Jump to content

BENTLEY "de saraki"


corad0

Postare recomandată

Publicat (modificat)
1 hour ago, acidone77 said:

Cum sa nu faci nicio revizie in 60k km? Si sa vrei sa mai tii masina 3 4 ani... wtf???

Simplu, la 3-4 ani se inlocuieste cu alta noua! Masina aia isi scoate banii intr-o luna, cal de bataie! Probabil se va face revizia intr-un tarziu, momentan primeste doar motorina si talpa. 🙂 

Modificat de corad0
Link către comentariu
Publicat (modificat)
2 hours ago, Kalikantaros said:

Scuza-ma dar limba romana e paralela cu tine....

 

Kakantaros, eu te scuz, dar limba romana nu poate sa fie paralela cu cineva, totusi, tu cu cine te certi? 😄

Modificat de corad0
Link către comentariu
acidone77
9 hours ago, corad0 said:

Simplu, la 3-4 ani se inlocuieste cu alta noua! Masina aia isi scoate banii intr-o luna, cal de bataie! Probabil se va face revizia intr-un tarziu, momentan primeste doar motorina si talpa. 🙂 

3 x 60k = 180k km

4 x 60k = 240k km

Cat dracu saraceste firma cu 2 revizii pe an???

Ce garantie mai are masina aia fara nicio revizie? Sau e irelevant aspectul asta...

Nu faci reviziile la 10 15k, da macar la 25 30k cand iti cere masina...

Link către comentariu

E irelevant , nu le pasa

Link către comentariu
1 hour ago, tavitara said:

E irelevant , nu le pasa

Ai raspuns tu pentru mine! 🙂 Asa e! Roata sa se invarta! Cum ziceam, la 3 ani, alta! 🫠

Link către comentariu

Am vazut Porsche Cayenne fara revizii facute ani la rand, luata de noua. Banii nu erau o problema, pentru ca avea sampanie cu o valoare mai mare in casa. Partea buna e ca masinile, motoarele, uleiurile, bujiile rezista mult mai mult decat s-ar crede.

Link către comentariu
5 hours ago, corad0 said:

Ai raspuns tu pentru mine! 🙂 Asa e! Roata sa se invarta! Cum ziceam, la 3 ani, alta! 🫠

Daca flota respectiva de automobile va fi scoasa la vanzare pentru prostime , probabil nu conteaza , nu !? 

Link către comentariu

Prost e ala care da, nu ala care cere...

Link către comentariu
acidone77

Probabil le.vor vinde la licitatii unde nu conteaza prea mult istoricul, altfel nu vad cum ai vine o masina de 200k km.fara.revizii si istoric...

Link către comentariu
Publicat (modificat)

In alta ordine de idei, felicitari pt masina, place. Si eu acum cateva luni am renuntat la jante mai mari pt a ramane la 17 si pt iarna si pt vara. Eu unul vad numai avantaje.

 

Ziceam ca ma abtin insa nu pot.. :D  Am "explorat" putin mai mult si am ales si niste anvelope cu anumiti indici despre care unii spun ca ofera mai mult confort. Indice de viteza putin mai mic, etc. Dar ma opresc ca sa nu sabotez topicul.

Modificat de haro
Link către comentariu
Publicat (modificat)
1 hour ago, haro said:

In alta ordine de idei, felicitari pt masina, place. Si eu acum cateva luni am renuntat la jante mai mari pt a ramane la 17 si pt iarna si pt vara. Eu unul vad numai avantaje.

 

 

Multumesc! Intradevar jantele mai mici ofera confort mult mai mare+alte avantaje! :)

 

@acidone77@vwblablaAu contract cu o companie mare de dezmembrari care cumpara toata flota in momentul in care masinile de firma sunt scoase din uz, probabil se vand pe 3 lei, nu isi bat capu' sa vanda la licitatie sau la bucata etc..

 

Un coleg de al meu are 90 000 km rulati in prezent si mi-a spus ca nici masina lui nu a fost servisata, cum spuneam, "cai de bataie"! 🐴 Verifici uleiu' si lichidul de racire o data pe luna, sa fie la nivel, bagi motorina si TALPA! :Driver:

Modificat de corad0
Link către comentariu

Imediat o vinde

Va crapa la cel care o cumpara

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pai poate in 90000 a completat ceva litri de ulei

 

Modificat de skodamen
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Baloo 🐻 a ajuns la o cifra rotunda: 100 000 KM! Tot il "amenint" ca ii fac o revizie, insa mi-am ocupat timpul liber doar cu plimbari. :beer:

 

Weekendul asta am facut un trip de 500 km, 90% autostrada, nu puteam sa ratez SUPERCAR FEST editia a 2-a! Am atasat cateva poze cu niste masini din gama VAG de la prima editie pe prima pagina a topicului.

