Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest nou topic la sectiunea Ibiza/Cordoba intrucat la "Masina mea" este un magiun de masini care mai de care mai exotice sau mai deloc exotice... Din aceasta cauza este foarte greu de urmarit; cu atat mai mult, sunt si mai greu de gasit masinile care te intereseaza.

Daca am incalcat vreo regula a vwforum.ro prin deschidere acestui topic aici imi cer scuze si rog sa se mute acolo unde ii este locul :( Daca nu, bagati poze la greu - inclusiv poze cu modificarile aduse masinii la interior si exterior, poze cu "defecte vizibile", poze cu tot ce se poate de la o Ibiza

Incep eu cu Ibiza din semnatura, alaturi de Leonul unui prieten de-al meu. (oricum a mea e mai frumoasa ca a lui e prea ALTEAoasa :P - noroc cu jantele pe 18 care il mai salveaza :P)

Urmeaza sa-i pun multe accesorii originale (le-am comandat deja) care-i vor schimba semnificativ look-ul atat la interior (inele cromate pentru guri ventilatie + cadrane ceasuri, crom la baza schimbatorului de viteze, maciulie schimbator viteze sport, pedale sport & co.) cat si la exterior (tips cromat foarte asemanator cu cel de pe Leonul din poze, capac rezervor cromat-sport, grila radiator fata cu marginea cromata, carcase oglinzi cromate & co. + jante pe 16 sau 17 din primavara 2007 -negre, eventual cu marginea cromata- :( )

Sper ca pana la sfarsitul lui august sa fie gata si sa vin cu poze proaspete.

P.S. Scuze pentru zgomotul din unele poze (mobil...)

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    50

  • Toma Aurelian

    49

  • o3_cep

    33

  • X-Ecutor

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoase; dar e mai frumos Leon-ul :( Si daca leon-ul e "Alteos", atunci si Ibiza e Leon wannabe :( Chiar, cum va descurcati cu culoarea neagra? Spalat la 3 zile, zgarieturi care se vad imediat? As vrea negru, dar cred ca o sa merg pe rosu, pana la urma..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eee... Glumeam si eu :( Ibiza a costat 12.700 DDP iar Leonul un pic peste 30.000 DDP :P si asta spune tot... Numai ca a mea are si roata de rezerva - nah c-am zis-o :( Culoarea neagra nu e chiar asa de pacatoasa precum se zice - in Bucuresti Leonul se spala 1 data pe saptamana si merge... Ibiza o sa circule mai mult in Braila si nu stiu deocamdata care o sa fie frecventa spalarilor :P

Cat despre zgarieturi cu atat mai putin: cunosc foarte multi cu masini negre de la Megane 2 la X5 si Evo IX si nu au nici o problema cu zgrarieturile (cel putin de cate ori le vad eu nu observ ca ar avea).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateva poze cu Ibiza curata :(

Si inca ceva: cand am rabatat partea dreapta a banchetei spate, am scos tetierele si le-am pus pe partea stanga a sezutului banchetei. Mai apoi, am observat ca a ramas o pata de la vaselina-ulei-whatever in locul unde au stat tetierele... (cred ca aveau ceva pe suportul care in mod normal sta in interiorul scaunului)

Cu ce si cum sa incerc sa scot pata?!! (se vede in ultima poza)

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviule mai pune te rog niste poze cu "frumoasa" asta :huh:. As vrea sa vad si interiorul.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iaca niste poze si cu Ibiza mea... lluvia blue... inainte si dupa ce am intrat in dobitocul ce nu mi-a acordat prioritate... la o luna dupa ce am cumparat-o ;) acum masina arata aproape la fel ca noua... sunt cateva mici detalii care se mai vad... :huh:

Daniel

PS Si niste poze de interior ca vroia cineva...

D

Modificat de DaniS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

:angry: Eu am avut de ales intre Citroen C4 de 110 CP benzina si Ibiza din semnatura si nu am regretat nici o secunda (pana acum) alegerea facuta :(

C4 e futurist si arata bine dar nu iti ofera placere la condus --> directie moarta (ca si la C5 de latfel :D ), cutia de viteze praf + n-shpe mii de ecrane si turometru care numai la o Honda S2000 este justificat :P

s.a.m.d.

As fi putut lua si G5 GTI sau o Ibiza Cupra :( dar am zis ca e mai bine sa mai astept 1 - 2 ani...

On-topic: mai bagati si voi poze cu Ibizele voastre ca se prafuieste rau de tot topicul asta. Nu conteaza daca le-ati modificat sau nu sau daca sunt modelul 2006 sau nu... Si daca sunt alte culori decat cele postate mai sus e suficient :D

Eu o sa montez accesoriile cromate pentru interior+exterior si o sa montez toba finala sport + tips cromat cel tarziu in week-endul viitor cand o sa vin si cu ceva poze before & after.

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Din ciclul Pozne cu IBIZELE noastre.......

Am vazut azi in Buc. o IBIZA galbena care ma facut sa nu mai comand nici un accesoriu cromat la exterior...arata tare rau cu crom pe oglinzi, manere usi, grila fatza, .... cred ca accesoriile aste merg bine pe culori inchise.

