Jump to content

Senzori De Parcare Oem sau AM


zeus
 Share

Postare recomandată

E variant. La sedan al geam acolo? Sau stalpul e asa de drept?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

George Casaneanu

Asta am vazut si eu. Din acest motiv sunt putin confuz. Si pare a fi partea stanga a masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Uite si pompa ABS:

Address 03: ABS Brakes Labels: 3C0-614-095-C2.lbl

Part No SW: 3C0 614 109 A HW: 3C0 614 109 A

Component: ESP 440 C4 H018 0001

Revision: H018 Serial number: 0775383892

Coding: 0032061

 

 

Revin cu rugamintea: pompa mea ABS este compatibila cu PLA 1.5?

 

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codeaza pe 44-steering assist - adaption apoi fa un scan si vezi daca ai ceva erori

 

19_max.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am codat Park Steer Assist si am urmatoarea eroare:

 

                Address 44: Steering Assist       Labels: 1Kx-909-14x.lbl
Control Module Part Number: 1K1 909 144 L
  Component and/or Version: EPS_ZFLS Kl.136 H07 1806
           Software Coding: 
            Work Shop Code: WSC 02069 000 90108
                      VCID: 346C1E8E686179BC
1 Fault Found 
 
03075 - Parallel Parking Assistance Control Module (J791)  
            004 - No Signal/Communication
             Freeze Frame 
                    Mileage: 177200 km
                    Temperature: 27.0°C
                    Voltage: 12.60 V
                    Voltage: 12.40 V
 

 

Zi-mi te rog daca pompa ABS e ok; merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite si pompa ABS:

Address 03: ABS Brakes Labels: 3C0-614-095-C2.lbl

Part No SW: 3C0 614 109 A HW: 3C0 614 109 A

Component: ESP 440 C4 H018 0001

Revision: H018 Serial number: 0775383892

Coding: 0032061

 

 

pare ca da, este compatibila. Merge pe cele care au codul 3C0 614 109 X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin. Eram circumspect intrucat citisem pe undeva ca trebuie sa aiba Revision cel putin J sau asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu citisem cand vroiam sa fac treaba asta si singurele referinte le-am gasit pentru 109 P deci ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut tuturor, am cumparat un passat variant 1,6 tdi din 2012 dar sunt nou pe acest tip de masina. are senzori acustici pentru parcare. are ceva buton linga schimbator cu un P si semn acustic. La intrare in marsarier se activeaza autmat scoate un sunet prelung si apoi tace, oricit de tare m-as apropia de obstacol. la fel la activarea prin apasare de buton la mersul in fata ... scot un tiuit prelung si apoi tac. ma poate ajuta cineva cu problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

Este explicata aceasta problema de mai multe ori...citeste bine topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o scanare sa vezi exact ce are. Dupa acel sunet prelung lumina de la buton palpaie? Daca da, are o pb de functionare-senzor sau buzzer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...lumina pilpiie intruna ....am vazut pe manual ca e o problema . sunt nou pe aceasta masina si chiar si pe acest forum, poate pun intrebari ciudate, scuze. scanare trebuie facuta la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde unde vrei tu. Suntem destui colegi cu interfete originale care te putem ajuta. Functie de orasul in care esti alegi pe cine vrei-vezi aria de prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...lumina pilpiie intruna ....am vazut pe manual ca e o problema . sunt nou pe aceasta masina si chiar si pe acest forum, poate pun intrebari ciudate, scuze. scanare trebuie facuta la reprezentanta?

 

in majoritatea cazurilor, vb despre un senzor defect... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....ce mi se pare totusi ciudat e ca desi eroarea nu dispare chiar daca o sterg, afisajul pe display nu apare de fiecare data cand cuplez marcharier, cel acustic mergand de fiecare data totusi. Si cu eroarea stearsa si cu eroare activa se intampla sa apara afisajul pe display sau sa nu apara. Nu stiu care ar putea fi cauza ..

Dupa cateva cautari referitoare la retrofitul OPS-ului, in special la eroarea 01312 - Powertrain Data Bus care se manifesta prin neafisarea OPS cateodata pe RCD/RNS, am gasit (pe un site spaniol)  ca mai multa lume s-a confruntat cu exact aceasta problema si au gasit totusi o rezolvare, explicatia in postul #139: http://www.areavag.com/foro/showthread.php?10399-Tutorial-montaje-OPS-en-Golf-V-del-2006-desde-0/page14  + poza http://postimg.org/image/y65abqfc7/

 

Apelez la cei care au montat asa ceva ori si s-au intalnit cu aceasta problema, sau...mai ales care inteleg mai bine explicatia prezentata pe site in spaniola (google translate nu ma ajutat prea mult). Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..s-a rezolvat si problema asta. Pana la urma toata chestia era ca 12V sa NU fie pe direct, ci dupa contact (eu am conectat in spate la tabloul de sigurante)....de luat in considerare pentru cine mai doreste sa faca acest retrofit. Nu mai apare eroare la scanarea cu vcds si afiseaza tot timpul ops.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut băieți am si eu o problema mie mi a-a ars centralina de la senzori am cumpărat alta la fel am schimbat-o dar nimic trebuie ceva făcut cu vag? Problema ca la scan nici nu o vedere ar putea sa fie?? Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU o vede la diagnoza? verifica alimentarile .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce anume am verificat siguranța nr 13 si e buna ce as mai putea sa controlez nu se aprinde nici butonul de senzori nimic ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat e buna si 3 ce as mai putea sa fac??? Mulțumesc mult pt atenție

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa verifici daca ai alimentarile si in mufa de la unitatea de senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!