 

Evenimentul este SUPER TARE, sute de supercaruri, hypercaruri, masini de epoca, curse de drag, drift, TOP SPEED-uri atinse pe pista de avioane (evenimentul are loc pe un aerodrom), street food, DJ, lictatii de masini, producatori consacrati de masini cu stand deschis publicului, targuri, masini high-end expuse, oameni pasionati, grupuri online prezente etc.

 

Vreau sa va arat o mica mica parte din miile de masini ale vizitatorilor, am fotografiat cateva in decurs de 10 minute, in drum spre intrarea la eveniment, dupa ce am parcat si cateva la intoarcere, cand am plecat.

 

Cred ca puteai sa te plimbi linistit pe campul ala si sa vezi supercaruri si masini rare, fara sa fii dezamagit, fara sa fie nevoie sa mai intri la eveniment! 😄

 

Promit sa pun si cateva poze cu masinile participante, (in jur de 2000) dar am zis sa o iau usor, in ordine! 😄

 

 

AP1GczNJYHppHav1NPciV-WdjncecArFQJ4Q19dh

AP1GczOykrvEgZ83nH2TbQ6BFk-UVAhv0a5KKgCj

AP1GczNNZ9NymoPRv1lQBDLJaXCbsagA6PFGhQB3

AP1GczOmTwYX_FooRSGcnGe7_jdz52E5_k1UeyjZ

AP1GczOStGJznKMKC4ka0aAeKPiDGDpl7RmR6Zw_

AP1GczPmwEmTgk-hI1hRo8MHy_Ue0UJJhpVvj1Pl

AP1GczOFZxoch7pvDMNTzxlf2cbSJCuRdUNP7ZoC

AP1GczN35pnafAqPPYGAEj9-GyIHWVFkR5q614P3

AP1GczOInIucbZm4HBz1ONOf1YelfrEcWM84D9U1

AP1GczOIIaW_L2xLCLo2CyOsZE88ZTU9qL6_1CHO

AP1GczP54a0EbjSlL2HzF1Xh4Jj0_kCrcM0Xue-4

AP1GczMKIZVZbaNDatqrjdEdS209RJi-g-U6qlx-

AP1GczMi4ndY8mEmLnLpIMPRAuoBsTuFpvuZoiS9

AP1GczO2gSarhEcBrvLWUFRtvE3fTF-2l-g3sv3f

AP1GczMciGECyV14L4J29H_T4tfQzrnuKlQHibgk

AP1GczPC3IANL3UQzi1nXSBfOZln8HMTE_ogvcZg

AP1GczMjPBq4yFBT1Hqtr-aD-FKA3mzVSDgRDqGH

AP1GczOwygH7Tw9cO-QG732uz6yhdezQ83KUdYCq

AP1GczMGOm35Mdt1QwNAvpeDy36_xT1hC0DIfJwp

AP1GczOM-CYlNWLlxKBpIuObjr2mbykPLDKeDDtz

AP1GczMNRD9hk_uiBML17XUtfSNG0Y0Ad2OJIPS0

AP1GczPO7Az2LflMlN5LVWygnuNZj_i5lHX4Ou8_

AP1GczOSQJpIvK8XQWX8ib_HkKxl45CPqPEei5gg

AP1GczNRAf3LqSzQz3ufNzz4EU0n4Qfq2BH1u6VL

AP1GczPastIL1CoriELqxAltsyykkficdnkpENtY

AP1GczMN0QfplpmOD6N5HfAxTbqYn40sS0m7PS73

AP1GczP0i1qxvSUijKqUeHZHD3p-YTCfGFhZZYo7

AP1GczM0SCPkIZ8RwkcJLJKBO9GwFP0ikIjRRrCQ

AP1GczMHHeUxvovQOsRLZAUSC4Y6JGqC2kv7g6l4

AP1GczNy5VFj5pQPKUNzSnCjPp59XwVT6aLykV_Y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modificat de corad0
Link către comentariu
Kalikantaros

Astea or avea uleiul schimbat?Sau tot asa....la 100k se intreaba proprietarul daca sa-i faca revizia?

Link către comentariu
halamadrid
Publicat (modificat)

Numai pe la cursele de F1 mai vezi parcate supercaruri pe iarba, chiar prin noroaie,  efectiv oriunde s-a gasit loc. Sa vezi daca da o ploaie scurta, cum se chinuie sa plece la final, dupa ce se face noroi pe aleea dintre randurile de masini.😀

 

 

Daca ar fi sa aleg o singura masina de acolo,  dintre cele vechi  cred ca m-as opri la Lancia Delta, dar din cele noi e greu sa alegi, poate Aston-ul ala, ca e mai rar.

