Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

E2W5777BTA

Diametru exterior 70,Diametru interior 17,Latime 24,5.

E2W5790BTA

Diametru exterior 70,Latime 24,Diametru interior 17

In functie de modelul de intinzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am nevoie de codul bratului stergatorului de pe partea stanga pe un Polo, pentru un prieten. Din cate am inteles a cumparat de la piese unul, mai demult dar nu i s-a potrivit.

WVWZZZ9NZ8D012188

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q1955409D  si 6Q1955409C merg ambele coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1JZ2D340479

Va rog sa ma ajutati cu PN pentru ambele sonde lambda.  

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, se pare ca mi-a cedat clapeta de admisie aer (nu se mai inchide si scutura la oprirea motorului) ma puteti ajuta cu un cod? Scrie VDO pe ea dar vad ca sunt vreo 4 modele sugerate (Coduri OE VW: 03G128063A, 03G128063G, 03G128063M, 03G128063Q) si nu stiu exact care ar fi pentru motorul meu BLS cu dpf. Am gasit pe net ceva care se pare ca s-ar potrivi dar dupa codul de producator de la Siemens si anume: A2C59511699. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Chaingun9, 03G 128 063 A , 03G 128 063 G , 03G 128 063 M , 03G 128 063 Q = VDO A2C59511699

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi, revin cu un mic detaliu care ar putea sa salveze pe cineva de patania mea, se pare ca exista o diferenta intre clapetele astea de admisie (cei din service ii spuneau de aceleratie) si anume numarul de pini unde intra mufa v157. Am facut comanda de piesa de pe site-ul epiesa.ro,dupa care am fost sunat si cei de acolo mi-au confirmat ca piesa se potriveste cu VIN-ul masinii. Am primit-o prin curier apoi am fost cu ea la un service autorizat din Bucuresti. Au pus-o baietii dar cand sa ii puna mufa au descoperit ca numarul de pini difera, mufa mea era de 5 pini, iar cea de pe clapeta avea doar 4 pini. Bun , dau telefon la baietii astia de la "epiesa" le zic povestea, ei ma invita sa vin sa aduc clapeta si sa imi iau banii inapoi.Ma invoiesc de la serviciu si ma duc la ei , le dau clapeta, iar dupa o asa-zisa inspectie imi spun ca nu pot sa imi dea banii pe motiv ca a fost montata(are urma de surub - vezi poza). Incerc sa le explic ca nu e vina mea, nu sunt mecanic, ei mi-au confirmat ca piesa e ok pt masina mea etc, clapeta e impecabila etc.. nimic. Sunt convins ca daca le duceam piesa direct dupa ce o luam de la curier in cutie , invocau ei alt motiv pentru care nu pot sa faca retur. Pe scurt am ramas si cu banii luati, si cu o clapeta pe care nu o pot folosi, atentie mare la genul asta de "comercianti". Daca o sa mai fie colegi in cautarea codului clapetei, verificati si numarul de pini, la motorul meu BLS codul OEM de pe piesa(5 pini) e 03G128063A. Baietii de la service mi-au spus ca varianta cu "A" nu se mai fabrica si acum ar fi "G" la sfarsit(03G128063G).

20160908_183028.jpg

20160908_183036.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

03G 128 063 A

03G 128 063 G

03G 128 063 M

03G 128 063 Q

=A2C59511699  , are 5 pini.

Da-mi codul de pe clapeta cumparata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 minutes ago, GABIVVX said:

03G 128 063 A

03G 128 063 G

03G 128 063 M

03G 128 063 Q

=A2C59511699  , are 5 pini.

Da-mi codul de pe clapeta cumparata.

Acum am vazut ca difera ultima cifra(A2C59511698).. mi-au trimis altceva idiotii?

clapeta.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A2C59511698 =

03G 128 061 A

03G 128 063 C

03G 128 063 J

03G 128 063

Number of Poles: 4

Au gresit poponarii aia prosti,cu ocazia asta ti-au dat si putina ...pt ca ti-au trimis un produs care este gresit identificat si are si un pret mult mai mare decat produsul care iti trebuie tine.

