Jump to content

Bulgaria


GicuP
 Share

Postare recomandată

Pentru o familie cu copil mic cred ca ce se vede in poze e super.....Deci dupa varsta/gusturi/nevoi......

Cine vrea distractie poate sa mearga si-n boschetii din Costinesti.....ca e gratis........cand eram student aveam alte preferinte .......dar iata ca nu mai sunt......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deh, acuma nu punem astfel problema pentru ca si noi suntem in aceeasi situatie, dar dupa cata reclama s-a facut imaginatia mea bogata s-a dezvoltat exponential.

oricum de apreciat efortul lui @godoroja de a ne introduce direct in cadrul bulgaresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MERSI DOGAREL PT SPRIJIN. Chiar ca efort, atatea nopti nedormite....oboseala , ambreiaj.......Este tot ce-ti trebuie pentru tine si pt copil mic. La anu` ma duc la Hotel clar. Am vazut cateva misto rau de tot. OASIS, FLAMINGO etc...( all inclusive)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marfa!!!! Din relatarea ta am vazut ca nu ai avut probleme cu Politia,misto!! Eu unu plec vineri dimineata si am de gand sa merg prin Calarasi!!! Albena here I come!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-am avut pb cu ei dar am avut cu masina. Per total a fost ok. Se putea gasi si mai bine dar oboseala si-a spus cuvantul. Altceva era daca incepeam de sambata cautarile aveam 2 zile si alta a fost cautarea de 5-6 ore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sall all ..pleaca cineva spre albena in perioada 7-8 august?? eu am bilet de luni 07.08.06 la Hotel ALBENA BEACH CLUB 4 **** poate are cineva drum spre albena si mergem 2 masini thxx reply plzz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

initial noi cu 4 masini mergeam pe 7 dar a cazut si mergem pe 26 :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trei familii cu patru masini? :D Ca eu vin pe Vama Veche... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[...] EXTRAORDINAR CE AU FACUT BULGARII ACOLO !!!! Noi suntem vai de noi fata de litoralul lor...

Din capul locului vreau sa spun ca pentru mine, de cativa ani incoace, Marea Neagra incepe la sud de Vama Veche. Asta dupa ce, intamplator, acum vreo 3 ani, m-am "aventurat" 60-70 km mai jos de Mangalia. De atunci am terminat definitiv cu cloaca care a ajuns sa fie litoralul mioritic - servicii execrabile, amatorism, mitocanie, plaje mizere, boxe date la maximum la tot pasul, manele, fite, becalizare, jmecherie rromaneasca, etc etc.

Chiar ma minunez cum inca multi romani care vor la mare dar nu mai suporta litoralul nostru "minunat" continua sa faca mii de km cu masina (din snobism?) cautand refugiu prin Turcia, Grecia, Croatia, Muntenegru s.a.m.d. in diverse statiuni exotice - dintre care unele absolut mediocre, din pacate. Nu pot sa afirm ca vecinii nostri bulgari fac turism de calitate mai buna decat confratii lor balcanici mentionati mai sus, dar fata de noi (deveniti intre timp fruntasi la "balcanism") sunt cu 30 de ani inainte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva vreodata la hotel Altea/Albena?

V-as fi recunoscator daca postati ceva impresii pro/contra......va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul trecut am stat cateva zile la Althea, hotelul este okay pentru 3* (singura chestie ar fi lipsa minifrigiderului din camera, dar se poate asigura la cerere contra ceva leva in plus), are o piscina draguta si destul de mare cu bar s.a.m.d. Micul dejun inclus se serveste in regim bufet suedez intr-un restaurant separat imens, dar care nu este departe de hotel - 50 metri sa zic. Althea nu este foarte aproape de plaja, 7-800 metri distanta pe scurtatura, ce se urca si se coboara zilnic (da, sunt trepte!) - ceea ce, la urma urmei, face bine in vacanta (si la silueta ;))

Albena ca statiune are un website bine pus la punct - inclusiv versiune in lb. romana!

Daca intri AICI te poti informa bine (inclusiv poze) despre Althea - si nu numai, daca explorezi cu rabdare tot site-ul.

Mai gasesti info utile (in lb. engleza) si AICI.