La interior dadea bine cromul dar mi sa parut totusi tiganie.

PS. cum dreaq se pun mai multe poze?

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa pui poze mai multe: 1. atasezi o poza si postezi 2. dai "add reply" la postul anterior, scrii un mic cuvant (altfel nu merge) atasezi inca o poza si iarasi postezi 3. repeti procedura de la 2... Daca este posibil, fa te rog pozele in timpul zilei :)

Macar grila fata poti sa o cromezi (de exemplu toate Leonurile vin cu grila fata cromata, indiferent de culoare...).

Si mie mi-e teama ca o sa arate cam tziganie cu cate i-am luat la exterior (grila fata cromata, oglinzi cromate, buson rezervor cromat-sport si bara cromata pentru hayon-portbagaj + o sa ii pun tips cromat la vedere gen Ibiza FR) + interior (ornamente guri aerisire, ceasuri bord, ornament baza schimbator de viteze, maciulie schimbata, praguri Seat sport si plansa de mijloc din aluminiu...)

O sa le montez pe toate si daca va fi prea incarcata, o sa mai dau jos din ele si le vand celor cu A-seis :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem
Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza arata binisor dar in realitate este oribila nu se potrivea cromul de la ele cu cel de pe bord. Ideal ar fi fost sa fie peste tot un crom mat. Poate intre timp au adus si alte culori, eu numai pe aia urata o stiu :P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem
Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e o bijuterie si mie se pare mie sau ai cumva noul galben pe ea? :P

Later edit: am vazut acum ca nu ai capac la motor deci e modelul nou si cu galbenul nou :P. Sa o stapanesti sanatos o sa intorci multe priviri cu ea :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Am facut varza pe forumul asta cu pozele :P rog un moderator sa stearga ce e in plus :P

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata le-am aranjat frumos pentru posteritate! :P Au mai ramas vreo 2 dar erau prea frumoase ca sa le sterg. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine! Galbenul i se potriveste aidoma unui Murcielago :P Si contrastul dintre galbenul "tipator" al Ibizei si natura inconjuratoare este de mare efect :lol:

Si jantele sunt frumoase - ma uitam la masina mea parcata alaturi de un Megane 2 negru cu jante Tuxedo de 16 inch - jantele de la Ibiza arata mult mai bine si mai sportiv cu toate ca au "doar" 15 inch :D

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata

Primele 2 poze sunt before & after - restul... well, only after :hainoroc:

Ultimele 2, in trafic.

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plasticele la consola centrala le-ai vopsit sau exista pe undeva de cumparat? Poti posta preturile pentru accesorii? Eu m-am speriat cand am vazut cat costa la Porsche... Cel mai mult imi plac ornamentele de la praguri si capul de la schimbator!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate sunt accesorii originale Seat - 31 mil. cu tot cu manopera (pana acum :hainoroc: )

Consola centrala ~3 mil

Maciulie 5,5 mil (maciulia asta face masina sa se simta mai "legata", intra mai precis in viteze acum decat cu cea stoc - cel putin asta e senzatia)

Restul preturilor nu le stiu pe de rost. Scrie la Seat.com si iti trimit catalog in limba romana cu tot cu prezentare si preturi (eu asa am facut).

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Om ai spus ca ai dat 31 mil lei :hainoroc: ..... om daca mai aveam 1000 - 1500 euro luam Cu motor de 100 cp cu etrieri pe spate....of cata bere ashi fi baut cu 31 mil...

uite om ce ashi fi luat Ibiza Sport B 100/74 1.4l Manuala, 5 trepte 2 EUR 13.425,25

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

om ( :hainoroc: ) eu puteam sa iau si Ibiza FR sau Polo GTI sau chiar si ceva mai tare si regret acuma ca nu am luat dar nu mai pot intoarce timpul... Asta e - am zis ca o sa o folosesc 90% in oras ca pentru calatorii mai lungi am destule masini mari cu care as putea merge si nu m-am gandit foarte bine inainte --> Trebuie sa iau FR ca era super jucarie :( Eh... nu este un capat de lume si ma pot imbata cu apa rece ca oricum din 21 septembrie vine noul cod si nu aveam ce sa fac cu 150 CP :hainoroc: ; poate ca la anul va fi o CUPRA :D

Om, finantele fac pamantul sa se-nvarta :hainoroc:

@Aries Ca sa nu mai postez inca odata, raspund aici: Maciulia are ~10 cm lungime. Nu schimba nimic mai mult. Se cuprinde mai usor in palma asta si ai o senzatie destul de clara ca intra mai bine in viteza decat cu cea stock ;)

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la scimbatorul de viteza iti scimba si sistemul de jos care separa treptele sau numai maciulia cum i zici tu?

aha. m-am prins.merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce catalog sa trimita...eu am scris acolo pe Seat.com si in loc sa trimita catalog le-am zis ca vreau mai multe detalii etc ma suna tot cineva de la Porsche care nici macar nu era pe domeniu tehnic priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!