 

Vad ca nici tu nu esti cu fish & chips, ai preferat ceva mai gustos decat codul.😀

Modificat de halamadrid
Link către comentariu

Faine pozele

Asa arata si la noi parcarea de langa bloc

Ma refer la aglomeratie , in rest compelt diferit , masinile au volan pe stanga

 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@halamadridAveau vreo 20 de baieti doar in stafful care se ocupa cu organizarea parcarii, un sens unic coordonat astfel incat sa intri si sa iesi rapid, in momentul in care iesea cineva, locul ala se ocupa imediat, te pozitionau repede intr-un loc liber, asta ca sa nu trebuiasca sa cauti tu de nebun un loc, fara coada, fara nervi, fara stres, toti comunicau de la distanta prin statii de radio/receptie, mai aveau niste "pickup-uri" inaltate, VW Amarok, Dodge Ram si Ford Ranger dotate cu troliu, cateva tractoare, platforme, in caz ca vreo masina avea nevoie de ajutor (asta legat de ploaie/noroi).

 

Mai era o parcare separata cu ambulante, masini de pompieri, 2 elicoptere, chiar sunt organizati si pregatiti baietii pentru orice+parcarea organizatorilor+parcarea participantilor (multe tiruri de carat masini, platforme auto inchise, etc etc)

 

Pe pista de avion aveau loc curse de drag toata ziua, (nonstop) un alt staff se ocupa atat de coordonarea masinilor cat si de siguranta publicului/pilotilor.

 

Da, ai dreptate, turcu' gateste mai bine decat englezu'!  😄 Erau vreo 15 caravane cu streetfood, de pe toate meleagurile, de la chinezesc, japonez, mexican, italian la fish and chips englezesc. Nu, mici cu mustar n-aveau din pacate, dar mi-am luat "doza" cand am fost de Paste in Ro! 😄 

Mai erau tot felul de van-uri de inghetata, clatite, gogosi, tot felul de targuri cu toate prostiile pe care ti le poti imagina, standuri cu piese auto/jante/tuning/anvelope, haine, tablouri, postere, machete, jocuri, toate cu tematica auto, simulatoare de F1 etc.

 

Chiar au reusit sa creeze o atmosfera de "weekend" si de "prietenie" ca sa zic asa, foarte multi pasionati, familii cu copii, sunet de evacuari de curse, miros de benzina si de cauciucuri incinse, muzica oferita de un DJ + band live, asemanator cu ce vedeam in seria Fast and Furious, doar ca masini mult mult mai tari! 😄

 

Si chiar nu fac misto, adica sa vezi (si sa auzi) la drag racing Jesko, Regera, Agera, CCR, Sesto Elemento, Countach, Diablo, 959, Chiron Pur Sport, Veyron Grand Vitesse, Divo, Daytona, LaFerrari, Enzo, F50, F40, P1 si F1, 918, Valkyrie, Huayra,  etc etc, fara cuvinte...❤️

 

@tavitaraMultumesc! 

Da, inteleg unde bati cu parcarea, ai nostri construiesc blocurile in camp, fiecare parcheaza unde stie. 🙄

 

Aruncati un ochi direct pe pagina oficiala a evenimentului sau pe pagina mea, postez si acolo, e imposibil sa uploadezi poze pe forum la rezolutia initiala, necesita hostuire/gazduire pe diverse site-uri si mananca foarte mult timp sa tot copiez linkuri si sa le las aici etc: 

https://www.facebook.com/corado.nfs/photos_by

https://www.facebook.com/supercarfest/photos_by

 

 

 

 

Modificat de corad0
Link către comentariu
Publicat (modificat)

@halamadridDaca tot esti fan Lancia, iti arat una galbena, in editie limitata, s-a vandut la licitatie cu putin peste 200 000 GBP, am ras ca Firicel din Las Fierbinti 😄 cand a dat "nenea" cu ciocanu ala in masa urland "SOLD" / "adjudecat", partea tare e ca cel care a cumparato nici n-a fost de fata, a licitat prin telefon! : 🤪

 

AP1GczOQ4CqRil2X3klX6nWxUXkKBUOcIex6orUB

AP1GczORC43LRvfAgjRPfSn7VR6tFFVUvlkv3PWq

Modificat de corad0
Link către comentariu
halamadrid
Publicat (modificat)

O bag la taxi, nu-mi plac masinile galbene, indiferent de marca.:)

Poate un Enzo galben (daca l-as primi cadou :)) ), dar cred ca i-as schimba culoarea.

