Jump to content

AC/Climatronic - probleme


Claudiu.Cristea
 Share

Postare recomandată

Motoras reglare temperatura spate blocat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un lucru ce se poate remedia de mine sau este o chestiune complicată. Cum se poate ajunge la acesta. Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU am de unde sti ce abilitati ai tu. Cateva pagini in urma ai citit ? ca sunt destule informatii de spre motorase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@M@rcel
La cum ai pus intrebarea (la fel cum as fi pus-o si eu 🙂 ) mai bine mergi la un service si inlocuiesc ei. Cred ca trebuie sa dai jos cotiera asa ca nu te baga la "experimente" 😉

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt descurcăreț când vine vorba de demontat și montat nu am rămas cu șuruburi în plus niciodată😁. Înainte am avut un golf ce inunda interiorul din cauza unui o-ring, a fost făcut interiorul bucăți și reasamblat.

Da Al am citit toate cele 19 pagini problemă apare când se discută de mai multe variante de Passat și b7 dar și b8. Și nu vreau să mă apuc să demontez unde nu trebuie de aceea cu scuzele de rigoare pentru toți participanții, am pus întrebarea încă o dată pentru a obține clarificări. Totodată în cazul în care nu mă descurc sunt binevenite și idei asupra unor service-uri unde alți colegi au reparat problema respectivă și au fost mulți din zonă Ploiești/Bucuresti. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 06.06.2022 at 14:16, emilmusat a scris:

Salutate, am si eu o problema cu clima la Passat B8, in urma cu o luna am bagat freon in ea,  mai aveam doar 50 g din 460, dupa ce baiatul de la service  a bagat freonul in ea a observat ca brusc s-au oprit ventilatoarele din fata de la raditator si incepusa sa creasca preisune in instalatie. ...

Salut, am aceeași problemă, acelasi cod eroare si cam acelasi comportament al ventilatoarelor. Cum ai rezolvat problema până la urmă?

 

Salut, am aceste coduri de eroare. ca simptome, din când în când se oprește clima din băgat aer rece și apoi își revine. Care ar fi problema?

Screenshot_20240823_202125_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20240823_201558_Microsoft 365 (Office).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

La un B8 stiti va rog unde este priza de aer pt recirculare? Sub bord sau sub scaunele din fata? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Sub bord, în spatele torpedoului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!