Modificat de ardland
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ardland hai sa n-o dam in magarii dar Turcii sunt un nivel peste Bulgari. Am fost in Turcia si nu ai sa-i poti compara pe turci cu nimeni. Turcii cred ca sunt no.1 la Turism. Am fost la All Inclusive.... Iar cuvintele grele gen snobism.....Inseamna ca-s snob daca ma duc in Turcia? Get a life.... Ma duc unde vreau, si vreau sa ma duc in fiecare an in alta parte. Vreau sa vad mai multe locuri. Si cred ca toti vor asta, de asta fac 1000 km. In 2007 as vrea sa ma duc in Croatia. Iar sunt snob ?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ardland - multumesc de informatii.......tocmai prin www.albena.bg mi-am facut rezervarea acolo deci cunosc site-ul si informatiile de acolo. Vroiam sa gasesc surse alternative.....si le-am gasit iata prin ce imi spui tu.

Ce parere ai de camere dpdv al sigurantei.... sa ma risc sa imi iau camera video si alte electronice cu mine? Citisem undeva o recomandare ca e bine sa lasi la receptie obiecte de genul asta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asii hotilor i-au furat masina lui Segarceanu in Bulgaria. Hotii bulgari au predilectie pt. PASSAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Articol aiurea :

Pentru a nu avea si alte neplaceri, romanii trebuie sa aiba pregatite la intrarea in Bulgaria asigurarile medicale; in caz contrar vamesii te taxeaza cu 1,5 euro de persoana si iti fac ei asigurare.

Nu zau? Adica FreeMPI a intrat fara medicala in Bulgaria ( pt tarile limitrofe nu trebuie asigurare medicala- sunt legi care spun asta si tratate de asistenta medicala reciproca )............. Toti ne-au spus ca nu ne trebuie medicala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost controlat la vama la Kulata cand intram in Bulgaria de asigurare medicala.. era prin bagaje pe undeva si tragea de mine sa ii platesc alta!!... si m-am enervat si i-am spus ca dau jos tot portbagajul si le scot si era coada prea mare si pana la urma m-a lasat. Dar erau din vama bulgareasca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asii hotilor i-au furat masina lui Segarceanu in Bulgaria. Hotii bulgari au predilectie pt. PASSAT

nu inteleg de ce romanii se duc cu mic cu mare in ideea ca este mai ieftin :Driver: ?!

dai la spagi de-ti sar capacele si mai ramai si pe jos, Doamne fereste...

alo, Comunitatea Europeana! dormi? daca era romania in situatia asta cu sigurantza ne-atzi fi trantit usa in nas inca un an, fara drept de replica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg de ce romanii se duc cu mic cu mare in ideea ca este mai ieftin :251: ?!

pt ca per total este MAI IEFTIN si calitatea este mai buna. lasand spagile la o parte, ca alea le dai si la noi, unele, de ce sa dau 200 RON pe o camera pe noapte, cand cu 200 E stau 10 zile la bulgari cu mic dejun si cina? hotal de 3-4*? asa ca exemplu scurt..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

200E 10 zile, mic dejun si cina, 3-4*?? Vreau si eu oferta asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt ca per total este MAI IEFTIN si calitatea este mai buna. lasand spagile la o parte, ca alea le dai si la noi, unele, de ce sa dau 200 RON pe o camera pe noapte, cand cu 200 E stau 10 zile la bulgari cu mic dejun si cina? hotal de 3-4*? asa ca exemplu scurt..

si riscul care ti-l asumi, la ce costuri este inclus?

vorbim totusi de un risc mult mai ridicat decat la noi, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam nasoala situatia... Stie cineva cum pot face sa-mi iau arma de vanatoare cu mine in Bulgaria? Macar un pistol cu alice... Nu e gluma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca nu e chiar asa dramatic. am fost, am traversat Bulgaria anul trecut, pana in Grecia. am mers chiar si noaptea. cu un 407 nou nout. in afara de 2 radare nici un incident. plus ca am mers muult mai repde si pe drumuri mai bune decat la noi! nu e nici la ei Raiul..dar nici Iadul. cu putina atentie...

blueeyed: oferta o poti gasi, poate mai greu...da este valabila. oricum, cauta oferta la ei sa vezi si sa compari cu noi. compara si perioada si conditiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!