Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Poate 28.02...

Nu are un card atasat contului si isi ia banii direct?:)

Link către comentariu

Licenta generala este deja prelungita pana in 2021 insa doar serviciul Google nu s-a prelungit. Stiam de anul trecut ca il vor elimina din pachet.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Man...eu ma refeream ca ai zis ca a expirat din 28.03.2020...

Suntem abia in 2.03.2020

Deci ori inca nu a expirat...ori ai vrut sa zici ca a expirat din 28.02.2020.

Link către comentariu

Da. Referitor la data am facut eu confuzie intre data fabricatiei ce apare in aplicatie 28.02 cu data activarii serviciului 28.03.

Oricum ideea e aceeasi. Licenta pentru serviciul google earth nu s-a mai prelungit.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am bifat a doua revizie la Kodiaq la 45.040 km si exact 1 zi ramasa in bord.

Filtrul de habitaclu foarte îmbâxit. Se pare ca ar trebui inlocuit chiar mai devreme de 1 an. Si cel de aer la fel, murdar.

Experienta evaluata la aprox 1400 lei (plus pe bon o pereche de ochelari 89 lei, 50 lei depozitare roti  si o manopera de 48 lei la schimbatul unei aparatori de noroi ce valoreaza 35 lei si maxim 1 min operatiune).

Un zgomot ce imi statea pe creier gen țăcănit la motor acum nu s-a mai manifestat. Posibil sa fi fost doar noroi intarit si praf prin zona curelelor....ramane de vazut.

Antena radio digitala din hayon detectata (de mine) cu scurtcircuit - eroare - si se va inlocui in sfarsit pe garantie.  

In rest, placerea motorului care toarce frumos cu uleiul proaspăt...si roti de vara, sper ca nu prea devreme.

In alta ordine de idei...compartimentul de incarcare prin inductie a ramas prea mic pentru noile generatii de 7 inci.

FB_IMG_1584115428764.jpg

FB_IMG_1584115426643.jpg

FB_IMG_1584115424674.jpg

FB_IMG_1584115422448.jpg

FB_IMG_1584115420164.jpg

FB_IMG_1584115415809.jpg

FB_IMG_1584115412639.jpg

 

FB_IMG_1584115417961.jpg

20200313_183812.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu
  • 1 month later...

Da, zona de deal/munte a Buzaului.

De filmat...cu un S20 Ultra care mi-a scos peri albi cu ultimul firmware.

Link către comentariu

Și o coborâre de vis pe drumuri neumblate ?

Calitatea video nu e chiar ok. Desi sunt 1080p60 m-am jucat cu super steady si se pare ca granuleaza evident imaginea si pierde din detaliu.

 

Link către comentariu

Nu este asa rau pe cat se aude. Tabla propaga si amplifica intr-un mod ciudat zgomotele. Practic si niste frunze daca se ating de plafon se aud de parca ai hârjâi un lemn pe caroserie.

@ct_act sa nu intelegi gresit, nu eu su sunt cel cu voturile negative.

Modificat de yanq
Link către comentariu

Frumos , dar si putin infricositor . Sunt curios cum ai proceda daca te-ai intalni cu un alt amator de off-road care vine din sens opus  ? !  Bine ca in zona Buzaului nu sunt valabile ordonantele militare ? .

Link către comentariu

Polish natural...asa se numeste "operatiunea" :)

Nu te deranjeaza senzorii de perimetru? :) ca la ce semnale dau...e clar ca nu te ghidezi dupa ei :) 

Link către comentariu

A fost o placere sa urmaresc aceste filmulete, bravo!

Ca intrebare de curiozitate, cand ajungi pe rosu cu senzorii asa cum se aude pe filmare nu iti franeaza singura masina? Eu am patit de 2-3 ori si tare ciudat este iar in filmare am auzit de cateva ori acel sunet.

Link către comentariu

Senzorii care fac gălăgie sunt cei laterali. La acestia nu franeaza singura (ci doar față-spate). Pe astfel de trasee nu te poti ghida dupa ei 100% intrucat drumul e prea ingust si vede obstacole laterale peste tot (pomi, vegetatie, pietre, maluri de pamant..etc). Ar fi necesitat un mod offroad si in materie de senzori.

Sansele sunt aproape nule sa ma intalnesc cu alt vehicul pe unele drumuri...probabil spre ex pe cel de mai sus nu cred sa mai fi coborat ceva motorizat de ani buni. Norocul meu( strict la posibilitatea parcurgerii ma refer) e ca nu a mai plouat de peste jumatate de an.  Dupa ploaie îi ia luni bune sa se usuce intrucat e un sol care mentine mult timp umezeala la suprafata iar lumina soarelui nu patrunde in padure sa usuce)....iar cand e ud...devine dificil chiar si pentru atv.

Ordonanatele sunt valabile peste tot. Noi, buzoienii suntem cei mai cuminti. De asta avem si cele mai putine cazuri din țară.

 

Link către comentariu
19 hours ago, vwblabla said:

Sunt curios cum ai proceda daca te-ai intalni cu un alt amator de off-road care vine din sens opus  ? !  Bine ca in zona Buzaului nu sunt valabile ordonantele militare ? .

altul care a bifat pct 2 pe declaratie si  s-a ratacit in drum spre Lidl :P ?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dap, de acord, mi se pare corect ce spui. O sa incerc si eu sa ajung acolo, sa risc cu Dusterul :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!