Am vazut luna trecuta in Bucuresti, pe  Primaverii, 2 Purosangue galbene parcate unul langa altul.  Macar de erau una galbena si una rosie, dar cum sa faci un asemenea sacrilegiu si sa cumperi ambele supermasini galbene? Or fi fost ale  fratilor KID.

purosangue.jpeg

Modificat de halamadrid
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sa va bucur ochiu' zic! 😉 Daca va plac postarile, mai adaug poze din arhiva personala! :Driver:

 

O masina pe care nu o vezi toata ziua, Koenigsegg Agera RST, conversie (din baza RSN) 2 bucati in lume, (ambele in UK ) bineinteles, semnata de Christian Erland Harald von Koenigsegg, 1300 CP, TOP SPEED 454 KM/H.

 

Pret: putin peste 5 000 000 $

 

Mai multe detalii ne spune proprietarul invitat la CarWow: 

AP1GczPMZM97CtUVQneAx3NOBw_x-oYXusswoWHh

AP1GczPF3uiSEDH7eUPFqF7hoVamqfGOPv-mz9Oz

AP1GczPLtiUvtaxcCXhtBTRbIt5-xpeVXdICdZM0

 

 

 

 

Mai multe detalii ne spune proprietarul invitat la CarWow:

 

 

 

 

 

Modificat de corad0
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am intalnit si niste "VW" 😋 care au la baza semnatura lui Piech, "TATUTZUL" Phaetonului 😎:

 

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse (a fost cea mai rapida masina decapotabila din lume pana a fost detronata de Hennessey Venom GT Spyder, acum se afla pe locul 2) : 1200 HP  Top Speed: 409 km/h

Pret: 2 500 000 $ (am fotografiato si anul trecut, impreuna cu DIVO, gasiti poze pe prima pagina a topicului)

 

Bugatti Chiron: 1500 HP Top Speed 420 km/h, pret: 3 200 000 £. Am atasat si anuntul de vanzare, in cazul in care e cineva interesat, masina nu este noua, dar are km putini si vine echipata cu optionale in valoare de 260 000 euro:😄   

      

 https://www.premiergt.com/used/cars/bugatti/chiron/coupe-uk-car-bugatti-warranty-service-pack-until-july-2027-1-owner-1308

 

Bugatti Chiron Super Sport: 1577 HP Top Speed 440 km/h 1 din 80. Pret: 4 300 000 $

 

Bugatti Divo: 1500 HP Top Speed 380 km/h 1 din 40. Pret: S-a vandut la licitatie cu 10 700 000 £, din pacate nu mai este disponibila 😄

 

Enjoy :rolleyes:

 

 

AP1GczPQHSs88kEnraw8-AWd7YaeiLO6ozLJGj7S😄

AP1GczNn-_7thFJ1n4KPbXr2X4xmvnr0pgu2hpxP

AP1GczMyK8uwPTo0RSkQDET0fXUVpGAExgD4Z85u

AP1GczM2YFsypJPW3AvGRbQVMasNr3daTWyRCuK6

AP1GczO61LNkS-YxhNIs91wxwqTcEcqEwpHB5ujC

AP1GczNAtZ04ilpGclw-6hjPPdyDBT1ustDjaxdz

AP1GczOWZbr79hdchHGAXTnt6KZMz4_MvQWQvI5s

AP1GczNkqXM9eVMfD_3uIc1_8uAicnezHM4kAazP

AP1GczOBHN4nOq2eBTfWU95RceO6OpH8tl3RA07K

AP1GczNKBBDsSSR-r_MKeF81GySfT-ucB0c09rk1

 

 

 

Modificat de corad0
Link către comentariu

Multumim ptr pont , am luat legatura cu proprietarul la aia de 3.2 dar nu e cooperant , nu vrea sa lase nici 100 lire sa am bani de avion

Sa fie sanatos , de abia am platit intretinerea , nu am bani de aruncat pe bilete de avion ca ne creste salariul minim de la 1 iulie

Link către comentariu
Publicat (modificat)
33 minutes ago, tavitara said:

Multumim ptr pont , am luat legatura cu proprietarul la aia de 3.2 dar nu e cooperant , nu vrea sa lase nici 100 lire sa am bani de avion

Sa fie sanatos , de abia am platit intretinerea , nu am bani de aruncat pe bilete de avion ca ne creste salariul minim de la 1 iulie

Cica a sunat sa dea avansul un baiat care ne recomanda sa mergem cu masini electrice, ca sa nu poluam si sa avem grija la iarna, ca vine COVIDU' varianta noua si trebuie sa ne vaccinam cu niste boostere noi, recomandate tot de el, de data asta mult mai scumpe, cele care expira in depozite acum, platite din taxele contribuabililor, nu mai au efect. 

 

Tavi, am vazut la TV ca va creste salariul minim, cu ocazia asta putem lua un credit mai mare, ca sa urcam Chironu' pe yacht, macar sa poluam cu stil: 

 

 

Modificat de corad0
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!