Ia o foaie de smirghel de 400 si freaca putin locasul unde a venit surubul prins,nu o sa se mai cunoasca.

Du-te cu tupeu peste ei si spune sa iti schimbe piesa pt ca este greseala lor 90%.

Verifica pe factura sa fie identic codul cu cel de pe ambalajul piesei (e totusi posibil ca cineva cu ochii incrucisati sa greseasca cand a citit ultima initiala de pe cutia piesei si posibil a incurcat 8 cu 9).

 

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Gabi, pe factura si cutie era codul corect(A2C59511699), deci probabil a fost piesa resigilata altfel nu pot sa imi explic cum a ajuns o alta piesa in cutie. Am fost la ei si le-am zis ca e gresela lor, ca mi-au trimis altceva, cutia nu era sigilata etc. Cand au vazut ca nu prea au incotro mi-au dat banii dupa vreo juma de ora de stat pe acolo cat au facut ei "verificari". Banii i-au luat repede, de dat inapoi cu tot cu greseala lor, greu de tot. Pentru retururi/garantii as sfatui pe oricine sa ocoleasca magazinul asta. Multumesc inca o data, daca nu imi spuneai sa verific codul probabil nu observam diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex.norvegia2013

Salut baieti. Stie cineva de unde pot cumpara ventuzele alea de pe haion de care se agata polita? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Te rog frumos, daca mai ai posibilitatea sa imi spui si mie codurile pieselor pe original pentru 

kit distributie

pompa apa -hepu sau ce este bun

transmisie

pentru Seat Alhambra 2008, VSSZZZ7MZ9V504436, motor BVK 115 cp

Vreau sa le cumpar pe ebay.de si apar o multime de kituri pentru acest motor.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Va rog sa ma ajutati cu codul pentru piston motor la un Golf V (1k1), an 2005,  Benzina, 1390cmc, 55kw, 75 cp, Cod motor BCA.

Exista cumva un program care sa verifice daca un cod de piesa AM este compatibil cu masina? Mai exact , daca piesa cu codul 0308900 (codul producatorului Mahle Original) este compatibila cu golful meu.

Multumesc anticipat

Modificat de lexetordo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am rugamintea pt transmiterea codurilor originale pt arcurile elicoidale de pe fata - serie sasiu WVWZZZ1KZ5P093637 (golf 5 din 2005).

Eventual recomandarea pt un producator bun la ele si daca stiti si ce se mai schimba in afara de arcuri atunci cand se inlocuiesc (daca este recomandat ceva in sensul asta). Stiu ca trebuie mers la test/reglat directia dupa inlocuire.

Multumesc.

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am nevoie de ajutorul vostru, pentru a gasi un rezervor combustibil :1K0201060GL. 

Am avut un mic incident in trafic si s-a fisurat gura de umplere. Ghinionul este ca se aduc doar pe original si costa ~2300 RON.

Stie cineva de unde as putea lua alternativ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge si 1K0201060HD....doar din dezmembrari..nu exista varianta alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Fiind nou in grupul VAG, ma poate ajuta cineva cu acele "capse" in care clipseaza capacul(ele) de deasupra a motorului la un Golf 5, 1,9TDI din 2007, cod motor: BLS. Seria de sasiu: WVWZZZ1KZ7W044274. De asemenea si scutul de sub motor. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Obisnuiesc sa imi comand piese de pe siteul www.epiesa.ro. Incerc tot timpul sa verific si codul oe sa fiu sigur caci comand ce trebuie. Ma puteti ajuta cu un site cu catalog online ptr vw? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 minutes ago, loghy said:

www.etka.cc

 

M-am familiarizat cu acesta. Redirectioneaza pe http://www.oemepc.com/vw dar cred ca este vorba de acelasi site. Nu pot sa caut dupa VIN. Ati reusit? Sau este o problema de "free version"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa VIN nici eu nu am reusit sa caut, dar in functie de piesa cautata ma descurc si cu cautarea dupa model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma puteti ajuta cu o informatie? Ce model de turbina are modelul din semnatura(VIN: WVWZZZ1KZ8M272355). Pe  unele siteuri citesc ca ar fi KKK , pe etka imi arata ca ar fi BORGWARNER. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!