Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Imi puteti spune si mie codul OE pentru furtunul de vacuum din poza? Motor 2.0 BKD??

12669307_1730988267133438_529307261_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! M-ar interesa sa imi spuna si mie cineva codul la piesa care lipseste din aceasta gaura de la galeria de admise (a se vedea poza).Am inteles ca ar fi vorba de niste tampoane care sustin capacul de motor,Ma intereseaza pt un vw jetta 1k2 motor 1.6 BSE.Multumesc

IMG_3315.JPG

 

 

 

Modificat de Valenthin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, poti sa-mi zici daca se potriveste pe wvwzzz1kz4p006044 piesa asta 1k3831389, eventual un cod care s-ar potrivi la mine? Multumesc

Salutare, poti sa-mi zici daca se potriveste pe wvwzzz1kz4p006044 piesa asta 1k3831389, eventual un cod care s-ar potrivi la mine? Multumesc...am mai postat si in alte locuri (rog un moderator sa le stearga)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, un cod de piesa pt mufa ce intra in can gateway si cea neagră si protecția roșie de deasupra la un golf 5/6? Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa un cod de piesă pt un egr la un golf v 1.9 tdi 105 cp bkc an 2005 ... Mă poate ajuta cineva? 

Va mulțumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 038131501AN - supapa recirculare gaze esapate 1.9TDI (AVQ, AXR, BLT, BKC, BXE, BXF, BRU) si 2.0TDI (BMA, BKD, BVE, BWV, AZV) - 533Lei

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma intereseaza codurile pentru bara fata cu gauri pentru spalatoare de faruri si senzori de parcare, grila proiector de ceata dreapta, grila centrala din bara fata.

VIN: WVWZZZ1KZDM614576

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Dolfin , e pt piesa OEM nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

ma poate ajuta cineva cu un cod pentru catadioptrul spate dreapta la golf plus 2007?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare tuturor! am si eu nevoie de codurile de piese pentru rulment roata fata (stanga daca conteaza) si pompa suplimentara (secundara) recirculare apa pentru un golf 6, 2.0 tdi, 140 c0, dsg, coupe, 2009 vin: wvwzzz1kz9p413207. problema este ca pe toate magazinele de piese gasesc cate 2 modele din fiecare si nu stiu care se potriveste la mine. rulmentul cu flansa cu 3 sau 4 gauri de prindere, iar pompa echipare pierburg 5N0965561 sau echipare buehler 5N0965561A . nu stiu daca dupa seria sasiu se poate afla ce am eu nevoie. multumesc anticipat pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0965561A are partea superioara ambutisata din fabrica

5N0965561 are partea superioara prinsa in 3 suruburi lungi.

E simplu,te uiti la pompa si iti dai seama ce trebuie.

Cat despre rulmenti...imposibil sa nu iti poata aduce (identifica) rulmentul corect la un magazin de piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Am si eu nevoie de un cod sau daca ma poate indruma cineva spre un parc de dezmembrari serios pentru o pompa de inalte golf 5 1.4 tsi 140 cp 103kw BMY

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut!

am si eu probleme cu sonda lambda ( Catalyst System; Bank 1 ). am tot anulat-o din programul vag-com dar acum am decis s-o schimb. din pacate nu stiu codul ei si alte elemente de referinta. dupa cate am inteles exista, la cei care vand piese auto, un program care spune toate codurile la piesele de la masina.

siti cum se numeste acest program? poate reusesc sa fac rost de el.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

03C 906 262 Q sonda inainte de catalizator

03C 906 262 R sonda dupa catalizator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt ajutor. am reusit sa descarc si eu, dupa 6 ore, programul pt coduri piese, tecdoc. are 50 gb si e din 2015.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am cateva erori care nu stiu ce inseamna:

- 01305 - Databus for Infotainment

- 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

- 01135 - Interior Monitoring Sensors

- 00323 - Vehicle Inclination Sensor (G384)

- 01134 - Alarm Horn (H12)

cum se pot rezolva aceste coduri? banuiesc ca nu este suficient sa le stergi .multumesc anticipat.

la ultimele 3 zice:  004 - No Signal/Communication.

sunt senzorii dusi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rugamintea sa-mi spuneti si mie daca pompa ambreiaj 1K0721388S se poate inlocui cu 1K0721388AC 1K0721388AB ?

Va rog si un cod pentru cilindrul receptor.

VIN: WVWZZZ1KZ8P114715

   Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Hristos a inviat! Va rog frumos daca se poate un cod pentru butonul de inchidere centralizata pentru golf 6? ( WVWZZZ1KZ9W435220 )

Am achizitionat 1K0 962 125 B dar cred ca se potriveste doar la golf 5, la mine e mai inclinat butonul.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma poate cineva ajuta cu niste coduri pentru butoanele de pe consola (din fata schimbatorului) la un golf plus din 2008 (WVWZZZ1K8W561810), de asemenea pentru cele doua guri de aerisire (sunt rupte acele plastice care le fac sa se miste impreuna) din poza atasata.

Multumesc.

DSC_0085.jpg

DSC_0065.jpg

Modificat de sebava
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru injector de Golf 5-1.4 FSI- BKG?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

matyasu_xgp

Buna, ma puteti ajuta cu un cod sau sa aleg corect Kitul de ambreiaj indicat pt masina mea Golf 5 1,9tdi 105 BLS DPF 2006, am gasit sa-l comand de pe un link https://www.atp-autoteile.de/products/group/17484/1100100/list-1-20-0 si nu stiu care este cel mai indicat, sunt in Germania si astia din Servic-uri au niste preturi.

Astept rasp vostru ms mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎05‎.‎05‎.‎2016 at 11:56, sebava a scris:

 

Nici butoanele si nici grilele de aerisire nu au cod separat, vin cu tot ansamblul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog ajutati-ma si pe mine cu un cod pentru volan de MKV GTI/R32

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!