Jump to content

Tuning Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Sper sa nu am vreo surpriza de la hoti, pt ca boxele sunt chiar discrete.

Ce mi-a placut mult este stickerul Hertz pe care l-am lipit pe parbriz.

Adica iti este teama de hoti, iti camuflezi boxele dar totodata pui sticker pe parbriz: "baieti, am super muzica in masina!"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    143

  • saboteur

    47

  • Andrey_sxg

    44

  • b77eru

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

hahaha. criminal.

felicitari pentru muzica, cand ai timp sa faci o poza sa vedem si noi boxele de pe fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica iti este teama de hoti, iti camuflezi boxele dar totodata pui sticker pe parbriz: "baieti, am super muzica in masina!"?

Stickerul este mic, cam de-o palma si l-am lipit pe interiorul parbrizului, exact desupra oglinzii, pe zona unde parbrizul este fumuriu. Deci de afara se observa foarte greu. Nu sunt genul care sa-si lipeasca pe masina tot felul de stikere, nu prea suport sorcovele.

Apoi, boxele pe fata nu sunt camuflate, sunt exact la locul lor, si dupa cum stii, sunt in spatele fetei interioare a usii.....

Boxele cu montaj cu tot m-au ajuns undeva pe 190 euro. Desi se putea si mai ieftin daca stiam la cine sa merg din prima.

Boxele de pe fata au fost montate chiar in locul celor vechi. Chiar a trebuit sa stric boxele vechi pentru a lua tuburile lor in care erau prinse.

Pretul playerului este irelevant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am inteles de ce a trebuit sa strici boxele vechi. Daca montajul l-ai facut asa cum ai spus la firmele cele mai bune de tuning audio, aceia trebuiau sa stie pana acum ca o boxa ca sa sune bine are nevoie de un suport mai dens decat acel plastic, cum ar fi niste inele de MDF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta a fost si prima lor varianta. Insa la momentul respectiv nu aveau cum sa-mi faca asa ceva. Mie mi-a trebuit sa fie instalate in ziua aia. Decizia sa mearga pe suportul vechilor boxe a fost a mea.

Din lipsa de rabdare as putea spune.

Oricum boxele vechi sunau foarte prost. Eu am crezut ca sunt duse, insa dupa ce le-am stricat am observat ca de fapt era un scurt pe circuit de la bozele din spate. De aia sunau asa de rau.....

Prea tarziu insa sa mai pot face ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

heiii de cand caut asa ceva. vreau sa stiu ce model de fabia ai si daca e luat din romania ca vreau si eu s aimi pun computer de bord in mijloc (maxidot). poti sa imi spui ce model de bord e (asta daca il mai desfaci) ca sa stiu sa comand si eu un bord ca al tau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci pot sa spun ca nu imi plac acele :banghead:. pacat tare pacat ca vroiam si eu maxidot. dar tot imi pun eu pana la urma nu ma las.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

hai sa mai inviem topicul asta. revin cu poze in curand cu cotiera, folie si plafoniera de passat w12. parca mai era ceva si imi scapa...ne auzim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tot cautat dar nu gasesc pe nicaieri. Stie cineva unde pot gasi pleoape pentru scoda fabia? am vazut in mai multe locuri dintr-alea care se pun pe capota..eu vreau din acelea pe far. Ma poate ajuta cineva?>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[Am vazut topicul dar nu zice acolo inde as putea gasi..ci doar ce a gasit...si cam atat. ma intelreseaza unde exact pot gasi

post-7148-1169056900_thumb.jpg

post-7148-1169056909_thumb.jpg

Modificat de Jacku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Primele sunt de la Milotec si le gasesti pe www.skodatuning.ro. Al doilea model l-am gasit dupa multe cautari pe internet , la o firma din Constanta ( daca chiar esti interesat de ele am sa ma straduiesc sa mai caut adresa acelei firme ).

Vezi putin si aici : http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...=pleoape+faruri

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut si topicul ala. O sa incerc sa fac comanda la skodatuning

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

+ la masina mea toba de inox Bosal Bospeed. O sa incerc sa postez si niste poze. Pret cu tot cu montaj 500 ron, garantie 1,5 ani (teoretic pe viata). Suna foarte gros, si doar la turatie, cand motorul e in sarcina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tot cautat dar nu gasesc pe nicaieri. Stie cineva unde pot gasi pleoape pentru scoda fabia? am vazut in mai multe locuri dintr-alea care se pun pe capota..eu vreau din acelea pe far. Ma poate ajuta cineva?>

salut Jacku!

Gasesti pleoape aici:

Dxx Blue Line

str. Barlea Nr. 4

052073 Bucuresti, Romania

(in spatele MC-Donalds-ului de la

intersectia Rahova cu trafic greu)

tel / fax: +4 021 4230090

mobil: +4 0744 783547

Eu am cumparat pleoape By Milotec si lea-am montat singur.Pret:180 ron

am postat si ceva poze ,dar vad ca nu mai sunt....

daca ai o adresa de mail personala pot sa-ti trimit poze sa vezi cum a iesit lucrarea.

Sa nu-te " zgarcesti" sa cumperi pleoape by"autostyl",pentru ca nu sunt nici calitative si nu vin nici bine.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Are cineva montat pe Fabia ornament pentru esapament ( tips ) ? Am vazut ca au si cei de Skoda , ca si accesoriu original, dar eram curios cum arata in realitate , nu doar in poze. M-ar interesa ceva care se aplica pe toba si se prinde cu un colier de ea ( deci ar trebui sa fie putin curbat ca sa incapa sub bara spate ), nu ceva care ar trebui sudat.

Cam asa arata cel de la Fabia - cod FDC 410 010.

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea are rost ornament de tzava la fabie, pt ca tzeava e destul de mascata de spoiler, si nu se vede . Ornamentul in general se pune la masinile la care iasa tzeava in afara si se vede urat. Dar cred ca pt a incape trebuie decupat din spoiler.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saboteur , de ce nu te uiti mai atent la a doua poza - se poate pune acel ornament fara a decupa din bara. Ornamentul care se adaseaza la teava de esapament , are o anume curba astfel ca ea se poate adasa doar strict ca si design, deoarece gazele nu vor trece prin ea , ci ies tot pe vechiul traiect.

Ceva in genul asta se face montajul ( ex. este de la O1 ) : http://www.milotec.de/pdf/octavia/405_01.pdf

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a arata corespunzator ideii, trebuie decupata bara, altfel va arata ca si cand nu-si gaseste locul pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hahahaha, foarte tare poza de la milotec. De ce nu l'au prins de spoiler daca tot e de sanchi, puteai pune doua, stg/dr? Io ma gandeam ca e un "muffler tip" adevarat, nu fake-uri. Nu stiu ce sa zic, mi se pare aiurea, chiar nu sunt inestetice tzevile originale (cum vezi la altele ca iasa doua tzevi ruginite 10 cm in afara), la fabia nici macar nu se vad, io nu vad nevoia de a prinde tinichele in plus pe masina. Dar daca pui totusi muffler tip, da si o poza, cine stie...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai asta ma si incanta , adica faptul ca nu trebuie sa mai fac nici o modificare la bara spate. Dar ... nu prea imi dau seama cum va arata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai simplu. Ia una bucata poza cu Fabia vazuta din spate, si deseneaza-i in Paint un cerc/oval undeva sub bara in stanga jos :)

Asa va arata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!