Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

03G253014M

CITEZ:In anul 1998, BorgWarner a achizitionat firmele KKK (Germania) si Schwitzer (Anglia), ambele cunoscute firme producatoare de turbosuflante. Avand deja o reputatie pe piata, BorgWarner a decis sa pastreze brandurile puternice ale celor doua firme si produca termosuflante sub siglele KKK si Schwitzer.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am nevoie de suport din programul Etka pentru seria de sasiu WAUZZZ8E84A025405, Audi A4 1.9 TDI, 96kw: ce cantitate de ulei intra in cutia automata multitronic si care este codul OM al uleiului?

Multumesc frumos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codul axei cu came pentru un golf 5 1.9 tdi BRU wvwzzz1kz5w027547 (daca se poate pentru modelul cu DPF )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eduard Catalin Novgorodschi

Codul pentru bujii pentru 1.4 TSI 170 CP DSG, BLG cod motor. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am avut recent un accident cu Golf-ul din semnatura. partea proasta e ca trebuie sa imi repar singur  masina(vina mea + lipsa CASCO)

In urma accidentului la prima vedere am de inlocuit(aripa, far, bara din fata).

M-ar interesa(mi-ar fI de  mare ajutor) codul pieselor OEM.

De asemenea vesnica dilema(piese OEM -SH sau aftermarket?)

Atasez si o fotografie cu masina in cauza pentru detaliere.

M-ar interesa daca pentru montarea barei mai e nevoie de piese aditionale altele decat bara in sine?

Multumesc anticipat

2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eduard Catalin Novgorodschi
On 11/9/2016 at 1:03 PM, GABIVVX said:

03C 905 601 A sau SIZFR6B8EG  de la NGK

Iti multumesc.

Cineva care poate sa-mi mai spuna codurile OEM pentru filtru ulei cutie + ce se mai schimba (buson , garnitura si teava) , daca am omis ceva va rog sa ma completati.

Stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am comandat semnalizarea din oglinda laterală dreapta cod 1K0949102 pe negru.

Pe urmă am observat că cea veche este gri. Nu m-ar deranja să fie pe negru, mașina este neagră.

Știți cumva dacă se potrivește cea neagră în locul celei gri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal singura diferenta este culoarea, deci ar trebui sa se potriveasca si cel negru.

Insa, codul pus de tine, 1K0949102 este "semnalizator dreapta gri".

Daca vrei pe negru, 1K5949102 - "semnalizator dreapta negru".

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Înseamnă că pe comandă a intrat 1K5... Am observat că pe componenta gri sunt trecute și 1K0 și 1K5 (în litere mici) unul sub altul înaintea restului codului.

Probabil se va potrivi fără probleme cea neagră.

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,o mufa care intra in alternator pentru un motor 1.9TDI BXE se gaseste oare ? s-a rupt clapita de care tragi sa o scoti din alternator...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0973702 mufa de la senzorul uzura  placute fata Golf 4,Golf 5,Octavia 1 + 2...etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut,

aveti idee daca plasticul in care se pun cric, cheie de roti, care vine pus in roata de rezerva ingusta pe 18 se gaseste separat si are cod de piesa?

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa imi afle si mie va rog la jetta mea din 2008, pe tocul usii soferului la plafon este o gaura pentru prins portbagajul de deasupra. Gaurica aia are un plastic in dreapta, dar in stanga vad ca cineva a uitat sa-l puna la loc, o avea vreun cod, oare exista reperul acela? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

ma poate ajuta cu codul unei mufe

ma intereseaza cea care iese firele din ea (cele tăiate), mufa are 18 pini si provine de la un suport telefon passat

3D0035131 este codul la mufa mama (cea cu furtun negru)

e131f3574048fee8d9ac8196c8e1f098.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU inteleg la ce te referi. hai cu o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci cand deschizi usile din fata, fiecare au pe toc sus la tavan un bumb infiletat, il scoti si ai gaura filetata in care se prinde portbagajul....nu stiu cum se cheama rahatul ala, dar la mine a disparut de pe partea soferului

Tocul usii are 4 laturi, una sus la plafon, pragul de jos, veritcala la balamale si stalpul unde se inchide usa, broasca....deci pe partea de la plafon e o gaura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sarumana boierule, vezi ca goarna inca n-a venit, sunt pe receptie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 5 - 1.4 TSI - BMY
As vrea sa stiu ultima itineratie de la injectoare - din cate am citit ar fi 03C906036M sau 03C906036H, esti pe realoem primesc ca ar fi "03C906036E"
Ultimul ar fi chiar "03C906036J " - cu J in coada. 

Nu m-am lamurit cum anume se afla, dar as aprecia un raspuns :) 
Sper ca am postat unde trebuie, intrebarea avand caracter mai degraba tehnic, cred eu 

Modificat de alexvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMY , 09 / 2007 - Golf 5 

Modificat de alexvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!