Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Nu trebuie sa te oftici, legat de culori, ca ai vazut ce am patit eu cu aceasta culoare. :P

Pun cateva poze, in care sa nu se vada defectele

th.fea58963f1.jpg th.d6a1d09b4e.jpg th.03dd40142e.jpg th.67f7ed8216.jpg

Si altele cu defectul la vedere. Sper sa se rezolve. :D

th.7833f93a5a.jpg th.0045932d6e.jpg th.28bbd5e431.jpg th.d0f905e493.jpg

Modificat de o3_cep
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    50

  • Toma Aurelian

    49

  • o3_cep

    33

  • X-Ecutor

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Geamurile fumurii sunt asa din fabrica? Sunt omologate ceva. Eu am luat-o pe a mea SH si arata cam la fel(transparenta) si nu stiu daca o sa am probleme cu politia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa raspund eu pentru o3cep, geamurile sunt cu folie omologata rar, montata la expert detailing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina mea a facut 20.000 km. sunt foarte multumit de ea, e o masina pe care chiar o conduc cu placere.

img3127ys0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

la cat mai multi km fara probleme... galbenul este ok...o prinde bine... dar si argintiul este :P ...cand am cumparat-o pe a mea am vrut metalizat doar pt ca pe fosta masina(nemetalizata) cand o bombardau pasarile si nu o stergeam repede ramaneau semne....vopseaua pur si simplu facea mici crapaturi... la mare pasarile astea sunt acide rau de tot :) dar...este foarte posibil sa fie si marca masinii de vina :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi`a venit si mie Ibiza vinerea trecuta.. Deja am 600 km si sunt in extaz. Abia astept sa treaca rodaju, sa ma pot bucura si mai mult:D, desi chiar si asa imi ofera destula satisfactie :Driver:

Poze acum...

Sa ne traiasca!

post-12481-1178539703_thumb.jpg

post-12481-1178539707_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit pe forum si sa stapanesti sanatos mashinuta :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa va traiasca - nou nascutul - respectiv la "20 de ani" -

Mie cel mai mult imi place a mea tot acuma cam dupa 15.000 de km + revizie parca a ajuns la potential maxim

Motorul parca e mai silentios si "fuge" mai bine masina si consumul e mai ok.

..am uitat sa precizez ca am si eu 21.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multzam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LupiiBah, pentru ca esti doar inscris ti se iarta de data asta. Te rog sa citesti regulamentul cu atentie si sa incerci sa-l respecti. Ai mai jos un extras din regulament, ca sa vezi cu ce ai gresit prin postul de mai sus:

5. Posturile monosilabice, care nu aduc nimic bun discutiei ("cool", "de acord", "super", "rulz", "vreau si eu d-ala") sunt interzise. Nu suntem pe un canal de IRC ci pe un forum, daca nu va puteti abtine cautati alte comunitati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o mare rugaminte la cei cu Ibiza mai noi. cei care au stergator complet, dintr-un singur brat, ca la Fabia, sau cum apare in poza asta

http://vwforum.ro/index.php?act=at...st&id=48189

imi puteti va rog masura si mie distanta bratului de la un cap la altul? sau din mijlocul axei unde vine surubul pentru prins si pana in varful bratului?

are pe mijloc stropitor, da?

am luat de Fabia pentru Golful meu si e cam mare. si am impresia ca de Ibiza este mai mic. multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"stergatorul de pe spate la mine este lamenar si are 34 cm lungime, se prinde pe mijloc prin apasare intr-o catare.

la capatul stergatorului mai raman sa zic 1 cm , in schimb spre capatul de la baza(inspre stropitor) mai este loc destul ; ma gandesc ca poti pune maxim un stergator de lungime maxim 36cm (1 cm in plus in fiecare capat).

daca pui mai mare iese in afara desi spre capatul de la baza(stropitor) mai e loc un pic.

34 cm are stergatorul, tot bratul(cap-coada) are 46cm iar de la centru axul de prindere(am masurat chiar din dreptul stropitorului care este pe mijloc) 44cm."

multumesc Ichebau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca permiteti poze si cu cordobe, iata cu ce m-am intors eu ieri de la Oradea :) .

motor de 1.4/ 100CP , pachet fresc...... culoare nou introdusa la cordoba, Mar blue, preluata de la leon si altea. Da f. bine pe masina....zic eu.

1205070735pe9.jpg

1205071000ou7.jpg

1205071004ek0.jpg

1205071334xp1.jpg

1205071336aw4.jpg

1205072045kz0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place cum arata cu aceasta culoare. Foarte frumoasa!

Sa o stapanesti sanatos! Cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar frumoasa culoarea.

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea, fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am mai lucrat putin la masina... a se vedea in pozele urmatoare:

etriereeg0.jpg

i614102_DSC00127.jpg

i614114_DSC00129.jpg

i614108_DSC00128.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

frumos frumos... :icon_thumright: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ah ce ma oftic. Nu pot pune si eu poze cu Ibiza de la munca. Nu le pot introduce in calculator. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristiN unde ai vopsit etrierele? Le-ai facut singur? Daca da poate ma ajuti si pe mine cu cateva indicatii... vreau sa le fac galbene si mi-a ramas niste vopsea de cand am vopsit spoilerul de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand o sa-i multumesc lui Motanul pentru ajutor, de fapt el a facut mare parte din treaba. Fara el clar ca nu m-as fi descurcat.

Etrierele si tamburii le-am vopsit intr-o curte, e nevoie de ceva spatiu sa te misti pe langa masina, si mai ales de timp, daca nu ai utilajele necesare (ideal ar fi 4 cricuri, dar cum n-am avut decat 2, am folosit suporturi din metal, a se vedea prima poza)

Materiale necesare:

- vopsea etriere de preferat, eu am cumparat din Cora Duplicolor Brake Caliper Paint, un tub e 16 lei si ajunge pentru 4 etriere, mie pentru ca aveam tambure nu mi-a ajuns un tub, asa ca am luat doua;

- ziare, scotch

- perie de sarma

- dizolvant, pensula, carpe (pentru curatarea tamburilor si etrierelor)

Probabil se poate folosi si vopsea normala auto, dar nu stiu cat e de rezistenta in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut niste poze cu cineva care si-a vopsit oglinzile.......cum poti vopsi oglinzile ...daca din fabrica vin cu oglinzi negre...care din cate am obs sunt din plastic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se da jos capacul oglinzilor si se vopseste, nu conteaza ca e din plastic, toate sunt din plastic, indiferent de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daa am avzut poza cu oglinda vopsita da imrpesia de metal vopsit...era o masian argitnie cu oglinzile negre...chair se poate...adica tousi plasticu e plastic...si cam cat ar costa o astfel de operatiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

;) ..eu mi-am vopsit oglinzile negre ... operatiunea, vopsit capace oglinzi+manere masina(in culoarea caroseriei), a costat 50 ron(facuta pe blat la reprezentanta seat) ..dar montarea si demontarea inca 50 ron... total 100 ron ...dar merita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai pune nimeni poze?..chiar nimeni nu si-a mai pus nimic pe masina...m-ar interesa in special accesoriile originale seat...ineleel cromatye la gurile de ventilatie...si accesoriile de interior in special...schimbatorul consola centrala..etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!