Jump to content

Tuning Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Am poza , e la postul 219, dar vreau sa spun ca nu stiu cum va arata " live " .

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    143

  • saboteur

    47

  • Andrey_sxg

    44

  • b77eru

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic ca o sa arate rau. Doar daca tai un oval in bara si o ridici putin, sa nu se vada ca "atarna" sub bara. Atunci va arata mai frumos, cred eu. Akebono are un decupaj finut si o toba cu tip misto. Arata foarte bine, pentru ca nu e complet sub bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie asta imi place. stiu e un pic scumpa, dar se schimba si sunetul..

post-5617-1171296729_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezlipesti si tu abtibildu cu hajtepe, stii cum e , multi vad, putini pricep

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce conteaza daca e rs sau nu...sa te simti bine in ea. si eu as vrea un motor mai mare dar si asta e bun ca ma tine in frau. pana una alta vreau sa ii schimb tamburii si sa trec pe discuri pe spate si apoi o suspensie mai joasa caci vine vara si am de gand sa imi plimb masina pe drumuri europene si nu putem sa iesim asa "ca pe ghimpi" :offtopic:. si apoi nu o sa mai stie nimeni ce motor am pe ea si de ce e capabila. o sa refuz oricum orice tentativa de *** din motive "personale" ... de subnutritie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Ba o sa stie, ca ai "numai" 200 pe ceas :)

Stii tu... se uita pe geam inauntru si exclama "uii, asta baga numa 200" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place!

Dar "cere" roti mai mari si masina mai jos :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezlipesti si tu abtibildu cu hajtepe, stii cum e , multi vad, putini pricep

HTP demult nu mai scrie pe masina.De fapt nu a scris niciodata pt ca am luat masina " fara inscriptionare motor pe masina ". Macar atat ... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place!

Dar "cere" roti mai mari si masina mai jos :angry:

Rotile mai mari sunt in plan. Masina mai jos pentru Romania ...nu prea cred.

Si tot la planuri de viitor m-am jucat putin cu o poza.....ce ziceti? ma cam bate gandul :scratch:

post-7439-1171378238_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar fi facuta profi, ar fi ceva, numai ca si costurile vor fi pe masura. Iar ca putere nu va fi o crestere evidenta, ca aspect insa da.

Daca o vei realiza doar pt design (separare din finala sau chiar sa pui un "fake") mai bine lipsa si incerci altceva.

Edit: pt Combi diesel aveau ceva de genul asta ?

Modificat de Aer Curat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu imi place cu 2 iesiri (daca nu le are din fabrica, vezi Noul Civic) :scratch:

Mai fain cum ai acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca vei putea pune usor 2 iesiri fara modificari serioase din motive de spatiu. Rezervorul te limiteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Agata un tip fals de bara din spate ;) si a rezolvat problema cu rezervorul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rotile mai mari sunt in plan. Masina mai jos pentru Romania ...nu prea cred.

Si tot la planuri de viitor m-am jucat putin cu o poza.....ce ziceti? ma cam bate gandul :D

E foarte practic cand ramai in pana, o iei ca pe roaba si o duci acas ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edit: pt Combi diesel aveau ceva de genul asta ?

Multe tobe sunt universale. Daca optezi exact pt un model de toba pt masina ta, din principiu va fi mai scump.

De exemplu a mea este universala, deci s-ar putea monta si la tine. Dar sunetul nu va fi acelasi. Pe motorul meu 16 valve suna chiar bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ar merge si la mine modelul tau, datorita faptului ca distanta dintre finala si bara spate este mai mare la Combi decat la Hatch. De asta intrebam daca au si pt Combi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toba se adapteaza si se monteaza mai in spate sau in fata prin sudura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toba se adapteaza si se monteaza mai in spate sau in fata prin sudura.

2 evacuari pe o masina atat de mica si rotunda ca fabia nu cred ca vor arata bine. Eventual una dubla centrala, insa aia necesita un aspect agresiv global si cu spoilere stock si suspensi OE ... nu prea vine bine, ca sa nu mai zic de bandouri negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa clarific.

Raspunsul meu era pentru Aer Curat, care ma intreba daca toba mea ar merge montata si la el. Nu o sa mi pun o toba (tip) falsa. Mi se pare de-a dreptul taranesc.

In schimb ideea cu toba pe mijloc este chiar faina. Din pacate m-am trezit cam tarziu. Acum am deja bara decupata.

O intrebare de baraj. Am vazut la anumite masini tunate pe afara, montat pe portiunea unde este decupata bara, un fel de guler din metal sau inox. Arata foarte bine. Aveti idee unde as putea gasi.

Am gasit la Milotec dar vine la pachet cu capul de toba, care din pacate costa prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" O intrebare de baraj. Am vazut la anumite masini tunate pe afara, montat pe portiunea unde este decupata bara, un fel de guler din metal sau inox. Arata foarte bine. Aveti idee unde as putea gasi.

Am gasit la Milotec dar vine la pachet cu capul de toba, care din pacate costa prea mult "

Vezi ca gasesti si un abtibild care imita acel inox :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!