Jump to content

Cum instalam cruise control


Xtream_Spirit
 Share

Postare recomandată

IN loc de papuci te poti lega cu firele pe direct,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, asabiutza said:

Buna ziua,

Am un Passat B5.5 1.8 benzina. Am am cumparat un tempomat ( china one ) si am incercat sa il montez dupa schema atasata aici pe forum... Singura problema este in in mufa T15 a masinii nu este pinul 10. Ce trebuie facut ? trebuie sa pun Negru-alb din cablajul tempomatului in pinul 10 din T15 ? Daca da, de unde se pot gasi papucii corespunzatori ?

Va multumesc,
Andrei.

Este pin 10...vezi doar ca după 9, ai o pauza tehnologica. Nr pinii, sa vezi ca ies 15

In rest fa asa cum ți-a zis Bundy, leagă după pini, direct de firele care pleacă din mufa, pe cablaj, spre motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

Ma ajutati si pe mine sa leg corect cablul pentru CC.

Am un Passat b5.5 2004 131cp AVF.

Pe cablu am urmatoarele culori:

-albastru

-rosu-galben

-negru-galben

-alb

-negru albastru

Cablul este de golf.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Am acesta eroare si nu merge tempomatul, poate avea legătură cu acesta eroare, cum s ar rezolva

20200820_115954.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, am montat kit-ul de cruise control original pe un passat 3bg AVF, dar cred ca am o problema: setez viteza, air daca apas o data pe "+/res" viteza incepe sa creasca fara limita (din cate stiam ar trebui sa creasca doar cu 2km/h ...) ... nu e normal, corect?

 

bineinteles daca apas pedala de frana sau ambreajul sa dezactiveaza

 

 

Modificat de Alex037
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu fie maneta defecta, verifica in blocurile de masura, daca nu ramane blocat acel switch

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A instalat cineva pilot automat pe passat b5 2.8 ACK manual ? Vreau sa instalez volanul care are comenzi si pilot automat,  am facut schema pt comenzi cu 452 , insa nu stiu firele la ecu. In elsa am gasit doar schema fara comenzi si imi zice ca trebuie sa duc firele la J213 T10/2->T12/10, T10/3->T12/4 ,T10/7->T12/8  , T10/5->F32(switch ambreiaj). Daca caut in Elsa si aleg an 2000 imi apare schema la comenzi insa imi zice ca trebuie dus la T15(mufa alba) iar pe masina am doar partea mama care merge spre ECU si are doar 2 pini populati.

20210112_222525.jpg

20210112_222453.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornel, ce fel de clapeta are masina? La cele mai vechi ai mai multe mufe in care trebuie sa te legi. O sa ma uit azi pe diagrame, sper sa nu uit.

Important e sa fie masina cu clapeta acceleratie electronica.

Imi aduci aminte mai tz pe whatsapp. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Multumita voua am montat cruise control la passat.ul b5 achizitionat de curand......adevarul e ca se gaseste info pe forumul wv român ! 💪👋

(mai am de montat alarma si incalzirea la scaune fata/spate) Va salut !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.

 

 Stie cineva cum s a rezolvat problema la 2.8 benzina manual? Am un b5.5 cu cod motor AMX din 2003 clapeta electronica. As monta si eu. Am maneta si urmeaza sa caut caut cablajul. Stiti cumva daca merge cablajul universal utilizat. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passat B5.5 este acesta are aceelasi cablaj si la diesel sau benzina. Aceeleasi conexiuni in t15 si activare cu 11463 pe ecu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/6/2021 at 3:32 PM, filipbogdtds said:

Multumita voua am montat cruise control la passat.ul b5 achizitionat de curand......adevarul e ca se gaseste info pe forumul wv român ! 💪👋

(mai am de montat alarma si incalzirea la scaune fata/spate) Va salut !!!

esti tu norocos...eu nu am avut sansa asta ...   sa te bucuri de ea fara incidente !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi si noroc , fac multe instalatii si reechipãri, in special bmw. Passat ul e masina nevestimii (nou ptr mine). Vreau sa i bag totate optiunile de passat de varsta lui😅, acuma s cu incalzirea staune fata/spate. Am vazut ca au cortina electrica in spate, e adevarat?

Tu stii ceva despre asta? Daca da unde se pune butonul ? Salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai arie cu DIY uri, s-au facut destule,  la viata lor.. cauta in aria passat b5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, filipbogdtds said:

Nu stiu ce inseamna DIY 🙈, scuze

Inseamna do-it-yourself

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vãleu 🙈, chiar nu mi am dat seama 😂😂😂

Multumesc ptr aclarare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 16.11.2020 at 5:12, F l o r i n a scris:

Vezi sa nu fie maneta defecta, verifica in blocurile de masura, daca nu ramane blocat acel switch

Revin ... am verificat in measuring blocks si ramane blocat 

l-am desfacut si am verificat cu multimetru, pe pin 4 si 7 am "continuitate" ... daca nu gresesc contactul ala ar trebui sa fie NO 

 

gra.thumb.PNG.f5b07d396de16970acaebccb06528cbd.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 si 7 se leaga împreună 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 cu 5, nu. 4 cu 7, da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu imi dau seama care poate fii problema ... mie mi se pare ok

 317726131_WhatsAppImage2021-03-31at13_13.30(1).thumb.jpeg.3d595c5e98229238592f26ae93ef096b.jpeg      1455250916_WhatsAppImage2021-03-31at13_13_30.thumb.jpeg.741b30e286441b8736753ca598212fce.jpeg

 

            

1626571012_WhatsAppImage2021-03-31at13_13.29(1).thumb.jpeg.19821184ad9f9db447121f993a9c04aa.jpeg     932255713_WhatsAppImage2021-03-31at13_13_29.thumb.jpeg.75cb5394046a1d54fe3898edc2fbb7ab.jpeg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai probat cu alta maneta? Fiind noua, sigur nu este o problema la banda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am una de pe aliexpress (care a fost montata initial) si merge ... dar am vazut ca aia nu are pinul 4 

Modificat de Alex037
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!