Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

OK Cine vrea cataloagele de prezentare & preturi pentru accesorii Ibiza 2006 sa-mi dea un PM cu e-mailul la care sa le trimit. Problem solved. :hainoroc:

Atentie: 7 MB in total...

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    50

  • Toma Aurelian

    49

  • o3_cep

    33

  • X-Ecutor

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

trebuie si niste manere de usi cromate,in rest nota 10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mirceagsm

Presupun ca esti sarcastic cand spui ca mai merg si manere cromate...

Mie unuia, nu prea-mi plac nici carcasele cromate ale oglinzilor si stiu ca nici pe tine nu te incantau la Leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D il cunosc pe Mircea si poti sa-ti spun ca in postul lui nu e nici urma de sacarsm. Daca nu-i placea ceva iti spunea verde in fata! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: my bad daca asa este. Oricum, nu ii voi pune si manere cromate pentru ca ar fi prea mult pentru gustul meu deosebit de fin :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pls merge with the above one ty

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari arata super :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

LiviuLoto ... din punctul meu de vedere ibiza arata excelent pe exterior ... la interior in schimb o modificare la consola centrala ar fi binevenita... personal m-am gandit la doua posibilitati... aluminiu(cum ai facut tu) ...sau negru lucios(exact cum este casetofonul).... consola cred ca este destul de usor de vopsit ... poti sa-mi spui daca tie-ti place consola (noua) in realitate?? din poze este destul de greu sa-ti faci o idee... aceasta consola originala cumparata de tine este de calitate??(stiu ca este origila dar ....)

cu schimbatorul sunt 100% de acord cu tine... arata excelent...

din poze...si din ce accesorii am mai vazut pe net... cred ca cromul de la aeratoare ar fi mai bine sa-i dai o nota de aluminiu...ar arata mult mai bine..si cred ca celel originale(venite din fabrica cu masina) sunt ok ... la fel si cu oglinzile... vezi http://media.seat.com/en/view_manager.html...=1236,1270,1275 masinile inchise au oglinzile deschise mate... cred ca ar fi mai de efect fara sa para exagerate... in cazul culorilor deschise ..oglinzile arata super negru lucios..

o alta schimbare este a ceasurilor de bord... acolo clar crom cu ceasuri albe... ar arata super bine.

este doar o imagine personala tot ce am spus eu aici... sa nu-mi dati in cap :D

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consola centrala noua (impropriu spus) este de calitate fiind accesoriu original dar nu arata excelent... Oricum, decat cularea pe care o are consola stock da mult mai bine asta.

In rest chiar nu stiu ce sa zic...

Mie nu prea imi plac oglinzile cromate si 1-2 elemente la interior, dar nu am gasit pana acum pe nimeni (cu exceptia ta :P ) care sa fie de acord cu mine (nici pe forum, nici "in live" :D ) asa ca nu stiu ce sa fac. Toata lumea care a vazut-o a zis ca arata excelent si imi place sa cred ca nu au spus-o din politete sau ca nu au bun gust :D

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as zice ca multe elemente ar da mai bine daca ar fi sau ar imita mai degraba aluminiul slefuit nu cromul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

eu mi-am vandut masina(renault megane 2 din 2005 full-din jdemii de motive) si o sa-mi cumpar ibiza ...saptamana asta ma duc sa o platesc ... o sa imi cumpar aer conditionat simplu fara jante..... pe mine ma roade rau interiorul ...consola centrala si ceasurile de bord + 1 cotiera sunt prioritare... pt mine ... i-as mai modifica si manerele intrioare de la usi ..mi-ar placea negre mate...dar este mai greu sa le fac asa.

la exterior tot pe jante de 15" o sa merg ...pe cauciucurile originale... pt strazile noastre sunt ideale ca sa nu ai probleme cu bucse si alte elemente de rulaj. si oglinzile negru lucios(pentru argintiul pe care o sa-l am pe masina :angry: )

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manerele cred ca sunt din plastic si au o foita destul de groasa care da aspectul metalic. Asa am vazut la Nubira de exemplu ca e realizat si la Hyunday. Sau iei manere care nu sunt cromate de la Fabia ca parca sunt acelasi model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

ma refeream la manerele din interiorul masinii...care sunt maronii.. si partea din fata se scoate super simplu ... pe ele se poate aplica o folie... in culoare dorita...mie mi-ar placea negru lucios... :angry:. ..sau ma duc la dezmembrari poate gasesc manerele de la ibiza fara facelift ..manerele erau negre inainte :)

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as zice ca multe elemente ar da mai bine daca ar fi sau ar imita mai degraba aluminiul slefuit nu cromul...

M-am gandit si eu la asta la inceput dar daca te utiti mai cu atentie o sa vezi ca: Sigla Seat din mijlocul volanului este inconjurata cu un cerc cromat, manarele de deschidere ale usilor din interior sunt cromate, butonul manetei franei de mana este de asemenea cromat. Prin urmare nu da bine nici daca restul elementelr sunt de aluminiu slefuit... parerea mea :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu prea imi plac oglinzile cromate

Nici mie.. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai in momentul de fatza dacia deci parerea ta nu conteaza :angry: :) (glumesc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mai astept atunci... nu mai dureaza asa mult.. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

versus :D

Liviu lasa oglinzile asa se vad super pe culoarea neagra.

PS. Orice accesoriu pui nu o sa arate niciodata ca leonul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu urmaresc asa ceva - doar m-am inspirat.

Acum, sincer - am deja 4500 km cu Ibiza mea si am condus cateva sute de km Leonul de la "versus :D " 2,0 TDI 140 CP care m-a impresionat, ii dau nota 10 DAR: La anul o sa am un buget de 20 k E sau mai mult pentru masina si nu o sa cumpar Leon :P ci o Ibiza FR sau CUPRA pentru ca I'm lovin' it :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

liviu ..ce mai vrei sa-i faci ibizei? ...

stie cineva de unde se pot cumpara cercurile cromate pt ceasurile din bord? in accesorii am vazut numai folia alba pt toate tipurile de masina...folie care costa 4 milioane(acceptabil spun eu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Alte poze..

Modificat de PanzerProblem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte frumoase ibizele voastre. vreau si eeeeeeu!!!. ideea e ca tata vrea o masina sh din germany... :unsure: ... si eu nu vreau. vreau ibizaaaaa :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai trebuie sa-l iei usurel :) cu discursuri apologetice la adresa Ibizei si deopotriva defaimatoare pentru cele din DE. Cum ar fi: daca sa ia masina din DE este foarte posibil (am citit pe internet...) sa fie cu probleme ascunse masina si sa coste intr-un final cat nu merita... Seat face parte din grupul VW si este o masina excelenta... & co. Succese nebanuite :beerchug:

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca e sectiune Ibiza / cordoba:

Deja are parul carunt fata de ale voastre...

img5632wk6.th.jpg

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!