Jump to content

e-Golf - sfaturi achizitie


Blitz-ar
 Share

Postare recomandată

Acum merge, dotari bunicele la masina respectiva, dar nici pretul nu e chiar mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare! Putem transforma topicul asa incat sa obtinem niste recomandari daca ne dorin achizitia unui astfel de model second-hand?

Am in vedere o astfel de achiztie in perioada urmatoare, am vazut ca preturile sunt acceptabile in Germania.

 

Ceva recomandari? Sfaturi de achizitie second-hand? Ce ar trebui sa urmaresc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pai in afara de anumite dotari care tin de gustul fiecaruia, as recomanda pompa de caldura si display-ul digital pt ceasurile de bord, aduc ceva informatii in plus.

cel mai important e ca modelul sa fie mai nou de 2017 ca sa fie echipat cu bateria de 36 kWh brut.

In principiu sunt f ok bateriile. Ca sa iti faci o idee dupa 3 ani si 78k Km, in cazul meu, am 10% degradare (e calculata de mine cu ajutorul OBD11, masina nu raporteaza nicaieri precis aceasta cifra)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!