Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Stiti cumva motorasul de stergator pt luneta de Golf 5 se potriveste si la un VW Touran din 2005? Sau puteti sa imi dati codul pt Touran ca sa compar cu cel de la G5? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ieri am avut neplacerea sa lovesc o aerisire de gaz iesita din pământ, daunele fiind destul de mari deși nu aveam mai mult de 5km/h

Ma puteți ajuta sa indentific codul pieselor afectate? (dreapta)

Menționez ca masina este VW Golf 5 de 1.6 an fabricație 2007

Off topic : Prin acel loc trece si furtunul de la bidonul de ștergătoare? deoarece dupa incident am vazut lichid sub mașină și dupa un timp am rămas fara apa...

Mulțumesc anticipat.

post-29344-0-13483700-1440570476_thumb.j

post-29344-0-21553800-1440570512_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

 

Tocmai ce un vopsitor/tinichigiu mi-a retusat cateva urme de pe aripile masinii mele si nu mi-a "nimerit" nuanta de la vopsea.

De aceea as avea si eu nevoie de putin ajutor.... care e codul de la vopsea? sau cum pot sa il aflu?

 

atasez o poza!

 

Multumesc anticipat!

 

2015_08_28_17_54_35.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LB5S silver blue.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc! 

 

si e posibil la introducerea codului in calculator sa dea 4 nuante la codul asta?

cei de fac vopseaua asa au zis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta doar cei care fac vopseaua stiu ce le da lor. LA VW acesta e un cod unic de vopsea, nu are mai multe nuante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

 

Am cumparat un G5 si am o problema la usa din spate dreapta nu se inchidea din telecomanda,am inteles  ca usa era din alt an si anume 2004.

Masina este fabricatie 2007 si are alta mufa de comunicare la modulul confort, am inlocuit toata partea electronica usa drepta si tot nu merge.

Din cat am inteles eu de la mecanic pe usa fata drepta are un modul de confort de usa stanga fata.

Vreau sa stiu si eu care este codul corect pentru modulul usa fata dreapta, ce am gasit in usa are codul :

 

1K0959792J

si vroiam sa stiu daca codul corect pentru usa fata drepta e asta :

1K0959793J

La cautare ambele coduri apar de stanga sau dreapta si vreau sa fiu sigur care cod este pentru usa dreapta fata.

 

 

Multumesc!!

Modificat de Silviu_G
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...... Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva coduri pentru VW Golf V an 2005 1.4 16v benzina BCA VIN WVWZZZ1KZ5P038148

 

 

discuri  fata 

            spate

placute  fata

             spate

si kit distributie cu tot cu pompa de apa  

 

 

 

Multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi poate spune cineva daca trenul fix de la cutia de viteza cod 02M 311 101af se potriveste pe o cutie 6+1cod grf

Imi poate spune cineva daca trenul fix de la cutia de viteza cod 02M 311 101af se potriveste pe o cutie 6+1cod grf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru cablajul usii soferului? VIN in PM. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! 

 

Imi poate spune cineva unde pot gasi un astfel de capacel? Am observat lipsa lui acum cateva zile.

Am atasat doua imagini pentru a fii mai explicit.

Multumesc!

post-156683-0-85830100-1443008997_thumb.

post-156683-0-50874100-1443008998_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, spuneti-mi va rog codurile pt pompa de apă, cele 3 role si cele 2 curele de accesorii.wvwzzz1kz7w058917. Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu un cod pentru pompa recirculare apa la webasto

jetta 2.0 bmm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

imi poate spune si mie va rog codul piesei  servomotoras  climatronic(V107 Defroster flap motor)

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzor presiune aer admisie pe furtun - pret: 291ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti ,am si eu eroare pe sonda b1s2 circuit de incalzire si am nevoie de un cod de original,baietii care au etka si ma pot ajuta le as ramane profund indatorat si mai bine ar avea una in plus si mai bine 

vin : WVWZZZ1KZ6P026588

golf 5 1.6 fsi an 2006 cod blf 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu un cod pentru pompa recirculare apa la webasto

jetta 2.0 bmm

Ma poate ajuta cineva cu un cod la aceasta pompa ? WVWZZZ1KZ6M844396

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Salutare baieti. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod de electromotor pt un golf 5,al meu l-am dat jos dar are un punct de rugina si nu pot citii codu exact.motor 1.9 tdi cod motor bkc WVWZZZ1KZ5W067216.va rog daca se poate mai urgent deoarece am masina pe rampa si la magazinele de piese nu am gasit nimic.salutare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Am gasit pana la urma si in caz de mai e cineva interesat cod electromotor 000 11 23 012 motor 1.9 tdi cod motor bkc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare se poate un cod pt capacelele de plastic de pe suruburile de la stergatoare?

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu un cod pentru telescoapele spate de la haion. Am un golf 5 an 2004. Daca se poate si dimensiunile telescopului. Vreau sa le schimb deoarece se aude o bataie cand trec cu masina peste denivelarii. Cu telescoapele demontate nu se mai aude nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
oliviu_cristian

Salut, am nevoie si eu de un cod pentru suportul accesorii/alternator compresor ,( daca este denumirea corecta)  pentru un Golf 5 1.4 16 valve 55kw  serie : WVWZZZ1KZ6B180027

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am si eu mare nevoie de codurile cutiei de viteza in 6 trepte pentru un golf 5 1.9 tdi 77kw multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!