te poate ajuta,  in București eu

E cam incurcata treaba 😅 las pe cei care stiu, sa faca . Daca imi lasi un nr ceva sa il contactez ar fi super. Daca nu, vin la bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!