Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Au fost poze si cu consola centrala, si cu inelele cromate. Au disparut cand s-a facut update la forum. Vorbeste cu liviu loto, el are asa ceva montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    50

  • Toma Aurelian

    49

  • o3_cep

    33

  • X-Ecutor

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toma Aurelian

inele cromate nu are nimeni :lol: ... sunt scumpe cele originale... eu am comandat bordul de cupra la masina mea de 2 luni..nu a ajuns inca :) ...

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

X-ecutor, unde esti sa le arati inelele tale cromate.

Ma refer bineinteles la inelele din jurul gurilor de ventilatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auzi-ti....am vazut 2 modele de ibiza..dar ceva era diferit...partea de plastic din fat de la nivelul proiectoarelor de ceata...una dintre ele avea modelul cum ii pe set.com...adica cel obisnuit...iar celalalt avea niste dungi orizontale de la un proiector la celalalt...de ce e diferita forma si aspectul...si am mai vazut forma aceeaa cu dunfi si la cordoba...s-a schimbat forma si nush eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ibiza veche avea bara fata desenata cu grila neagra de la un proiector la altul. La modelul nou, s-a introdus bara pe care o vezi pe site.

La cordoba s-a pastrat in continuare acel design (grila neagra de la un cap la altul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la spoiler, acesta s-a schimbat odata cu face-liftul care a avut loc in 2006.

Uite cum arata inainte de facelift:

http://www.stiriauto.ro/files/articles_gal..._SeatIbiza1.jpg

Uite cum arata dupa facelift:

http://au.carnewstoday.com/car-news/images..._5547-img_0.jpg

Pe cordoba nu au facut faceliftul, cel putin la exterior. Au schimbat doar farurile cu cele duble.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..mai adaug eu daca imi permiteti interventia.

La Cordoba au modificat spoilerul spate in sensul ca muchiile decupajului unde intra numarul de inmatricularesunt oblice (simetric cu fata) si inainte erau drepte (perpendiculare pe sol)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

din cate am vazut cordoba nu a fost schimbata...nici in spate nici in fata...(ibiza da) ..interioarele sunt identice intre noile ibi si cordoba la facelift...

aici vechea

aici noua

CristiN-m-am gandit la inele cromate pentru ceasurile de bord...sorry :)

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

pun si eu 2 poze :D.... (sa-mi spuneti cand exagerez va rog :blink: ....as pune jdemii de poze... dar ma abtin cat pot )

2

3

4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uh... ce masina frumoasa. Parca seamana cu a mea, doar ca n-are etrierele vopsite. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

asa este ... :D dar are manerele si oglinzile vopsite :blink: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am observat. E un fel de cupra :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inele cromate nu are nimeni :) ... sunt scumpe cele originale... eu am comandat bordul de cupra la masina mea de 2 luni..nu a ajuns inca :P ...

Nu sunt scumpe inele cromate originale (aprx 130 de ron cu tot cu ala de la schimbatorul de frana). Mai important e cat de bine dau pe bordul nou de ibiza. Eu am bordul vechi care este complet negru si merg binisor. La modelul nou inelele au deja alta culoare ca sa se potriveasca cu bordul.

Anyways uite si poze:

inelecromateej5.jpg

inele2uv0.jpg

inele3jt4.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

eu m-am gandit la inelele cromate de la ceasurile din bord....sunt peste 2 mil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

230 de ron mai exact cu tot cu TVA. Am intrebat eu mai devreme la metrotehnica. Le-am zis ca sunt cam scumpe fata de restul inelelor din masina si au raspuns ca sunt diferite, astea sunt dintr-o foita de aluminiu ca sa se prinda bine acolo.

Pentru ceasuri albe( http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...cover/main.html ) am sunat la Porsche piese si costa: 281 de ron cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

:P ...ceasurile albe... sunt mai ieftine :P ..exista in schimb aluminium look...care costa 360 ron :P cred ca sunt de mai mare efect ..eu la acelea am facut comanda...si inca nu au sosit. acum...nedumerirea mea este ...care din cele doua tipuri de borduri se vad asa noaptea? :)

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aluminium instrument panel mask:

http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...-mask/main.html

Aurelian, cred ca daca vrei sa se vada asa noaptea trebuie schimbata folia aia stock cu cea alba. Daca te uiti cu atentie si compari cu bordul original, o sa vezi ca si cel original are o folie, doar ca e de o culoare foarte inchisa si nu e translucida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles ca cel din poza ta, care costa: 230 de ron cu tot cu tva la porsche aviatiei, mai au 2 pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

pai sa vad daca pot cumpara si eu 1 set :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are careva poze cu cotiera daca si-a montat...si m-ar interesa care dintre cele 2 modele de pe seat.com si le-a montat si cat a costat cu toto cu manopera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu neaparat cotiera...daca aveti poze si detalii eventual la ceva original sau cat mai aproape de original (sa nu usture asa tare la buzunar ) astept cu interes :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ati vazut noile oferte de la seat cine cumpara un seat in perioada asta primeste numerose accesori ex: cotiera sensori parcare , covorase la cordoba, boxe spate ,cotiera, supart pahar, covorase la ibiza, la fiecare model seat primeste cate ceva cadou.Pt cine este interesat http://www.alto-seat.ro Super tare :D

Modificat de Razvan1486
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera e naspa. Sux rau. Cei de la alto mi`au oferit cotiera+boxe spate+suport pahar la alegere cu alarma. am ales alarma dupa ce am vazut cum arata cotiera aia. e mica si urata. parerea mea. si alarma oricum ar fi trebuit sa mi`o montez tot la ei..

Tu ai citit postul meu de deasupra? Te rog sa postezi unde trebuie, data viitoare nu va fi doar un avertisment verbal.

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A VENITTTTTT :screwy: si are numere de CT acum. :(

29052007lw6.th.jpg

29052007001ad6.th.jpg

29052007002xk5.th.jpg

29052007003bj0.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!